Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 22:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Cieszę się, że mogłem pomóc.
Nie pogardzę browarem Wink
Pozdrawiam
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


WItajcie;

I ja mam problem ( albo i nie... ) z FAP-em.

Opiszę sytuację - ostatnio zajeżdzam pod dom, parkuję auto i ( jak zawsze ) daję mu jeszcze chwilę na ostudzenie. Wiec silnik pracuje na "wolnych" a ja wysiadam i..... czuję zapach spalonego oleju.... Fu..K!!. Otwieram maskę - a znad turbiny i filtra niebieskawy dymek leci, i stosowny zapach przy okazji.
Wyłączyłem silnik i robie obdukcje. Jak wiecie w 2,0 HDI nie ma tam za wiele miejsca. Ale nic nie widać. Stan oleju prawidłowy.

Poczekałem 5 minut, odpalam silnik - wszystko ok. Przejechałem się tam z 10 km - nadal wszystko ok - dymu brak. W ten sam dzień miałem trasę 400 km, także żadnych niepokojacych objawów.
Oczywiście na drugi dzień do mechanika - diagnoza - miska silnikowa się rozszczelniła, i olej "użygał" cały tył silnika, a więc i przy okazji FAP-a. Sprawa niby prosta - wszystko do umycia, i od nowa uszczelnienie miski.
To było tydzień temu.
A dzis.. powtórka z rozrywki - parkuję pod domem, i dym z silnika z tego samego miejsca.

Zaznaczam - wyciek wyeliminowany, żadnych innych "popoceń" nie ma, turbina szczelna itp.

I teraz przedstawie moje podejzenia, i proszę o ich weryfikację:

- Od tamtego "dymka" przejechałem ok 700 km ( głownie trasa ). Więc podejżewam nieśmiale, że wtedy jak i teraz się wypalał filtr. Wtedy był mocno w oleju, teraz na pewno mniej, ale na 100% całego oleju nie zmyliśmy z filtra.

Jak rozumiem przy wypalaniu filtra jest wyższa temp spalin, a wiec i sa filtr jest "ciepły"??

Pytam o to wszystko, gdyż nieco mnie niepokoi ten objaw, ale nie widzę innej mozliwości.

Pomysł mam w tej chwili jeden - postarac się jak najdokładniej umyć filtr z zewnątrz z oleju ( czyli tłuszczu ) jakimś rozpuszczalnikiem ( benzyna ekstrakcyjna etc ) Oczywiście jak silnik będzie zimny Laughing

Co myślicie o całości??


PS - na przyszłą sobotę montaż diody Smile
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 10:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


cięzko powiedzieć co może powodować takie obiawy ale polecam sprawdzić czy coś nie dzieje się z fabem i czy na obudowie filtra nie ma śladów nadpalenia bo wewnątrz jego jest strasznie duża temperatura i nie kiedy dochodzi do zapalenia się sam widziałem na własne oczy jak samochód c5 zapalił się z od właśnie filtra fap, jego obudowa jest z stali nierdzewnej i wyobraż sobie jaka tam jest temperatura skoro ogień wypalił dziurę w obudowie filtra nie chcę straszyć bo nie wiem co może powodować taki obiaw ale trzeba sprawdzić wszystkie warianty w tym fab i jego obudowę na you tube znajdziesz podobny film jak c5 płonie i zobacz co potrafi zrobić fab a dokładnie temperatura wewnątrz jego może to jakaś bzdura ale obejrzyj silnik od wewnątrz i od spodu a szczególnie fap-a takie jest moje zdanie Wink
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 11:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Temat jest taki, że nic się nie dzieje dodatkowo z autem. Mało tego - nic się nie dział do momentu tego wycieku z miski a sam widziałęm ,że filtr był dość mocno zaolejony przez wyciek z miski.

Dzis podjadę sprawdzic kiedy było ostatnie wypalanie FAP-a, i ewentualnie dokładne mycie filtra rozpuszczalnikiem.

Aaaa, i bańka wody w bagażniku do odwołania...
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 17:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


dziś potwierdziłęm prawidłowe działanie diody zamontowanej do Fap-a dzięki niej wiem kiedy jest wypalanie ,dziś mi się wypalał filtr w mieście i dioda ładnie to sygnalizowała wypalanie miasto 70% trasa 30% wypalanie co 396 km
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 17:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Możesz mi podesłąć "manulala" jak podpiąłeś tę diodę..??

