Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) Powtarzający się ECO MODE



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neo-itax

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C3 1.4 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Maj 2013, 14:56
Temat postu:

Powtarzający się ECO MODE


Witam, mam problem ze swoim C3. Samochód kupiłem dość niedawno - zauważyłem, że po przekręceniu kluczyka o jedno oczko pojawiał mi się komunikat o aktywacji trybu oszczędnego (ECO MODE). Po przejechaniu jakiegoś dystansu problem ustawał i pojawiał się sporadycznie, nie przeszkadzało mi to do czasu kiedy radio nie chciało grać na postoju dłużej niż 5-10 min. Pewnego dnia pod sklepem auto zupełnie odmówiło zapłonu - po przekręceniu kluczyka o 2 oczka auto zaczęło pikać, a kontrolka aku mrugała jak głupia. Na szczęście pan parkujący obok miał kable, podpięliśmy klemy i silnik ruszył. Pożyczyłem od sąsiada prostownik, aku podładowałem, ale problem nie ustąpił. Wkurzyłem się i kupiłem nowy aku Varta 63Ah 610A - wszystko ładnie pięknie, wziąłem się za sprzątanie, radyjko sobie spokojnie grało przez 30 min po czym - bach! ECO MODE. Odpaliłem go, odczekałem chwilę, zgasiłem silnik, włączyłem radio i znów to samo - 5-10 min gra, a potem kaplica. Dziś wróciłem do punktu wyjścia i nie wiem co zrobić, jakiś tajemniczy pobór czy jak? Chwilę po zgaszeniu auta słychać jak bezpieczniki robią "cyk" i cała elektronika się odcina, więc niemożliwe, żeby coś po kryjomu żarło prąd.

Jeszcze jedno - gdy wymieniałem aku, facet przetestował stary (60ah 540A). Z testu wynikło, że jego aktualny stan to 495A - powiedział, że "do diesla nie poleca, ale benzyniaka spokojnie pokręci". Natomiast po montażu nowego aku sprawdził przy okazji napięcie ładowania przy max obciążeniu - wynik to 14,2V na biegu jałowym
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Czw 02 Maj 2013, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Powtarzający się ECO MODE


Tryb eco włącza się po kilku, kilkunastu minutach po wyłączeniu zapłonu, jest to zupełnie normalne, a właściwie celowe.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Powtarzający się ECO MODE


Witam i powiem , że zdecydowanie ma rację Cyfrowy 5 i dodatkowo podpowiem , że odpalenie auta nic nie daje pod tym względem , że alternator ładuje aku dopiero od jakiegoś zakresu obrotów ( u mnie w dieslu jest to 1500 obr/min ) Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
ArcticDesign

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C3 1.1 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Kwi 2014, 21:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) Powtarzający się ECO MODE


U mnie problem wygląda podobnie.
Mruga kontrolka akumulatora i słychać cykanie jakiegoś przekaźnika, cyklicznie co jakąś chwilę po wyciągnięciu kluczyka.
Obserwując ta sytuację zauważyłem że w momencie cyku radio się podświetla. Tj. by dostawało zasilanie nagle.

Martwi mnie to bo poprzednie radio nie potrafiło utrzymać w pamięci żadnej stacji, a obecne dziś założone, nie wiem jak długo wytrzyma jeśli będą takie skoki napięcia. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Elektryka/Elektronika/komunikaty.


CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC3

49 300

2017r.

87 007 km

podkarpackie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System