Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bzic10

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2017, 10:56
Temat postu:

Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


Witam szanownych kolegów. Proszę o informację czy Wam też po zdjęciu z nogi z gazu spalanie chwilowe komputer pokazuje --/100km? Wogole jak powoli się jedzie autem z wciśniętym gazem jest to samo. Dziwne to trochę. W innych autach po zdjęciu nogi z gazu wskazuje spalanie 0l/100km, a przy powolnej jeździe zawsze pokazuje jakieś spalanie. Czy to kwestia nowego oprogramowania? Czy tak już jest i koniec? Czy jest możliwość wgranie nowej wersji oprogramowania do tego auta i czy takowa istnieje i czy coś to daje?
Dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pon 06 Lut 2017, 15:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


Witam. Generalnie spalanie chwilowe powinno pokazywać powyżej prędkości 30 km/h (tak jest w C5). Co do jazdy bez gazu to rzeczywiście powinno pokazać 0 a nie kreski - trzeba poczekać aż koledzy się odezwą co mają takiego Cytrona jak Twój.
Powrót do góry
gadu-gadu
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Pon 06 Lut 2017, 18:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


U mnie też pokazuje chwilowe spalanie dopiero powyżej chyba 30km/h albo więcej. Jak puszczę nogę z gazu, to powinno właśnie pokazywać zero, ale też mi pokazuje jakieś tam nieduże zużycie paliwa, tak jakby po puszczeniu gazu silnik mimo wszystko pobierał odrobinę paliwa, dziwne to trochę.
Powrót do góry
KierowcaCitowca

Debiutant



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Citroen C4 II, 1.6 VTi Slection, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 20:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


kobe24la napisał:
U mnie też pokazuje chwilowe spalanie dopiero powyżej chyba 30km/h albo więcej. Jak puszczę nogę z gazu, to powinno właśnie pokazywać zero, ale też mi pokazuje jakieś tam nieduże zużycie paliwa, tak jakby po puszczeniu gazu silnik mimo wszystko pobierał odrobinę paliwa, dziwne to trochę.


Zużycie chwilowe wyświetla się > 30km/h (strona 62 instrukcji). Poniżej tej prędkości wyświetla się "--". Jeśli zdejmę nogę z gazu przy > 30km, wyświetla się spalanie na 0.

Rocznik 2012 z nawigacją.
Powrót do góry
lechu1777

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Gru 2014
Posty: 184
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa, Kraków
Posiadane auto: C4 Coupe VTS 2.0 16V RFJ 2005
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 15 Lip 2017, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


kobe24la napisał:
U mnie też pokazuje chwilowe spalanie dopiero powyżej chyba 30km/h albo więcej. Jak puszczę nogę z gazu, to powinno właśnie pokazywać zero, ale też mi pokazuje jakieś tam nieduże zużycie paliwa, tak jakby po puszczeniu gazu silnik mimo wszystko pobierał odrobinę paliwa, dziwne to trochę.


Co jest dziwne? Silnik Ci się wyłącza jak puścisz gaz? Jeśli nie to pobiera paliwo, jak ktoś Ci powiedział tę bajkę, że jak się hamuje silnikiem to silnik nic nie pobiera paliwa to możesz już w te bzdury przestać wierzyć z dniem dzisiejszym.
Co do C4 to jest tak, że spalanie chwilowe pokazuje od jakiejś tam prędkości, prawdopodobnie te 30km/h, ale jeśli zniknie pomiar przy puszczeniu gazu to dlatego, że auto jedzie za wolno, a nie dlatego, że nie ma gazu. Puść gaz przy 100km/h to zobaczysz o czym mówię. Tak samo jadąc wolno, ale z gazem, nie pokaże nic. Auta, które pokazują 0l/100km przy zdjęciu nogi z gazu mają po prostu błędny pomiar, a raczej 0 oznacza to, że pomiar NIE jest dokonywany, bo nie jest to wartość realna.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Lip 2017, 15:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zic10

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Brava 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sie 2017, 13:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


Przy prędkości 100km/h po puszczeniu gazu spalanie chwilowe mam min 1.5l/100km. Generalnie w cytrynie lepiej wychodzi pod względem ekonomicznym jazda na luzie bo auto wtedy pokona większy dystans przy podobnym spalaniu. Przy hamowaniu silnikiem spalanie na podobnym poziomie wychodzi a dystans przejechany wychodzi mniejszy. Nie wiem czy cytryna coś szwankuje czy Francuzi sobie tak wymyślili i tak ma być? Czy koledzy mogą sprawdzić jak u Was wygląda spalanie chwilowe przy hamowaniu silnikiem 1.6 16V NFU TU5JP4 ??
Powrót do góry
Deeno

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 506
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 163KM 2011
Piwa: 34/6
Wysłany: Sro 23 Sie 2017, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


lechu1777 napisał:
Co jest dziwne? Silnik Ci się wyłącza jak puścisz gaz? Jeśli nie to pobiera paliwo, jak ktoś Ci powiedział tę bajkę, że jak się hamuje silnikiem to silnik nic nie pobiera paliwa to możesz już w te bzdury przestać wierzyć z dniem dzisiejszym.

A co powiesz na to:
[..]w czasie hamowania silnikiem silnik napędzany jest przez koła pojazdu, a dopływ paliwa jest całkowicie odcięty. Paliwo zaczyna ponownie płynąć do silnika dopiero – jak podaje tygodnik Motor – w okolicach 1300 obr/min., aby uniknąć zgaśnięcia silnika.
http://www.technikajazdy.info/techniczne/eco-driving/
lub
http://motoryzacja.interia.pl/news-jazda-na-luzie-zmniejsza-spalanie-tak-czy-nie,nId,1390156
Powrót do góry
kobe24la

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 422
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 23 Sie 2017, 18:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


Cytat:
Przy prędkości 100km/h po puszczeniu gazu spalanie chwilowe mam min 1.5l/100km. Generalnie w cytrynie lepiej wychodzi pod względem ekonomicznym jazda na luzie bo auto wtedy pokona większy dystans przy podobnym spalaniu. Przy hamowaniu silnikiem spalanie na podobnym poziomie wychodzi a dystans przejechany wychodzi mniejszy. Nie wiem czy cytryna coś szwankuje czy Francuzi sobie tak wymyślili i tak ma być? Czy koledzy mogą sprawdzić jak u Was wygląda spalanie chwilowe przy hamowaniu silnikiem 1.6 16V NFU TU5JP4 ??


U mnie jest to samo, według komputera ekonomiczniej jest jechać na luzie niż hamować silnikiem.
Powrót do góry
zic10

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Brava 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sie 2017, 14:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Nie pokazuje spalania po zdjęciu nogi z gazu. C4 1.6 16V


Wiem jak jest w innych autach które miałem. Pierwszy raz w samochodzie z wtryskiem spotykam się z sytuacją, że przy hamowaniu silnikiem podawane jest paliwo. Więc wyjścia są dwa. Albo jest problem sprzętowy z potencjometrem przepustnicy albo z pedałem gazu albo z BSM albo tak ma być. W C5 Francuzi wymyślili sobie ręczny na przednie koła więc duże prawdopodobieństwo że te dziwy to zabieg zamierzony. Mam to auto jakiś czas. Jest fajne ale do dziś jest parę [cenzura]ółek, które mnie w tym aucie drażnią bo nie wiem czy są normą czy usterką.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

17 000

2011r.

135 950 km

pomorskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC-Crosser

25 900

2008r.

201 547 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System