Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olejek

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: citroen C4 coupe 1,6 hdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 18:52
Temat postu:

Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???


WITAM,
w przyszlym tygodniu zamierzam zmienic swoja zniszczona kierownice na nowiutka czy to jest trudne w wymianie prosze o pomoc
_________________
abrakadabra
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???


Panie kolego, wyedytowwałeś 13 postów i jeszcze nie wiesz ,ze nie piszemy wielkimi literami ?Jeżeli zależy ci na kwarantannie to kolejny post budzacy zastrzeżenia będzie tam przesuniety .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
minotaurus

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): zzz
Posiadane auto: C4
Piwa: 15/0
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???


Zdaje się że trzeba najpierw zdjąć poduszkę powietrzną. Zdejmowanie poduszki jest mało fajne. Ja robiłem to tak że zdejmowałem obudowę od kontrolek migaczy żeby mieć dostęp z góry do haków na których jest poduszka. Tam jest taki gruby drut który jest na tych hakach rozpięty - tworzy taka jakby sprężynę - trzeba dwoma cienkimi wkrętakami naraz ten drut ścisnąć i poduszkę wystarczy wyjąc. Możliwe że jeszcze wcześniej trzeba odkręcić śrubkę która jest pomiędzy przyciskiem klaksonu a poduszką - w tym celu najłatwiej zdjąć przycisk klaksonu. Podobnie jak osłona kontrolek kierunkowskazu nad kierownicą przycisk klaksonu trzyma się na zatrzaskach. Nie pamiętam już czy ta śruba mocuje poduszkę powietrzną czy przyciski na kierownicy. W każdym razie jak się uporasz z poduszką to dalej odkręcenie kierownicy to tylko kwestia paru śrub. Za to poduszkę wkłada się na miejsce z powrotem bardzo łatwo.
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sob 22 Wrz 2012, 01:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???


Witam,

Tu kolego masz filmik co i jak z ta poduszka/kierownicą:

[youtube:e117e1b562]http://www.youtube.com/watch?v=OlyIarwIIQA&NR=1[/youtube:e117e1b562]

Pamiętaj, że musisz odłączyć akumulator przed pracą z poduszką żeby jak by co nie wystrzeliła. A samo odłączenie aku. to po ok 10 min od wyłączenia silnika i pozamykania drzwi (niech się wszystko tam pozapisuje) i pamiętaj o kluczykach-miej je koniecznie przy sobie, a nie w samochodzie w trakcie odłączania aku. żeby móc otworzyć auto jak się zamki zaryglują.
To samo w drugą stronę, jak podłączysz aku. to przez 10 min. nic w aucie nie rób: drzwi, radio, okna itp.-niech się tam wszystko po ustawia/po przypomina...

Pamiętaj też o idealnym wypoziomowaniu kierownicy-tak, jak była stara, żeby czujnik kata skrętu kierownicy nie dał o sobie znać. ESP itp.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Yogi_gdz

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Wymiana kierownicy w C4 .Czy to jest trudne ???


Witam,

Temat stary ale nie stracił na aktualności. Moje doświadczenia związane z wymiana kierownicy w C4 2005 nie należą do przyjemnych. Wymiana zajęła mi 4 godziny z małymi przerwami, ale udało się. Krok po kroku:
1. Odłączenie akumulatora (po 10 min
2. Demontaż przycisku klaksonu oraz wyświetlacza z kontrolkami świateł: przycisk klaksonu nie sprawia większych problemów (podważamy od zewnętrznej), ale zaczepy wyświetlacza trzymają dość mocno, trzeba uważać żeby nie powyłamywać (widać je odchylając lekko poduszkę w stronę kierowcy)
3. Demontaż obudowy kierownicy: 2 śruby torx od dołu kolumny kierownicy. Jak odkręcimy całość dość łatwo schodzi(gorzej w drugą stronę, ale o tym dalej).
4. W tym momencie można już odpiąć wtyczkę kierownicy widoczną z tyłu za stacyjką (można później)
5. Demontaż poduszki powietrznej: od spodu kierownicy znajduje się mały otwór w którym widać drut działający jak sprężyna (dobrze pokazany na filmie YT), najlepiej użyć latarki do jego zlokalizowania. Używamy śrubokrętu płaskiego lub czegoś podobnego i naciskamy drut do oporu. Ciągniemy za dolną część poduszki, trzeba się trochę posiłować żeby całość równo wyszła i z prawej i z lewej strony. Zaznaczam, że w moim przypadku nie poszło tak gładko jak panu z You Tube. Jak już wyciągniemy poduszkę odpinamy wtyczki (film YT).
6. Odkręcamy przyciski sterowania tempomatem i radiem (3 lub 4 śruby, klucz Torx).
7. Odkręcamy dużą śrubę torx na środku kierownicy oraz 3 śruby z tyłu kierownicy.
8. Zdejmujemy kierownicę, odłączając najpierw wtyczkę kierownicy i drugą wtyczkę na tym samym przewodzie (chyba wyświetlacza obrotomierza, nie pamiętam dokładnie).
9. Zakładamy nową kierownicę: jest tylko jedna możliwość założenia na wielowypust, dokręcamy śruby z tyłu i na środku
10. Składamy wszystko do kupy: najwięcej problemów miałem z zamontowaniem dolnej obudowy kolumny kierownicy. Z tyłu są zaczepy wsuwane w poziomie. Jest to bardzo trudne do zrobienia, bo ruchy ogranicza kierownica oraz wystająca stacyjka. Z lewej strony jest łatwiej ponieważ po zaświeceniu latarką widać miejsce gdzie zaczep na trafić, z prawej nie widać nic. Polecam najpierw złożyć górę z dołem "na sucho", żeby zobaczyć co w jakie miejsce na trafić.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

Na koniec dodam, że po całej operacji kierownica przy jeździe na wprost była minimalnie przekrzywiona w prawo. Widocznie jedna sztuka od drugiej różniła się minimalnie kątem mocowania wypustu (ok. 5 stopni). Musiałem dać zrobić zbieżność kół - w moim przypadku koszt 40zł.

Link do filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=OlyIarwIIQA
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Lis 2014, 12:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC3

37 000

2019r.

57 300 km

wielkopolskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System