Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 19 Gru 2015, 15:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Witam klientów PSA. Pisałem o tym samym problemie jaki macie ze sprzęgłem w C5 z silnikiem 2,0hdi 140 KM w forum dla użytkowników Peugeotów 508. Jak dotąd myślałem że jestem jakimś wyjątkiem. Teraz się cieszę że nie jestem sam Very Happy
Ale wracając do tematu : w moim Peugeocie 508 pierwsza wymiana sprzęgła w ASO była przy przebiegi 35 000 km, już po gwarancji ale wymiana była bezpłatnie. Problem wrócił teraz przy przebiegu ok 100 000 km. W ASO Peugeota kompletnie nie znają tego problemu poza moim przypadkiem. Zgłosiłem wczoraj do Peugeot Polska powrót tego problemu ze sprzęgłem, czekam teraz na odpowiedź.

Koledzy : napiszcie jak załatwiliście rozwiązanie wszych problemów, bo jak się domyślam wadą jest nie nasz styl jazdy, lecz wadliwy podzespół.
Chciałbym w załatwieniu problemu z moim samochodem podeprzeć się waszymi doświadczeniami i sposobem jego załatwienia.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
_________________
nord
Powrót do góry
piozar11

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5,2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sty 2016, 00:28
Temat postu:

efekt ślizgania się sprzęgła


Witam kupiłem ostatnio C5X7 i jak wy czuję objawy tak jakby ślizgania się sprzęgła,delikatne wibracje nie zauważyłem wzrostu obrotów natomiast.Gdzieś czytałem że winę za taki stan może ponosić łożysko na prawej półosi a dokładnie te w podporze.Jak myślicie ?
Powrót do góry
matt1808

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Citroen C5 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 22:12
Temat postu:

to samo


Witam kolegów i kależanki. W ostatnią sobote stałem się posiadaczem C5 2,0HDI i jest ten sam problem ale mam gwarancje od dealera na 60dni także jade w piątek na wymiane sprzęgła. Mam nadzieje że to pomoże bo zakochałem się w tym autku Very Happy
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2016, 09:43
Temat postu:

Re: efekt ślizgania się sprzęgła


piozar11 napisał:
Witam kupiłem ostatnio C5X7 i jak wy czuję objawy tak jakby ślizgania się sprzęgła,delikatne wibracje nie zauważyłem wzrostu obrotów natomiast.Gdzieś czytałem że winę za taki stan może ponosić łożysko na prawej półosi a dokładnie te w podporze.Jak myślicie ?

Nota serwisowa od kilku lat mówi ze przy wymianie sprzęgła wgrywamy nowy soft do ECU aby wyeliminować poślizg Smile
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 09:09
Temat postu:

Re: efekt ślizgania się sprzęgła


Kugar17 napisał:
piozar11 napisał:
Witam kupiłem ostatnio C5X7 i jak wy czuję objawy tak jakby ślizgania się sprzęgła,delikatne wibracje nie zauważyłem wzrostu obrotów natomiast.Gdzieś czytałem że winę za taki stan może ponosić łożysko na prawej półosi a dokładnie te w podporze.Jak myślicie ?

Nota serwisowa od kilku lat mówi ze przy wymianie sprzęgła wgrywamy nowy soft do ECU aby wyeliminować poślizg Smile


Co ma soft do ślizgania sprzęgła?

Ja również skontaktowałem się z Citroen Polska, gdyż mój problem ślizgania sprzęgła powrócił. Dla przypomnienia - pierwszy raz miałem wymieniane sprzęgło (podobno) na gwarancji przy przebiegu ok 17kkm. Obecnie mam 72kkm i sprzęgło ślizga jak cholera. Nawet na czwórce jest to bardzo wyraźne.
Kontaktowałem się z CP z pytaniem, czy prowadzą jakąś akcję serwisową, bo wiem, że nie jestem pojedynczym przypadkiem, wiem, że jest nas więcej i już raz to miałem robione. Pytałem, czy mogę liczyć na pomoc finansową przy tym problemie.
Dostałem odpowiedź, że CP może mi finansowo pomóc, ale muszę najpierw przesłać im wykonaną w ASO diagnozę tego problemu. Później "się zobaczy".
Kontaktowałem się z dwoma serwisami, z jednego (jeszcze?) nie dostałem odpowiedzi, z drugiego zażyczyli sobie 1300zł za diagnozę usterki. Nie wiem na ile wycenią naprawę i nie wiem na ile CP będzie chętny do partycypowania w kosztach.
Co o tym sądzicie? Czy walczyliście już z tym problemem po gwarancji?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 09:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piozar11

