Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chodki

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDi /2007/
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 18:41
Temat postu:

FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Hej,
Od około miesiąca jestem właścicielem C5 2.0HDi z 2007 roku.
Silnik ten jest wyposażony w filtr cząstek stałych, przejechałem już prawie 1 tys. km i jeszcze nie miałem wypalania, czy to normalne?
Jak jest u was? Często do tego dochodzi?

Samochód ma przejechane nieco ponad 100 tys. km (przebieg prawdziwy), komputer nie zgłasza żadnych błędów, silnik jest jednakowo dynamiczny od momentu kiedy go kupiłem. Jeżdżone w cyklu mieszanym.

Ah, do tej pory zatankowałem raz na shell, Diesel V-Power, a ostatnio BP Ultimate, dlaczego o tym piszę? Gdzieś wyczytałem że na tych lepszych paliwach bardzo rzadko dochodzi do wypalania lub wcale?! Ale wiem ile w tym prawdy... Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Niestety nie mam JESZCZE Lexi aby podejrzeć stopień wypełnienia filtra..

Dzięki, pozdrawiam
Ł.
Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


No ale filtr DPF czyści się tylko w określonych sytuacjach - na autostradzie, podczas jazdy ze stałą prędkością i przy odpowiedniej temperaturze silnika... W czasie jazdy po mieście i częstym gaszeniu silnika, niestety filtr się raczej nie przeczyści. Tak to już zostało dziwnie skonstruowane i nie jest to przypadłość Citroena, ale w sumie każdej marki auta...

_________________________
Poradnik - rondo kierunkowskazy
Powrót do góry
chodki

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDi /2007/
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


No dobra, ale z 1000 km które zrobiłem to 500 km było zrobione na trasie, (wracałem po zakupie samochodu), silnik pracował ciągle przez prawie 6 godzin i wypalania nie było..

Reasumując, w citroenie to ja muszę się zatroszczyć o wypalenie filtra, poprzez jazdę autostradą itd. czy elektronika zasygnalizuje że FAP jest do przeczyszczenia (kontrolka, dodatkowy wtrysk) i wtedy muszę właśnie z ta stałą prędkością jechać do momentu kiedy się nie wypali??
Powrót do góry
potlok

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 Hdi FAP Exclusive
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 20:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Wypalenie napewno było nawet tego nieodczułeś, nic nie kontroluje ze wypala sie filtr, informacja dopiero wyskakuje jak filtr juz jest zapchany i wyskakuje bład. Moj filtr Fap po miescie wypala sie okolo co 300km na trasie rzadziej co 400-450km. U siebie zanazlem sposob na zdiagnozowanie wypalania, podczas wypalanie załacza sie podgrzewanie lusterek, tylenej szyby i wtedy słaysze klikniecie stycznika, potem sprawdzam czy srednie spalanie wzrasta, i mam pewwnosc ze sie wypala.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 20:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


wystarczy zamontować diode led do maty grzewczej lusterka kierowcy, podczas wypalania zaświeci sie Smile , u mnie w trybie mieszanej jazdy wypala sie co ok 350 km i bzdura jest gadanie że tylko na autostradzie, jednostajna jazda z predkością nawet 60 km /h wypalanie pięknie zachodzi - potrzeba ok 10 km jazdy nawet czasami z zatrzymaniem sie na światłach czy skrzyżowaniu....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 20:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chodki

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDi /2007/
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Dzięki za wyjaśnienie co i jak.
Zasugerowałem się instrukcją obsługi w której pisze, iż lampka z symbolem silnika czy filtra (coś w tym stylu) jest wskaźnikiem działania układu dopalania. Niestety nie doczytałem tego co pisze dalej. Jej świecenie lub miganie symbolizuje uszkodzenie układu oczyszczania spalin a nie wypalanie tak jak myślałem.. Smile


Swoją drogą ciekawa rzecz z tym podgrzewaniem lusterek i szyby podczas dopalania. Znacie jakieś logiczne wytłumaczenie tej sytuacji?

Może to celowe jak największe obciążenie silnika.
Większe obciążenie = większa ilość dozowanego paliwa = większa temperatura spalin.
Hmm ciekawa rzecz...

Dziękuje jeszcze raz, pozdrawiam
Ł.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 07:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


włacznie ogrzewania to dodatkowe obciążenie silnika aby uzyskać wyższą temp. spalin zarazem ecu zwieksza dawkę wtryskiwanego paliwa....
Powrót do góry
gadu-gadu
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Czw 30 Sie 2012, 23:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


u mnie średnia z 5-ciu ostatnich wypaleń to 920km (50/50 trasa/miasto)
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 23 Lis 2013, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


ja u siebie zamontowaną mam diodę w lusterku kierowcy i powiem tak co zauważyłem filtr jak się oczyszcza to załącza się ogrzewanie lusterek by obciążyć system celem uzyskaniem odpowiedniej temperatury potrzebną do wypalania co zauważyłem że filtr również wypala się w mieście, opowiem swój przykład żjeżdzałem z trasy w miasto dioda się zapaliła czyli cykl wypalania rozpoczęty ale po chwili musiałem auto zatrzymać na światłach i dioda zgasła cykl wypalania przerwany auto stoi na skrzyżowaniu po chwili jak ruszyłem dioda znów się zapaliła czyli proces wznowiony wypalania wypadłem na drogę po za miejską i tam już całkowicie się wypalił gdyż dioda już zgasła, zalecam montaż takiej diody do zapobiega ona wyłączeniu silnika przed zakończeniem cyklu oczyszczania filtra a puzniej problemów z nim, a to o czym pisze to m na celu uświadomienie że oczyszczanie zachodzi również w mieście nawet jak auto stoi i ponownym ruszeniu auta jest wznawiane a dioda ma nam pokazać kiedy się to odbywa
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
luanda

