Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meggi44

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen DS4 2.0HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 21:48
Temat postu:

Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Jestem już mocno zdezorientowany jakie właściwie mam kupić felgi do opon zimowych jako drugi komplet,gdyż nie chcę przekładać samych opon z felg aluminiowych.Fabrycznie mam zamontowane ogumienie letnie 225/45 R18 felgi fabryczne o nazwie Brisbane ref 5402 FR.
W Warszawie mi powiedzieli w centrali Citroena że do tego samochodu dedykowane są jedynie felgi 18'.W serwisie że mogą być 17' z ogumieniem 215/55 R17.Nie mogłem uzyskać informacji czy oryginalne fegi Citroena 17' o nazwie Hobart ref9406 K4 lub Canbera ref9406 E2 wejdą mi na oś przednią.
Średnica tarczy przedniej w moim aucie wynosi 302mm+ do tego zacisk hamulcowy.Nie mam gdzie takiej felgi do mojego auta przymierzyć aby móc ją później bez problemu zamówić choć nie jest tania ok.800zł/szt ale zato bardzo ładna.Może ktoś już to robił
Proponują mi zamiennie felgi polskiej firmy ATT 790 cena ok 500zł/szt(produkowane w Czestochowie odlew niskociśnieniowy tzw grawitacyjny) o nastepujacych parametrach 7x17 rozstaw śrób 4x108 ET 20.Oryginalne ET dla DS4 wynosi 25.Czyli po zamontowaniu takich felg koła będą nieco odsadzone na zewnątrz.Rozstaw kół zwiększy się o 1cm.
Jeszcze inną wersję z kolei podali mi w innym serwisie Citroena aby przymierzyć zestaw felg stalowych dedykowanych do DS5?
Czy ktoś może wie coś na ten temat,może podpowiedzieć co najlepiej wybrać.
Zakup kompletu felg oryginalnych 18'takich jak na ogumieniu letnim to koszt 5 tys zł+ do tego drogie ogumienie opon zimowych 18'
Rozmiar 17' będzie tańszy.Czy wyższe i nieco cieńsze gumy w zimie będą się sprawować lepiej?Warunek ze wejdą mi odpowiednie felgi 17 na przednią oś z tyłem nie będzie problemu bo tarcze i umocowanie zacisku jest o mniejszej średnicy od przodu.
Powrót do góry
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 17:07
Temat postu:

Re: Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Witaj meggi44.

Zmieniam post. Przyszły felgi 17'' i okazało się, że są za małe. W salonie Pan powiedział, że oczywiście się zmieszczą. I miał racje zmieściły się tylko pomiędzy felgą a zaciskiem na tarczy hamulcowej pozostaje ok 1mm. Nie wiem czy oni mają w salonie felgi o innej budowie z wyprofilowanym miejscem na zacisk, nie mam pojęcia. Może po prostu nie mają jeszcze dostatecznej wiedzy nt. samochodów z seri DS, bo są jeszcze świeże.

Uczę się na błędach czasem swoich czasem cudzych (Pan z salonu). Polecam meggi44 podjechac do jakiegoś punktu z felgami i przymierzyc czy 17'' wejdą na Twoje auto. Pozdrawiam.
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 20:47
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Witam użytkowników DS-ów.
Hehehe andru_krk chciałem właśnie Ci napisać na priv, że 17" prawdopodobnie będą za małe. No i miałem rację.
Ja zamawiam 18" do DS5 - 235/45. Niestety alufelg o rozstawie 4x108 jest jak na lekarstwo. Trudno wybrać coś ładnego. Opony będę bral Continental TS830P.
Powrót do góry
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 12:17
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Witam.
Jak sprawdziłeś, że 17'' będzie za małe? W serwisie mówią, że DS5 wychodził na 17 i nie powinno byc problemu. Tak czy inaczej jadę dzisiaj z felgą 17, żeby mi ją założyli i wypowiedzieli się na ten temat. Przymierzyłem już u wulkanizatora i odległośc miedzy zaciskiem, a felga kilka milimetrów Very Happy . W serwisie jak się zapytałem to powiedzieli, że powinny się zmieścic i jeszcze proponowali mi komplet felgi stalowe + opony (kwoty nie pamietam ale kosmos).

Co do opon to widzę, że idziesz w wysoką półkę cenową. Jeśli się okaże, że nie wejdą 17 to kupuje opny Kumho I'ZEN KW27.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 19:37
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


andru_krk napisał:
Witam.
Jak sprawdziłeś, że 17'' będzie za małe? W serwisie mówią, że DS5 wychodził na 17 i nie powinno byc problemu. Tak czy inaczej jadę dzisiaj z felgą 17, żeby mi ją założyli i wypowiedzieli się na ten temat. Przymierzyłem już u wulkanizatora i odległośc miedzy zaciskiem, a felga kilka milimetrów Very Happy . W serwisie jak się zapytałem to powiedzieli, że powinny się zmieścic i jeszcze proponowali mi komplet felgi stalowe + opony (kwoty nie pamietam ale kosmos).

Co do opon to widzę, że idziesz w wysoką półkę cenową. Jeśli się okaże, że nie wejdą 17 to kupuje opny Kumho I'ZEN KW27.

Pozdrawiam.