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5,2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 16:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


i temat ucichł a szkoda Sad
Powrót do góry
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 11 Mar 2016, 18:26
Temat postu:

Re: efekt ślizgania się sprzęgła


marek_bog napisał:
Kugar17 napisał:
piozar11 napisał:
Witam kupiłem ostatnio C5X7 i jak wy czuję objawy tak jakby ślizgania się sprzęgła,delikatne wibracje nie zauważyłem wzrostu obrotów natomiast.Gdzieś czytałem że winę za taki stan może ponosić łożysko na prawej półosi a dokładnie te w podporze.Jak myślicie ?

Nota serwisowa od kilku lat mówi ze przy wymianie sprzęgła wgrywamy nowy soft do ECU aby wyeliminować poślizg Smile


Co ma soft do ślizgania sprzęgła?


No co może mieć soft w ECU do sprzęgła .....? Może i to bardzo dużo, dzięki niemu Twój silnik działa a teraz pomyśl w jaki sposób można zmniejszyć moment obrotowy .... albo poczytaj o wypłaszczaniu krzywej. Wymiana sprzęgła bez zmiany softu to tylko lekki luz w portfelu.
Czas naprawy
Wymiana zestawu sprzęgła + Teletransmisja danych do kalkulatora sterowania silnika : • Czas fakturowany : 8,00H • Kod operacji: 9R79 RP00 • Kod przyczyny : 0816
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 17:05
Temat postu:

Re: efekt ślizgania się sprzęgła


Kugar17 napisał:
marek_bog napisał:
Kugar17 napisał:
piozar11 napisał:
Witam kupiłem ostatnio C5X7 i jak wy czuję objawy tak jakby ślizgania się sprzęgła,delikatne wibracje nie zauważyłem wzrostu obrotów natomiast.Gdzieś czytałem że winę za taki stan może ponosić łożysko na prawej półosi a dokładnie te w podporze.Jak myślicie ?

Nota serwisowa od kilku lat mówi ze przy wymianie sprzęgła wgrywamy nowy soft do ECU aby wyeliminować poślizg Smile


Co ma soft do ślizgania sprzęgła?


No co może mieć soft w ECU do sprzęgła .....? Może i to bardzo dużo, dzięki niemu Twój silnik działa a teraz pomyśl w jaki sposób można zmniejszyć moment obrotowy .... albo poczytaj o wypłaszczaniu krzywej. Wymiana sprzęgła bez zmiany softu to tylko lekki luz w portfelu.
Czas naprawy
Wymiana zestawu sprzęgła + Teletransmisja danych do kalkulatora sterowania silnika : • Czas fakturowany : 8,00H • Kod operacji: 9R79 RP00 • Kod przyczyny : 0816


