Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xantia ) citroen xantia 1.8i (101KM) 1993r benzyna+lpg gaśnie :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas770

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen Xantia 1.8 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 03:11
Temat postu:

citroen xantia 1.8i (101KM) 1993r benzyna+lpg gaśnie :(


witam serdecznie!

od niedawna jestem szczęśliwym nieszczęśliwym posiadaczem citroena xantii jak w temacie z 1993 auto kupiłem za całe 2000 zł więc nie wymagam od niego cudów ale do rzeczy.
Autko podczas jazdy czy to na biegu jałowym czy podczas normalnej spokojnej jazdy potrafi się wyłączyć tak jakby dosłownie odcinało coś jej zapłon Sad po czym jest ogromny problem z odpaleniem, z moich obserwacji jak na razie ustaliłem przeważnie dzieje się to w momencie kiedy auto osiąga temperaturę pomiedzy 80-90 stopni i po tym jak się wyłączy nie słychać tak jak podczas normalnego odpalania charakterystycznego bzyyk pompy paliwa po przekręceniu kluczyka lecz jedynie takie pyk w okolicach zbiornika paliwa dosłownie jakby puszczał jakiś elektrozawór ale charakterystycznego bzzyyk(buczenia jakby transformator) nie słychać
dodam że osoba od której kupowałem samochód wymieniła cewkę zapłonową, ja ze swojej strony wymieniłem przewody świece filtr paliwa filtry od LPG czujnik ciśnienia gazu.
dzieje się tak zarówno jak jeżdżę na benzynie jak i na lpg czasami przejeżdżę cały dzień i się nic nie stanie czasem dosłownie przejadę 2km i auto gaśnie.
często tak gaśnie kiedy ruszam samochodem przy dodawaniu gazu na pierwszym biegu.
klika razy zdarzyło mi się że po przekręceniu kluczyka do pozycji stop (chęć wyłączenia silnika) silnik nie zareagował lecz pracował nadal może to się wydawać głupie ale w momencie wrzucenia jakiegokolwiek biegu z chęcią zaduszenia silnika auto reagowało gaśnięciem

dodam jeszcze że xantia bardzo szybko się zagrzewa, i w momencie jak auto zgaśnie to słychać jak wentylator chodzi na wysokich obrotach.

proszę może ktoś z was miał podobne objawy i może ktoś ma jakiś pomysł co można wymienić

podmieniałem również przekaźnik pompy paliwa bo ktoś mi podpowiedział że to może być przyczyną gaśnięcia odcięcia pompy paliwa i również taka podmiana nie dała żadnego skutku

i jeszcze jedno moje pytanie na sam koniec czy przy podmianie komputera(sterownika silnika) mogę to wykonać sam czy trzeba jakieś oprogramowanie wgrywać/programować ten sterownik bo przyznaję że słyszałem z różnych źródeł różne poglądy na ten temat

dziękuję z góry wszystkim którzy wykażą się chęcią pomocy

pozdrawiam Sad Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xantia ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xantia »

Opinie o samochodach Citroen Xantia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xantia ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.

15) Bagnet »

CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

45 900

2013r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System