W serwisie to ja im nie wierzę. Już przy 18" przednie zaciski są bardzo blisko krawędzi felgi, a co będzie przy 17" ? Co do opon zimowych to nie mam zaufania do takich marek. Cenię sobie bezpieczeństwo, a 700 zł więcej na okres 4-5 lat to znowu nie tak dużo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 30 Paź 2012, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


W serwisie gadają co im pasuje. Najgorsze, że nie mają pojęcia o DS5. Założyłem 17'' felgę i odległośc między zaciskiem a felgą wynosi około kilku milimetrów. Dobrze, że sprawdziłem (teraz muszę tylko odesłac kupione felgi Very Happy ) i nie kupiłem dodatkowo opon 17'', bo musiałbym 2x odsyłac Twisted Evil

Mam pytanie odnośnie opon. Gdzie kupujesz te Continentale? Nie jestem w stanie znaleśc tych opon w cenie 700 zł drożej niż Kumho. Będę wdzięczny za namiary.

Jeśli chodzi o cenę w stosunku do bezpieczeństwa i komfortu, to nie zawsze idzie to w parze.
Powrót do góry
meggi44

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen DS4 2.0HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 21:16
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


W końcu uporałem się i kupiłem felgi 7x17 4x108 ET 25 MOMO WinPro do tego opony Dunlop SP Winter Sport 4D 225/50R17 98 V XL.Wszystko bardzo ładnie pasuje w DS 4,opony bardzo dobrze trzymają - na razie na mokrej nawierzchni, na śniegu i lodzie nie miałem jeszcze okazji testować.Bardzo ładnie prezentują się felgi w kolorze srebrnym do czarnego lakieru DS 4.Łącznie komplet kół na zimę kosztował mnie 4630 zł - sporo ale myślę ze warto.
Felgi fabryczne Citroena czy do DS 4 czy 5 nie za bardzo nadają się na zimę a szczególnie na sypaną na jezdnię sól, gdyż posiadają polerowane fronty a to sprzyja szybszej korozji i nieładnym nalotom trudnym do usunięcia.Felgi pięcioramienne może nie są tak finezyjne jak oryginały ale mają tę zaletę że łatwo jest taką felgę umyć(mało elementów i brak zakamarków) i są znacznie tańsze od fabrycznych MOMO - 460zł a BRISBANE - 1300 zł/szt
Co do zakupów felg używanych na Allegro myślę że nie warto, można dostać uszkodzoną felgę, której nie da się naprawić i wyważyć a i źródło pochodzenia takich felg jest też mocno podejrzane - patrz kradzione lub z rozbitych aut.

Chętnie wymienię się doświadczeniami z innymi użytkownikami DS-ów
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 21:23
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


no to teraz ja:)
Zakupiłem 4x DOTZ Rapier 18 cali 4x108 8J oraz opony Continental TS830P 235/45/18.

U mnie narazie też super jeżeli chodzi o przyczepność i ciszę. Jutro jadę w trasę (600 km). Dam znać jak wrócę.
Co do polerowanych frontów to się nie zgodzę. Jak felga jest porządna (nie chińska) to obaw nie ma. Oczywiście trzeba dbać o felgi, najlepiej przed zimą nawoskować, regularnie opłukiwać itd.

Pozdrawiam posiadaczy DSów, których tutaj jak na lekarstwo.
Powrót do góry
andru_krk

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen DS5 2.0HDI AT Sport Chic
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Też się pochwale, ale w porównaniu do Was, to nie ma czym:)
Nie kupiłem nowych felg (może na lato coś poszukam, narazie troche mały wybór 18''). Założyłem opony Kumho I'Zen Kw 27, jak narazie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Żałuje, że nie można włożyc do DS5 17'' felg, bo 18'' nie są zbyt komfortowe na PL drogi.

Jeśli chodzi o felgi, to zgadzam się z Mazibossem. Jak się dba o felig (zarazem o auto), to nie będzie z nimi problemu.
Powrót do góry
maziboss@o2.pl

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: DS5 Sport Chic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2012, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen DS ) Felgi do opon zimowych do DS4 2.0HDi


Ok, obiecałem raport i piszę Smile

Po pierwsze dobrze że miałem zimówki bo byłoby źle.
Podróż w jedną stronę bez śniegu przy temperaturze około 2 stopni bez kłopotów. Przetestowane opony przy prędkości 170 km/h na autostradzie Łódź - Kowal również bez problemów.
Trasa powrotna to koszmar. Zmieniające się warunki, padający śnieg, mróz itd. Opony spisały się bardzo dobrze. Na autostradzie Kowal - Łódź przy prędkości 140 km i silnych podmuchach wiatru DS5 zachowywał się dziwnie, bardzo nerwowo. Nie doświadczyłem tego na A4 Kato - Wrocław.
Wczoraj wracałem z Częstochowy do Tychów. Padał śnieg, temperatura od -2 do 0 i przy prędkości 100-110 Km/h zero problemów. Przyczepność bardzo dobra, krótka droga hamowania.
Czekam teraz na obfite opady śniegu i wtedy zobaczymy bo jak wiadomo na lodzie to żadne opony nie pomogą Smile Chyba, że z kolcami Very Happy

Średnie spalanie mojego DS5 to 7,1 litra ON (przejechane ~1200 km) po krajowej "1", 70 km autostardy i drogi krajowe powyżej linii Torunia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen DS »

Opinie o samochodach Citroen DS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen DS ) Porady, problemy techniczne

14) ECU »

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System