Nie no, my chyba mówimy o dwóch różnych rzeczach. Nie ma takiego oprogramowania, które by powodowało ślizganie sprzęgła! Te 2 rzeczy się ze sobą nie łączą! Owszem - można coś takiego wprowadzić - oprogramowanie i jakiś dodatkowy siłownik, który by symulował jazdę na półsprzęgle, ale tego nie ma w samochodach, bo i po co? Chyba tylko po to, żeby spalić sprzęgło.
Zmniejszenie momentu nie ma nic wspólnego ze ślizganiem się sprzęgła. Bez jaj. Ja wiem, że u mnie (i jak widać nie tylko u mnie) zwyczajnie ślizga się sprzęgło. Żadne ECU tutaj nie odgrywa roli. Co więcej wg moich obserwacji tym mocniej się ślizga, im jest większa wilgoć w powietrzu, czyli w deszczowy/mglisty dzień jest to bardziej odczuwalne niż w dzień słoneczny. Czy ECU również analizuje pogodę?
Tym bardziej się ślizga na im wyższym jadę biegu. Nie wiem po co ECU miałoby mi obniżać moment. Przecież każdy normalny człowiek chce mieć jak najwyższy moment na kołach. Taki sam cel mają producenci samochodów. Jak wypuszczą jakieś cudo, które będzie temperować zapędy kierowcy, to nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupi.
Oczywiście nie mówię tutaj o ASR/ESP, bo to bywa przydatne, ale jak jadę powiedzmy 70-80km/godz, mam czwórkę lub piątkę i dam na maxa po gazie, to nie ma mowy o "buksowaniu" na asfalcie (nawet mokrym) - moje C5 nie ma 500KM, żeby mogło zerwać przyczepność i aby redukcja momentu była potrzebna Wink

Na 100% nie tędy droga. Tym bardziej, że - przypominam - miałem już wymieniane sprzęgło na gwarancji przy przebiegu raptem 18kkm. Po wymianie wszystko działało dobrze przez jakieś 3 lata. W tym czasie nikt mi oprogramowania przecież nie zmieniał.
Efekt ślizgania się sprzęgła zaczął stopniowo powracać, najpierw tylko na szóstce i to tylko w specyficznych warunkach (bardzo duża wilgoć w powietrzu), obecnie już występuje na czwórce. ECU i jakikolwiek inny soft nic do tego nie ma na pewno.

Przyczyna MUSI być inna, ewidentnie coś jest nie tak z tymi sprzęgłami.

Ps. W międzyczasie dostałem prognozowaną wycenę wymiany sprzęgła w ASO Citroena. Robocizna 1425PLN, części 4500PLN. Łącznie blisko 6kPLN brutto! W całej swojej "wspaniałomyślności" Citroen mi zaproponował rabat 30% na części. W tym wariancie całość zamknęłaby się w kwocie 4575PLN.

Wg mnie to bardzo drogo, tym bardziej, że kompletne sprzęgło kosztuje około 2kPLN.

Dlatego pytam się, czy ktoś już coś z tym zwojował? Czy ktoś zna sposób, albo przyczynę tego zjawiska? Skala nie jest może jakaś szczególnie duża, ale nie są to odosobnione przypadki. Mam info, że taki sam problem występuje również w Peugeocie 508 2.0HDi. Coś musi być na rzeczy, a wykładanie 5 - 6kPLN co 2 - 3 lata, to jakiś absurd.
Powrót do góry
gadu-gadu
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 00:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Jak napisałeś zaczyna ślizgać na 6 pózniej zacznie na 5 i tak dojdzie do 3. Myślisz ze kod operacji i przyczyny zmyśliłem? Zapytaj o TSB w ASO B2BW0119Q0 wersja 5. Nie rozumiesz podstaw przeniesienia napędu od ECU po koło o to nie mam żalu bo nie każdy sie zna, jeszcze jedno twój but bedzie miał większe prawdopodobieństwo poślizgu w mglisty czy słoneczny dzień?
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 10:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Kugar17 napisał:
Jak napisałeś zaczyna ślizgać na 6 pózniej zacznie na 5 i tak dojdzie do 3. Myślisz ze kod operacji i przyczyny zmyśliłem? Zapytaj o TSB w ASO B2BW0119Q0 wersja 5. Nie rozumiesz podstaw przeniesienia napędu od ECU po koło o to nie mam żalu bo nie każdy sie zna, jeszcze jedno twój but bedzie miał większe prawdopodobieństwo poślizgu w mglisty czy słoneczny dzień?


