Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) szarpanie skrzyni AM6



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darojaro1

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): lwówek śląski
Posiadane auto: citroen c5 2.2 HDI 2011r, C3 1,6HDI 2005r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 09:39
Temat postu:

szarpanie skrzyni AM6


witam mam problem ze skrzynią w citroenie c5 v6 z 2005 roku a mianowicie rano po odpaleniu i wrzuceniu na bieg D lub R trzymając nogę na hamulcu autem zaczyna coraz mocniej szarpać (tak jakby chciało jechać ale po sekundzie zmienia zdanie nasila się to tak mocno,że zaczyna ruszać całą budą) podłączyłem pod lexię nie znalazła żadnych problemów w skrzyni jedynie usterka przekaźnika rozrusznika oraz brak komunikacji czujnika kąta kierownicy ale to chyba nie ma wpływu

- może ktoś miał podobny problem? i jak go rozwiązał

- myślałem o sprawdzeniu stanu oleju w skrzyni bawiłem się skrzynią BVA AL4 w xsarze nie jest to trudne natomiast w AM6 jedyny korek wlewowy jaki znalazłem to odpowietrznik
- jak ktoś sprawdzał stan oleju to czy dolewał go przez odpowietrznik a stan sprawdzał jak w AL4 przez podwójny korek spustowy ?
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 11:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) szarpanie skrzyni AM6


Witam,

Mechanicznej usterki skrzyni komputer Ci nie wykaże, a na taka wygląda. Spróbuj jeszcze z tym olejem, ale na cud abym nie liczył, bo niski poziom by raczej skutkował niskim ciśnieniem w skrzyni i przeciąganiem przy przełączaniu biegów (co znów ciągnęło by za sobą palenie tarczek i samego oleju i takie koło zamknięte) i stan awaryjny skrzyni, ale spróbuj...
Pamiętaj jednak, że sam olej musi spełniać odpowiednie parametry i nie może to być olej przypadkowy. W serwisie za taki olej to koszt ok. 500zł za 2L. możesz zastąpić go innym ja w mojej skrzyni zalałem takim STATOIL TransWay S DX III J za 25zł za 1L, Ale musisz się jeszcze upewnić co do skrzyni wg. vinu.

Tu ciekawy link:http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=19151.20;wap2

Pytałeś się czy ktoś tak miał i jak go rozwiązał? Otóż z automatami jest tak, ze jak coś w nim zacznie się dziać to już zazwyczaj oznacza to naprawę skrzyni (bo nawet nie sprzedaż takiego auta, bo klient to od razu widzi/czuje) i albo naprawa za 7tyś, albo sprzedaż auta jako uszkodzony. Piszę tak bo sam to przechodziłem i takie są opcje, a koszt naprawy tak się kształtuje, bo samo wyjecie skrzyni to 1500zł a potem to zaczną wymyślać do wymiany/naprawy/regeneracji lub zregenerowany: sterownik np. 3500zł, tarczki, konwenter, elektrozawory i łożyska itp. i robi sie kwoto 7000zł

Obyś nie miał takiego problemu i okazał się coś błachego. Najlepiej będzie, jak podjedziesz do jakiegoś dobrego warsztatu od ASB i niech oni rzucą okiem, ale tu znów mogą 'zwęszyć" klienta i od razu powiedzą "skrzynia na stół" więc tak źle i tak nie dobrze, tak to już jest z tymi automatami, wygoda, ale jak coś "poleci" to finansowo rujnują portfel...

Mógł byś jeszcze spróbować wymienić cały olej, ale w razie remontu skrzyni to pieniądze w błoto.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
darojaro1

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): lwówek śląski
Posiadane auto: citroen c5 2.2 HDI 2011r, C3 1,6HDI 2005r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 11:49
Temat postu:

wymiana statyczna


spróbuje a ile oleju jest potrzebne do statycznej wymiany ,
- czy wlewa się go przez odpowietrznik który jest pod obudowa filtra powietrza
- dodam, że jak przejadę 10 kilometrów i pozostawię je na 4-5 godzin to wtedy nie ma żadnych objawów więc tylko dzieje się to na zimnym silniku
- oraz, że na zimnym silniku zanim włączę bieg nacisnę hamulec ok. pięć razy to szarpania nie ma
a tak nawiasem autko ma przejechane 95 tys. to trochę chyba za szybko na awarie skrzyni
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 15:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) szarpanie skrzyni AM6


Na wymianę statyczna 3-4 litry. W moim C4GP w tej samej skrzyni weszło mi 3.1L a w Volvo w skrzyni aisin 55-50sn weszło równe 4L.
Co do wymiany to w volvo sam sobie wymieniałem bo był korek spustowy i od góry miarką zalałem świeżym. A w cytrynie jest inaczej i dałem w warsztacie do wymiany i w 10min. (i z tego co mówił gość z warsztatu to samemu to bym nie wymienił, bo oni mają/wymienili strzykawką ciśnieniową) za 100zł + mój olej ten w/w. Z tego co wiem to jest spust, a korek zalewowy z boku z tym, że są dwa lub trzy korki boku a tylko jeden do nalewania i sprawdzania poziomu.
Podjedz do warsztatu może coś znajdą i ten olej od razu wymienią. A jak coś znajda to skonsultuj to jeszcze z innym zakładem, co by Cie od razu nie naciągnęli na remont (chociaż każdy warsztat, jak już zwęszy klienta to...).

Masz rację 95tys to mało na ta skrzynie (200tyś min), jak jesteś pewien przebiegu (pierwszy właściciel itp.), ale jak nie jesteś 1 właścicielem auta to różnie może być, od przebiegu x2, przez nie wiadomo, jak poprzedni właściciel się ze skrzynią obchodził: hak, mielenie na śniegu w zaspie, błocie, ruszanie z piskiem itp.
Większość usterek skrzyń wychodzi na gorącej, a jak u Ciebie na zimnej (jak dobrze zrozumiałem) to może jest jeszcze szansa. Mimo wszystko powinien to obejrzeć dobry/renomowany warsztat od ASB może elektrozawór się nie otwiera/zamyka albo popuszcza i coś znajda.
Wymiana elektrozaworów to ok. 2500zł więc dużo mniej niż remont skrzyni.
A może jednak ma wyciek oleju, trudno tak określić, szczególnie, że znam się tyle co inni tutaj. Niech szpec to zobaczy i się wypowie.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
gacopierz

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Liszki
Posiadane auto: 207
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 17:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) szarpanie skrzyni AM6


poczytaj sobie to:
http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=20781.0
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 17:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
darojaro1

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): lwówek śląski
Posiadane auto: citroen c5 2.2 HDI 2011r, C3 1,6HDI 2005r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2012, 22:14
Temat postu:

ta


dzięki jeszcze trochę poczytam i jak sam nie dam rady to warsztat
zastanawia mnie tylko że nie skrzynia nie szarpie w trakcie jazdy płynnie zmienia biegi ani nie wpada w system awaryjny, szarpanie jest tylko po odpaleniu i trzymaniu nogi na hamulcu po ruszeniu ustaje jak również zatrzymam się po 5 metrach i trzymam nogę na pedale hamulca szarpania już nie ma no ale
to mój drugi automat i drugie problemy tamtego udało się naprawić to i pewnie tego się uda
Powrót do góry
łysyxmv6

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Peugeot / Citroen
Piwa: 1/14
Wysłany: Sob 02 Cze 2018, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) szarpanie skrzyni AM6


Cześć.
Poradziłeś sobie ze skrzynia ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System