Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2016, 15:41
Temat postu:

Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Witam. Mam problem z C5 III 2011r. 2.0 HDI 163KM w automacie. Auto ma nieregularne spadki mocy, zwłaszcza na wyższych obrotach. Ogólnie ma muła ale rozpędzając auto lekko jest w miarę w porządku, problem pojawia się gdy mocniej wcisnę gaz. Byłem w ASO i stwierdzili, że na 95% katalizator jest do wymiany. Sprawdzali dolot, ciśnienie doładowania turbo, przepustnicę i wszystko jest OK. Auto ma 5 lat i przejechane 156tys, przebieg 100% oryginalny więc ciężko mi w to uwierzyć. Świeci się kontrolka silnika ale zapaliła się dopiero po ok. 300km od wystąpienia problemu.
Problem powstał kilka dni po serwisie (olej, wszystkie filtry, bieżące drobiazgi). Do tego strasznie zaczęły mi parować szyby. Nie wiem czy może mieć to związek ale w aucie mam sucho i czysto więc nie wiem skąd te parowanie. Nawet włączanie klimy nie pomaga. Cały czas jest para na szybie.
Macie jakieś pomysły co to może być i co sprawdzić zanim wymienię katalizator?


Ostatnio zmieniony przez VideCuiFide dnia Czw 15 Gru 2016, 19:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tharecb

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 138 KM kombi 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2016, 15:02
Temat postu:

Spadki mocy


Witam. Jestem ciekawy czy coś się wyjaśniło w tym temacie. Mam podobne objawy ze spadkiem mocy przy mocnym naciśnięciu pedału gazu. Praktycznie zaobserwowałem to na biegach od 3-6. Wczoraj miałem sytuację, że wciskając gaz do dechy na 5-tce obroty wariowały skacząc tam i z powrotem między 2500 - 3000 kilka razy. Mam wrażenie jakby "coś" celowo zmniejszało obroty. Zastanawiam się czy nie ma to czegoś wspólnego z chipem który podobno był wgrany przez poprzedniego właściciela (nie weryfikowałem tego). Jak nie uda mi się dowiedzieć czegoś na forach, będę musiał wydać kasę na diagnostykę w jakimś serwisie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2016, 17:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Zrobiłem filmik obrazujący mój problem. Gaz miałem cały czas w podłodze, na końcu drugiego biegu musiałem zjechać na prawy pas i zmienić bieg ręcznie na wyższy. Tak się dzieje nieregularnie, na różnych biegach w rożnym czasie i w rożnym stopniu. Kupiłem diagboxa ale mam problem z podłączeniem wiec na diagnostykę jesZcze muszę poczekać. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam, ze katalizator sprawdzałem pod samochodem i nie jest wysypany. Link do filmiku: https://youtu.be/OPUZGJ6qUmM
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2835
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 253/2
Wysłany: Sob 17 Gru 2016, 03:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Najlepiej by było podłączyć pod Diagboxa i sprawdzić ewentualnie pologować parametry podczas jazdy, tak to wróżenie.

W diagboxie będziesz miał parametry pracy FAP, pracy silnika itp, sprawdzisz co to za błąd.
Co do parowania to sprawdź filtr kabinowy.

A jaki masz problem z Diagboxem?

W HDI nie masz katalizatora tylko FAP, on się nie rozleci może się jedynie zapchać, a jak wygląda sytuacja z dodatkiem do paliwa, sprawdzałeś stan? uzupełniałeś?
Powrót do góry
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 12:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Diagbox w końcu działa. Zrobiłem test, to wyszło:
Błędy:P0488 Dozownik powietrza, P1498 Dozownik powietrza, P1471 Sterowanie dozownika powietrza, P149CTurbo o zmiennej geometrii, P11AB Obieg powietrza. Po skasowaniu błędów zostały tylko pierwsze 3. Dzisiaj przejadę się autem i zobaczę czy coś wyskoczy.
Informacje z wydechu:
Całk masa dodatkuzgromaszona w FAP: 44g
Przebieg od czasu ostatniej wymiany DPF 100000km
Droga przebyta od czasu ostatniej regeneracji: 152km
Średnia odległość między 10 ostatnimi regeneracjami 264km
Stopień zanieczyszczenia FAP sadzą: 66%
Przebieg pozostały przed wymianą FAP 79334km
Całkowita masa sadzy w DPF: 2,77g/l
Różnica ciśnienia wejście wyjście DPF: 6 mbar
Objętość dodatku pozostała w zbiorniku 1101ml

Sam dodatku nie sprawdzałem i nie uzupełniałem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 12:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Może to przepływomierz? Mam zmierzony wydatek powietrza 1500 a zalecony 472

Edit: odpiąłem na chwile kostkę z przepływki, przejechałem kawałek i dalej to samo
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 22:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Mam rade: nastepnym razem poszukaj najpierw w Google. Stoi jak byk P0488 to problem z EGR. Moze od tego zacznij. Swoja droga to masz przyklad jak tworcza jest dzialalnosc tlumaczy w Lexii i diagboxie.
Powrót do góry
skype status
Tomek5106

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: CITROEN C5 MK1 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 21:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Jak bym sie trzymał tego przepływomierza nie dużo mówi za siebie ten przepływomierz to jest tak jak jest zepsuty przepływomierz to potrafi nawet wywalic błeda na dpf Wink przynajmniej tyle wiem z doświadczenia mojego mechanika Wink
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 23:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Witam.
Cytat:
Edit: odpiąłem na chwile kostkę z przepływki, przejechałem kawałek i dalej to samo
Jeśli odpięcie od przepływomierza nie widzisz różnicy w pracy silnika na biegu jałowy, jak i w trakcie jazdy, to stawiałbym na przepływomierza.
Natomiast, wspomniane błędy mogą występować z kilku powodów i miałeś naprawdę kilka opisów dotyczący błędów.
Ponieważ usterka nawet głupiego przepływomierza może być powiązane z egr i również wiele innych przyczyn, a więc warto, abyś podmienił przepływomierza, o ile masz taką możliwość.


Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Gru 2016, 19:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Przepływomierz podmieniony na taki sam z Volvo V50. Nic to nie dalo.
Jak zlokalizować EGR w 2.0hdi 163Km? Zaślepię go na moment i zobaczę czy to on. Macie jakiegoś manuala do wyciągania?
Czy jest opcja, że mam zapchany katalizator, który jest w środku filtra fap i diagbox pokazuje że fap jest ok a katalizator jest zapchany i powoduje te spadki mocy?
Czy może być tak ze diagbox ma prawidłowe wskazania dla fap a w rzeczywistości jest zapchany albo przepalony? Może go profilaktycznie przeczyścić chemią np. K2 DPF Cleanerem?
Powrót do góry
VideCuiFide

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: C5 Tourer 2011 2.0HDI 163 automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2017, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Spadki mocy - dodany filmik z jazdy


Problem rozwiązany. Oddałem auto do znajomego mechanika. Podpiął pod kompa, odczytał błędy i po P1471 zaczął od przepustnicy. Okazało się, że łopatka "lata" więc ją wyciągnął i ku mojemu zdziwieniu naprawił. Koszt naprawy 150zł, czas 2 godziny Shocked
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System