Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 23:01
Temat postu:

Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Cześć,

Niedawno kupiłem C4 grand picasso, 1.6 hdi 110km 2007r 170 tyś przebieg.

Komputer wyświetlał " p filter add level low" czy coś takiego. Zbiornik z Eloys kosztuje 570zł w ASO do tego koszty montażu resetu komputera itp. Usunąłem filtr w dobrej firmie, przy okazji wymiany rozrządu. Polecam Warszawa Białołęcka 244

Teraz chce wiedzieć czy użyć płynów typu Forte do czyszczenia silnika i przewodu doprowadzającego olej do turbiny czy po prostu usunąć sitko wyczyścić przewód i wymieniać olej i filtr co 15 tyś. W tej chwili Turbo działa bez zarzutu. Czym mam wyczyścić przewód, zapomniałem to zrobić podczas usuwania FAP i teraz chyba nie dojdę do śruby od przewodu u dołu bez odkręcania go ? Wyczyścić czy wymienić, co radzicie ?

Czy częste wymiany oleju i filtra zapobiegną zapchaniu turbo ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
potrzebski

Auto Maniak



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 3276
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno mazowieckie
Posiadane auto: Citroen ds5 2,0 2012. Skoda Rapid 1,6 tdi 2013. Bmw e39 2,5 2002. Bmw e61 3,0 2006
Piwa: 1597/1
Wysłany: Sob 06 Paź 2012, 08:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Kolego, ja jeżdżę tez bez fapa i nic nie robię, wymieniam olej co 15 tys i dolewam stp co 5 tys do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków. Jak na razie nic nie zauważyłem żeby się działo z autem, po prostu żyje bez fapa...
Ale mówimy o usunięciu fapa fizycznie i elektronicznie..
_________________
Pomogłem?postaw piwko:)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 06 Paź 2012, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Cześć,

Oczywiście, że usunięcie mechaniczne i elektroniczne. Co prawda komputer wywala błąd o niskim stanie eloys jak przed usunięciem, ale elektryk powiedział że jak nie zniknie samo to przyjechać i usunie. Wiem, że to nie wpływa i mogę tam dolać ropy ale na razie nic nie robię.

Co do sitka z przewodu od turba, to wyszukałem na forum skan strony z instrukcji serwisowej gdzie polecają koniecznie usunięcie sitka i sprawdzenie obecności. Zastanawiam się czy dojdę tam sam czy muszę zdejmować pudełko fapa ?

Wklejam img z opisem sitka

Powrót do góry
marcin2m

Dyskutant



Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 3008 1.6 HDI 120KM
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 28 Sty 2013, 08:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Jaki wpływ wg. Ciebie (ew. gdzie na forum znalazłeś takie zalecenie) ma usunięcie FAP'a na turbinę?
Po co chcesz czyścić silnik?
_________________
Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 20:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


Nie napisałem, że zapchany Fap ma wpływ na turbinę. Jednak po zapchanych Fapie silnik przechodzi w tryb awaryjny. Turbina zapycha się przez uszczelkę wtryskiwaczy, dokręcanie lub sprawdzanie wycieków zapobiega, a wymiana uszczelek to nic w porównaniu z wtryskami i turbiną.

Ps. Ja również wymieniam olej i filtry (paliwo, olej, powietrze) co 15tyś. to zapobiega i nie wymusza usuwania sitka...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2013, 20:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bugija

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6 HDI 2007
Piwa: 3/10
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Usunąłem FAP 1.6 hdi - jak zapobiec zatkaniu turbo, pytanie


wracam po długiej przerwie, próbowałem dobrać się do rurki doprowadzającej olej do turbiny jednak nie udało mi się dostać do śruby za fap-em. Przy okazji wymieniłem olej, filtry itp. Po przejażdżce wylazł błąd faulty antypollution :/ miałem już takie objawy po usunięciu fapa, wystarczy wykasować bo nie wpływa to na pracę silnika.

Moje pytanie brzmi czy lexią dobiorę się do tego błędu i będę mógł go usuwać ? bo kroją za podpięcie od 100zł :/

Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

27 900

2012r.

184 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System