Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Siatka / kratka układu wydechowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kalita

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso SX 1.8 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 20:45
Temat postu:

Siatka / kratka układu wydechowego


Witam!
Posiadam Citroena Xsarę Picasso 1.8 z 2001r. W przyszłym miesiącu wybieram się do mechanika wymienić katalizator i sondę lambda. Jednak mam jeszcze wymienić siatkę czy kratkę (nie wiem jak to nazwać) która jest przerdzewiała. Przez nią właśnie słychać autko tak jakby był dziurawy tłumik (czyli strasznie wyje i boruczy). Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak ta siatka się nazywa, gdzie się mieści dokładnie i ile jej kupić. Uprzejmy pan w SziKu stwierdził, że muszę wiedzieć ile mi jej trzeba bo kupuje się ją na wymiar. Wie ktoś może jakie są jej wymiary w tym aucie?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
ireneusz1983

Dyskutant



Dołączył: 12 Wrz 2012
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Murowana Goślina
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6
Piwa: 5/7
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Siatka / kratka układu wydechowego


Nie znam wymiarów ale nazywa się: "łącznik elastyczny"
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 17:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Siatka / kratka układu wydechowego


Witam,

Tak, jak kolega napisał łącznik elastyczny, albo tłumik drgań inaczej. Ale albo nie za bardzo zrozumiałem Twojego postu, albo gość Ci kręci, bo sam tłumik fakt kupuję się na wymiar tzn odpowiednia średnica i długość, żeby pasował w rurę, ale nie kupuje się go z metra, więc stwierdzenie ile jest tu nie potrzebne, no chyba, że ile sztuk, to w takim razie 1szt., a znajduję się na rurze wydechowej. mechanik wycina stary, a jego miejsce wspawuje nowy i dlatego musi byc taki sam rozmiarowo.
Tu masz link na allegro do tłumików drgań, żebyś wiedziała o co chodzi:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=t%C5%82umik+drga%C5%84+uk%C5%82adu+wydechowego

I jeszcze jedno. Po wymianie katalizatora stary katalizator możesz zabrać ze sobą. A jest on jeszcze warty pieniądze, bo zawiera metale szlachetne i można go sprzedać za... i to zależy, bo od 300-600 zł i więcej, a zajmuje się skupowaniem katalizatorów wiele firm. Wystarczy wpisać w googla i na pewno się dowiesz szczegółów no chyba, że Twój jest zupełnie wypalony i pusty, ale Cie informuje, bo taki katalizator jest niezłym kąskiem i warsztaty gdzie się je wymienia nie informują o jego wartości, bo jak nazbierają kilka sztuk to potem sami chętnie je upychają.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Kalita

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso SX 1.8 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 18:33
Temat postu:

Dziękuję za inforamcje.


Dziękuję za inforamcje.
Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie katalizatora. Słyszałam, że jak jest zapchany to wystarczające może okazać się przedmuchanie go. Czy to prawda?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System