Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 23:01
Temat postu:

Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Cześć,

Niedawno kupiłem C4 grand picasso, 1.6 hdi 110km 2007r 170 tyś przebieg.

Komputer wyświetlał " p filter add level low" czy coś takiego. Zbiornik z Eloys kosztuje 570zł w ASO do tego koszty montażu resetu komputera itp. Usunąłem filtr w dobrej firmie, przy okazji wymiany rozrządu. Polecam Warszawa Białołęcka 244

Teraz chce wiedzieć czy użyć płynów typu Forte do czyszczenia silnika i przewodu doprowadzającego olej do turbiny czy po prostu usunąć sitko wyczyścić przewód i wymieniać olej i filtr co 15 tyś. W tej chwili Turbo działa bez zarzutu. Czym mam wyczyścić przewód, zapomniałem to zrobić podczas usuwania FAP i teraz chyba nie dojdę do śruby od przewodu u dołu bez odkręcania go ? Wyczyścić czy wymienić, co radzicie ?

Czy częste wymiany oleju i filtra zapobiegną zapchaniu turbo ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
potrzebski

Auto Maniak



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 3276
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ds5 2,0 2012. Skoda Rapid 1,6 tdi 2013. Bmw e39 2,5 2002. Bmw e61 3,0 2006
Piwa: 1597/1
Wysłany: Sob 06 Paź 2012, 08:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Kolego, ja jeżdżę tez bez fapa i nic nie robię, wymieniam olej co 15 tys i dolewam stp co 5 tys do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków. Jak na razie nic nie zauważyłem żeby się działo z autem, po prostu żyje bez fapa...
Ale mówimy o usunięciu fapa fizycznie i elektronicznie..
_________________
Pomogłem?postaw piwko:)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 06 Paź 2012, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Cześć,

Oczywiście, że usunięcie mechaniczne i elektroniczne. Co prawda komputer wywala błąd o niskim stanie eloys jak przed usunięciem, ale elektryk powiedział że jak nie zniknie samo to przyjechać i usunie. Wiem, że to nie wpływa i mogę tam dolać ropy ale na razie nic nie robię.

Co do sitka z przewodu od turba, to wyszukałem na forum skan strony z instrukcji serwisowej gdzie polecają koniecznie usunięcie sitka i sprawdzenie obecności. Zastanawiam się czy dojdę tam sam czy muszę zdejmować pudełko fapa ?

Wklejam img z opisem sitka

Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 08:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Jaki wpływ wg. Ciebie (ew. gdzie na forum znalazłeś takie zalecenie) ma usunięcie FAP'a na turbinę?
Po co chcesz czyścić silnik?
_________________
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Nie napisałem, że zapchany Fap ma wpływ na turbinę. Jednak po zapchanych Fapie silnik przechodzi w tryb awaryjny. Turbina zapycha się przez uszczelkę wtryskiwaczy, dokręcanie lub sprawdzanie wycieków zapobiega, a wymiana uszczelek to nic w porównaniu z wtryskami i turbiną.

Ps. Ja również wymieniam olej i filtry (paliwo, olej, powietrze) co 15tyś. to zapobiega i nie wymusza usuwania sitka...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 20:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


wracam po długiej przerwie, próbowałem dobrać się do rurki doprowadzającej olej do turbiny jednak nie udało mi się dostać do śruby za fap-em. Przy okazji wymieniłem olej, filtry itp. Po przejażdżce wylazł błąd faulty antypollution :/ miałem już takie objawy po usunięciu fapa, wystarczy wykasować bo nie wpływa to na pracę silnika.

Moje pytanie brzmi czy lexią dobiorę się do tego błędu i będę mógł go usuwać ? bo kroją za podpięcie od 100zł :/

Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

32 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System