Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ormex

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 09:29
Temat postu:

Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Witam
Xsara 1.4 2003 r - właśnie wybiło jej na licznik 100 tysi Wink. Od pewnego czasu borykam się z problemem uruchomienia auta gdy silnik jest zimny., odpala i gaśnie i tak kilka krotnie aż załapie,przez chwile ,,poszarpie,, obrotami i zaczyna normalnie pracować.Mogę go wtedy wyłączyć i odpali już bez problemu, bez problemu odpala i chodzi płynnie za każdym razem, gdy jest ciepły silnik. Dzieje się tak od lata, i zdarzało się tylko rano w chłodniejsze poranki a teraz wystarczy ,ze postoi kilka godzin i kiszka Sad . Wymieniłem silniczek krokowy,filtr paliwa ,dobrałem się do pompy i zaworu ciśnienia paliwa - czysto i wydaje się być OK(świece zmieniałem przy 90 tyś.)
W Xsarze mam zamontowaną sekwencyjną instalację LPG - jeśli wymuszę uruchomienie silnika na gazie - odpala od strzału i chodzi płynnie- nie szarpie silnikiem.Staram się tak go nie uruchamiać ale czasami by uniknąć pod blokiem nierównej walki z odpaleniem auta- ratuje się uruchomieniem go na gazie.
Może ma ktoś jakiś pomysł na usunięcie jego bolączki.Pewnie nie uniknę diagnostyki w warsztacie ale przez pracę brak czasu by postawić go u mechanika i próbuję na własną rękę
Pozdr.
Powrót do góry
Losio

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin, Dziesiąta
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.4i LPG 2003
Piwa: 10/5
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Mam to samo, ale tylko przy postojach trwających co najmniej 24-36 godzin, a im dłużej tym gorzej. Akumulator wymieniony rok temu, uszczelka pod głowicą pół roku temu, wszystkie płyny i filtry na bieżąco. Będę śledził temat.
_________________
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.
Powrót do góry
pavlo248

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 620
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Citroen C52,0 16V 143KM Exclusive 2006 , Citroen C4 1,6HDI VTR , 407 2,0 HDI
Piwa: 60/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Czujnik temp. zewnętrznej w lusterku masz sprawny?
Powrót do góry
ormex

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2013, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Witam

Odświeżę temat.
Autko odstawiłem do warsztatu na diagnostykę, gdzie trzy dni próbowali i sprawdzali je na różne sposoby- chłopaki załatwili również Xsarkę na ,,dawcę,,. Nic nie znaleziono- werdykt był taki,że wszystkie czujniki są ok( nie ma co jechać do innego ,,eksperta,, i wydawać kaskę) problem po urochumieniu na zimnym silniku występuje, nie potrafią go odnaleźć i usunąć.Samochodu nie naprawili więc nie chcą nawet ,,grosza,,.
Po mechanikach jeszcze 2 tygodnie przeklinałem Xsarkę i dnia pewnego jak co rano odpalił z problemami a popołudniu miło mnie zaskoczył i tak mu zostało do dnia dzisiejszego.
Bez względu na pogodę ,temperaturę od ponad dwóch miesięcy odpala i ,,chodzi,, tak jak powinien - do dziś nie wiem co mu było i obym już nie musiał szukać.
Pozdr.
Powrót do góry
szasza