No dobra Wink Zapytać mogę, bo to nie będzie przynajmniej kosztowało 6kPLN (chyba;) ).
Ale nie chciałbym z tym wyskoczyć jak Filip z konopi, więc o co - tak chociaż w skrócie - chodzi? Oczywiste jest, że w ASO będą mnie zbywać - już to nie raz przerabiałem, dlatego chcę wiedzieć coś więcej, żebym mógł się postawić i nie dać się zbyć byle głupim tekstem.

Ps. Jeśli faktycznie rozwiązaniem tego problemu jest wgranie nowego softu, to podziel się proszę swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie, bo naprawdę sporo osób na tym skorzysta. Jak pisałem - ten problem występuje może nie powszechnie, ale też nie całkiem sporadycznie. Jest całkiem pokaźna grupa ludzi tym dotkniętych i na pewno chętnie skorzystają z definitywnego rozwiązania, jeśli tylko takie istnieje.

Dlatego dobrze by było zebrać całą wiedzę w jednym miejscu. Jak na razie rozwiązania nikomu nie udało się znaleźć, a ja sam czytałem o osobach, które już jeżdżą na czwartym sprzęgle!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
tomeki

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Napisz coś więcej o tym oprogramowaniu silnika. Czy to jakaś specjalna wersja dla osob, które mają problem z uślizgiem sprzęgła? Do mojego ECU (RHR) najnowszy soft był wgrywany w kwietniu 2013. Czy ta wersja powinna już rozwiązywać kwestie uślizgu?

Moje sprzęglo się ślizga, ale to objaw normalnego zużycia, ma już przejechane 204 000 km i chip na 170 PS i 400 Nm. Po prostu trzeba je wymienić, ale to nie jest aż tak droga zabawa. 1200 PLN kosztuje komplet sprzęgło+ dwumas LUK, do tego uszczelniacze i robocizna. W Warszawie całkowity koszt takiej operacji to poniżej 2000 PLN.
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


tomeki napisał:
Po prostu trzeba je wymienić, ale to nie jest aż tak droga zabawa. 1200 PLN kosztuje komplet sprzęgło+ dwumas LUK, do tego uszczelniacze i robocizna. W Warszawie całkowity koszt takiej operacji to poniżej 2000 PLN.


No i właśnie dlatego tę "specjalną ofertę" jaką dla mnie przygotował Citroen Polska im wyśmiałem. 6K, to grube przegięcie pały.
Powrót do góry
gadu-gadu
Kugar17

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: C5 x7
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


z tego co wiem oprogramowanie dotyczy aut od OPR 11315 do OPR 12272, problem natury fizycznej polega na tym że dla nowej tarczy siła docisku eliminuje poślizg wraz z ubytkiem grubości tarczy docisk maleje i ....
Powrót do góry
tomeki

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


To własnie dotyczy mojego OPR - 11984. Tak więc, czy jak niecałe 3 lata temu poprosiłem ASO o wgranie najnowszego softu do sterownika silnika, to mam rozumiec, że problem uślizgu jest załatwiony, czy też to zupelnie inna aktualizacja softu, robiona dla klienta, który ma problem z powodu uślizgu.

Moje sprzęgło własnie zaczęło hałasowac po wciśnieniu pedalu, więc czas już na wymianę.
Powrót do góry
marek_bog

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2011
Posty: 183
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 Exclusive 2.0HDI FAP 2010
Piwa: 7/2
Wysłany: Czw 17 Mar 2016, 10:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzęgło ślizga???


Kugar17 napisał:
z tego co wiem oprogramowanie dotyczy aut od OPR 11315 do OPR 12272, problem natury fizycznej polega na tym że dla nowej tarczy siła docisku eliminuje poślizg wraz z ubytkiem grubości tarczy docisk maleje i ....



Może to głupie pytanie, ale jak można sprawdzić OPR? Czy to jest to samo, co numer APV? Jeśli tak, to u mnie jest 12286, zatem nie mieści się w podanym przez Ciebie przedziale, a jednak mi już drugie sprzęgło ślizga, a mam raptem około 75kkm przebiegu.

Druga sprawa - czy siła docisku nie jest regulowana mechanicznie tylko przez komputer?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenDS5

32 900

2012r.

190 000 km

lubelskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System