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Jumpy
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 15:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Proszę o foto jak rozwiązaliście montaż diody.
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


jeśli chodzi o C5 to bardzo prosta sprawa 30 min montażu a mianowicie w środku na drzwiach po stronie kierowcy na wysokości lusterka jest maskownica a dokładnie trójkąt prostokątny taki plastikowy zdejmujesz ją i masz tam wiązkę przewodów w zielonej koszulce rozcinasz ją i wyciągasz przewody są tam od sterowania lustrem i od podgrzewania, miernik i jazda sprawdzasz napięcie włączając grzanie tylnej szyby jak znajdziesz odpowiednie to lutujesz tam diodę z rezystorem 2 zł wydatek a w trójkącie robisz otwór na umiejscowienie oprawki do diody jak już polutujesz diodę wkładasz ją w oprawkę i zakładasz trójkąt na swoje miejsce bardzo łatwy dostęp i demontaż trójkąta trzyma się tylko na jednej spince plastikowej dioda estetycznie wygląda w tym miejscu czyli na środku trójkąta a kable mają zapas i na przyszłość nie będzie problemu z demontażem wyciągasz diodę z oprawki a trójkąt zdejmujesz i kładziesz gdzie chcesz a dioda zostaje przy lusterku od strony wewnętrznej oczywiście i naprawdę pomaga dodam jeszcze że dioda świeci przy manualnym włączeniu na panelu środkowym tylnej szyby co sygnalizuje kontrolka pomarańczowa ale po nagrzaniu szyby się wyłącza jak masz wypalanie to świeci tylko dioda którą zamontujesz bo francuzi wymyslili obejście kontrolki tylnej szyby że pod czas wypalania szyba fizycznie tylna grzeje i lusterka {sprawdzone w praktyce}ale kontrolka tylnej szyby nie świeci,świeci tylko po manualnym włączeniu jej i to by było na tyle jeśli chodzi o foto to dał bym ale hmmm nie umiem tego zrobić jak dodać zdjęcia tu może napisz mi jak to zrobić a zdjęcia będziesz miał Very Happy
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 23:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Kristoph, ja obrazka nie potrzebuję ale tu masz wyciąg z FAQ forum:

Czy mogę dodawać Obrazki?
Jak najbardziej możesz wstawiać obrazki do swoich postów. Jednakże obecnie nie istnieje możliwość przesyłania obrazków bezpośrednio na forum. Musisz więc wstawiać obrazki, które znajdują się na innym, ogólnodostępnym serwerze, np. http://www.moj-serwer.pl/moj-obraz.gif. Nie możesz wstawiać obrazków znajdujących się na twoim komputerze (chyba że jest on publicznie dostępnym serwerem) ani obrazków przechowywanych na stronach wymagających autoryzacji, np. skrzynki pocztowe, strony chronione hasłem itp. Aby wstawić obrazek użyj znacznika BBCode [img] lub odpowiedniego znacznika HTML (jeśli jest to dozwolone).

Daj znać jeśli czegoś nie rozumiesz, pomogę.
Pozdrawiam
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 23:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


no właśnie nie kapuje z tego nic..........
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 00:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


kristoph napisał:
no właśnie nie kapuje z tego nic..........



Ok, nic się nie martw. Musisz skorzystać z dowolnego hostingu, darmowego np. tinypic.com.
Wejdź więc na http://tinypic.com, kliknij na "Wybierz..." obok "Plik" i wskaż swoje zdjęcie na dysku, karcie SD czy gdzie tam je trzymasz. Nic więcej nie zmieniaj, kliknij na "PRZEŚLIJ TERAZ!". Kiedy zdjęcie się prześle, zobaczysz wynik w postaci 4 linków. Wybierz ten:

"Kod IMG forów i paneli dyskusyjnych:"
[IMG]http://i39.tinypic.com/2lnv8rr.jpg[/XXX]

Ostatnie "IMG" zmieniłem na "XXX" żeby Ci pokazać jak to wygląda, Ty niczego tam nie zmieniaj tylko skopiuj ten link do schowka (zaznacz myszką, prawy klik i "kopiuj") a następnie wklej bezpośrednio do postu.

Wynik:



Jeśli jeszcze czegoś nie łapiesz, pisz.

Moderacja może usunąć lub przenieść post gdyż jest nie na temat. Uznałem, że udzielasz się dosyć na forum więc Twoja pomoc w postaci zdjęć może przydać się nam wszystkim.

Pozdrawiam.[/url]
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 22:03
Temat postu:

( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Wielkie dzięki Rosak nie wiesz jak pomogłeś mi swoimi instrukcjami teraz bede mógł swoje doświadczenia podpierać zdjęciami i zamieszczać je np tu na forum dla innych by wspomagać i zaoszczędzić innym poszukiwań i dedukcji zbednej co gdzie? i co jak? wiele można zrobić co wygląda na pozór skomplikowanie a w gruncie rzeczy istnieją prostsze rozwiązania!!! Jeszcze RAZ wielkie dzieki ROSAK!! Very Happy
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC5

21 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System