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Odolanów
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso Grand, 1.6 eHDI, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 21:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Witam.
Z tym odplaniem Cytrynki to są naprawdę jaja :/ ja też mam 1.8 16V LPG. Jak ją kupiłem we wrzesniu to odrazu zauwazyłem że rano odpalała za 5 razem (to znaczy odpalala i gasła) póxniej juz gorzej za 10. Ale odplala to nic za duzo nie grzebałem bo czytałem chyba ze 100 tematów i wszyscy mieli ten problem i brak rozwiazania. Pozniej padła mi listwa do świec iskrowych, to wymieniłem i listwe i wszystkei świece i też nie odpalal za pierwszym razem, wymieniłem aku bo starty był kiepski i też nic odpalał może za 5 razem mala poprawka. Dopiero po wymianie fitra paliwa, czyszczeniu przepustnicy i oprzyrzadowania, wymianie oleju i filtra coś pomogło i autko odpala od miesiada za 1 strzałem. Dodam że filter miałem strasznie brudny w srodku, wyglał jakby nei byl wogóle wymieniany. Także szukajcie aż znajdziecie :/ Prawdopodobie to coś z ukladem paliwowym, może jakiś zawieszony gdzies syf lub coś podobnego :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 19:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Według mnie to wina kiepskiego paliwa płynnego jeździcie na gazie więc ta benzyna po jakimś czasie nie jest najlepszej jakości, a przypuszczam, że benzyny zalewacie do ćwiartki baku zatem albo trzeba stosować preparat do LPG (jakiś STP lub Prestona, lub denaturat biały), który poprawi tą benzynę albo jeździć z pełnym bakiem. Identyczne problemy miałem z poprzednim samochodem, który miał instalację gazową.
Powrót do góry
szasza

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Odolanów
Posiadane auto: Citroen, C4 Picasso Grand, 1.6 eHDI, 2012
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 20:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Gdybyś przeczytał tyle tematów co ja to byś zauważył że te cytrynki jak i picasso i wiele wiele innych mają czesto ten problem i obojętne czy mają gaz czy go nie mają. Ja akurat jeżdzę z pelnym bakiem bo gaz wyjeżdzam zawsze do konca i czesto jeżdze na beznynie dość trasy. Próbowałem też jeździć na lepszej beznyzie jakas droga na shellu i to nic nei dało mimo przejechaniu paru baków, teraz tankuję zwykła na blikiej i już dawno nei mialem problemow z odpalaniem.
Powrót do góry
Rafał wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara II VTR
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 17 Sty 2013, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Gaśnie przy rozruchu- zimny silnik


Właścicielem mojej Xsary jestem raptem od VI '12roku, wcześniej miałem Nexie 8V z LPG i podobne problemy właśnie tak rozwiązywałem, co do Citroenów to uważam że jakiś syf gdzieś się musiał dostać i utrudnia rozruch, w nexii jak ciężko odpalała to w ostateczności wymieniałem cewkę impulsatora w aparacie zapłonowym koszt cewki 8zł Smile robota na 1h czyściłem świece, kopułkę i paluch, po tych zabiegach odpalała od pierwszego i na kolejny rok miałem spokój, w Xsarze jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem ale jestem na dobrej drodze Wink dużo elektroniki trochę mnie odstrasza od grzebania, ale to nic w porównaniu z nowymi przynajmniej tych obudów nie ma
Powrót do góry
mr_lukas

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 1.8 16V 1997r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 09:13
Temat postu:

prycha faluje gaśnie muli


mam dokładnie takie objawy plus do tego zdarza się, że jak już silnik jest rozgrzany chodzi na lpg wydaje się, że jest wszystko ok to potrafi stracić moc do zera tak jak by odłączył prąd i ja go na gaz nic nic nic a po chwili zaczyna jechać dalej. Dodam że to dzieje się na benzynie również występuje to rzadko nieregularnie ale problem jest. No i to falowanie obrotów jak zimny po przełączeniu na lpg temperaturę mam ustawiona na 35 stopni żeby się przełączył. U gazownika byłem kilkanaście razy już nie może na mnie patrzeć instalacja wyregulowana właściwie. Wymieniłem świece filtr powietrza. Byłem w serwisie Citroena wielokrotnie mam tam przyjaciół wiec robią za przysłowiowe piwko. Po podłączeniu do komputera wyskakuje jeden błąd " chwilowy błąd czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym" przymierzam sie do wymiany bo nie mam pomysłu a tylko z błędów to wyskakuje. A miałem czyszczoną przepustnicę i krokowy i nic. Problem jest na masową skale w silnikach 1.8 16V jak i również w 1.6 16V. Przeczytałem już tyle tematów z tym problemem na internecie, że do obrzygania i nikt nie rozwiązał jednoznacznie problemu. Są sytuacje, że auto naprawiło sie samo i tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System