Dzięki Smile
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


dodam że wcześniej auto było troche mułowate i brak mu było werwy przy starcie z miejsca myślałem że to jakaś inna przypadłość a to jest tak że jak fap się przytka nie znacznie choć komp tego nie monituje jest właśnie taki objaw że brak mu siły po wypaleniu pełnym odzyskał naprawdę moc i czuć że się obudził ładnie ciągnie i równiutko pracuje naprawde jest zmiana na plus a przyczyna wypalił się Fap a cykl nie został przerwany spokojnie dopalił się na parkingu dosiedziałem w aucie jeszcze jakieś 5 min aż dioda sama zgaśnie!!Po 2 h od wypalenia odpalam i jadę i właśnie to zaobserwowałem i jestem zaskoczony na plus i mogę teraz kontrolować wypalenia w ten sposób że widzę jak się zbliża stan kilometrów do wypalenia to mogę go przegonić po trasie by tam się dokładniej wypalił, po wypaleniu przed ostatnim po przejechaniu 75 km sprawdziłem stan zanieczyszczenia Fab sięgnoł on po tych kilometrach 14% więc wynik jest dobry i wiem że można nad nim panować w ten właśnie sposób, a co do montażu Martimo tej diody to sprawa naprawde prosta 30 min roboty ale w MkII czyli w modelu jaki posiadasz i również jaki ja mam poczytaj na pierwszej stronie opis montażu w moich postach naprawdę bez rozbierania lusterka czy szkła można ją w środku auta zamontować jak coś nie będziesz wiedział pisz na priv i zdjęcia ci udostępnie jak będziesz potrzebował Very Happy
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 19:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Ok, dziś zmajstrowałem diodę w trójkącie za lusterkiem. Fajnie działa, na tą chwilę sprawdziłem tylko na włączeniu podgrzewania lusterek. Teraz czekam naż mi zasygnalizuje wypalanie FAP-a

Dzieki za pomoc Smile
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 23:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


świetnie że pomogłem swoją wiedzą i pomysłem, bedzie działać pod warunkiem że świece żarowe masz sprawne jesli nie to wypalania być nie może ale sądze że przed zimą temat sprawdziłeś ja u siebie wymieniłem na nowe i mam głowę spokojną a co do świecenia diody to pamiętaj by nie wyłączać silnika by nie przerwać cyklu wypalenia a najlepiej dać mu w pedał gazu gdzieś na trasie ale nie koniecznie w mieście się wypali i nawet jak staniesz pod domem tylko ważne by auta nie gasić a tak profilaktycznie raz w tygodniu go przegoń gdzieś na trasie około 20 km bo jak tylko miasto będzie to szybko się przytka fap-ik Very Happy
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 09:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Wiesz - właśnie po to tę diodę montowałem. Niestety nie wiedziałem kiedy się wypala, i zapewne kilkakrotnie wyłączyłem silnik podczas cyklu.

Co do samego wypalanie to nie problem. Cytryną i tak ganiam głównie po trasie, miasto to max 20% jazdy tym autem.

A co do świec - tutaj wszystko działa jak należy Smile
Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 14:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


I pierwsze, kontrolowane wypalanie na mną Cool

I teraz pytanie - jak długo się Wam filtr wypala? U mnie trwało to jakieś 9, 10 km jazdy 70 km/h

Co ciekawe - dioda się zapaliła ( czyli wypalanie ruszyło ) po jakiejś minucie się na chwilę wyłączyła na 10 sek, i później znów włączyła.

To normalne??
Powrót do góry
grindo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 250
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 MkI Excl., 3.0 V6, BVA, LPG KME
Piwa: 25/1
Wysłany: Pią 13 Gru 2013, 15:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Martimo napisał:
I pierwsze, kontrolowane wypalanie na mną Cool

I teraz pytanie - jak długo się Wam filtr wypala? U mnie trwało to jakieś 9, 10 km jazdy 70 km/h

Co ciekawe - dioda się zapaliła ( czyli wypalanie ruszyło ) po jakiejś minucie się na chwilę wyłączyła na 10 sek, i później znów włączyła.

To normalne??


Mam podobnie. Wypalanie trwa 8-10 km, gaśnie, potem na końcu na 5-10 sekund jeszcze się uruchamia. Jeżeli wypalanie zostanie przerwane w ciągu tych 8-10 km oznacza to że wydech ostygł i układ czeka na nagrzanie. Żeby było cieplej to ja staram się trzymać obroty ok. 2.3-2.8 tys.
U mnie wypalanie następuje co 700 km (tylko miasto i krótkie odcinki), 900-1000 km trasa PL, 1100-1200 trasa na zachodnim paliwie i autostradach.
Powrót do góry
przemowa

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer, 2,0hdi - 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 23:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalani


witam
oczytalem się o tym fapie i wypalanie ale nie znalazłem nigdzie takiej sytuacji jaka mi sie przydażyła dzisiaj. Mianowicie jechałem w trasie już dwie godziny, przejechałem jakieś 180km i nagle podczas wyprzedzania jak obroty podskoczyły ponad 3,5-4 tys, pojawił sie komunikat "depollution system faulty" i zapaliła kontrolka silniczka. przejechałem jeszcze jakieś 20-30km, gasiłem go ze dwa razy, nawet zatankowałem do pełna ponad 50l ropy i alej świeci błedem.
dodam że samochód jedzie normalnie, nie zauważyłem spadku mocy.
Proszę o informacje czy mam się czym mocno martwić?
Powrót do góry
gadu-gadu
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 23:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


Nie. Ale w wolnej chwili podłącz komputer i zobacz o co chodzi. Może to być turbo jak u mnie albo dziesiątki innych przyczyn.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
Lolelek

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: C5 mkII
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Kwi 2017, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) FAP-jak często u was dochodzi do wypalania?


jacekczewa napisał:
wystarczy zamontować diode led do maty grzewczej lusterka kierowcy, podczas wypalania zaświeci sie Smile , .......

Niestety ale czasem sama dioda nie wystarczy.
W ustawieniach musi być jeszcze zaznaczone że mają się one włączać podczas wypalania. U mnie np. nie była ta opcja zaznaczona. W C5 X7
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System