Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 22:08
Temat postu:

problem z cofającym sie paliwem.


Witam mam problem z cofającym się paliwem,odkryłem to, gdy zacząłem mieć problemy z odpalaniem auta bardzo długo kręcił sprawdziłem gruszkę i okazało się, że jest miękka a teraz słychać jak beka w zbiorniku podczas pompowania gruszką i odpala normalnie. Pytanie moje dotyczy gruszki czy jest w niej zaworek zwrotny czy muszę rozebrać pompę paliwa?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil przyczyn cofającego paliwa może być wiele - filtr może łapać lewe powietrze , źle dokręcony odpowietrznik na filtrze , wyrobiona lub źle wkręcone wieczko z odpowietrznikiem filtra , przewód paliwowy od filtra do pompy CR ma zużytą uszczelkę na przewodzie wchodzącym do filtra paliwa , zaworek w pompie CR nie trzyma ciśnienia . Ja gdy kupiłem auto C5 2.0 HDi 2005 miałem założone 2 zaworki na przewodach paliwowych przed filtrem paliwa . Myślałem , że tak ma być . Dopiero mechanik oświecił mnie z tymi zaworkami ( koszt jednego ponoć 80 zeta )
- cofające się paliwo i dlatego ktoś założył te zaworki na dolocie i powrocie paliwa przed filtrem . Tyle co mogę pomóc Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


kolego "diablo 2" na aledrogo zaworki zwrotne w średniej cenie 15zeta Laughing i potwierdzam najszybsza naprawa na cofkę paliwa, a jeśli chcesz doprowadzić do porządku to jak kolega wyżej pisał Cool
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil kolego foka666 takich za 15 zeta bym nie kupił Twisted Evil - już raz kupiłem łącznik stabilizatora za 30 zeta , po trzech miechach znowu wymiana . Doszedłem do wniosku ( już wcześniej ) , ze tanich części lepiej nie kupować . Zaraz będą wypowiedzi , że ta tania część dłużej chodzi jak ta droga - ilu kupujących części tyle opinii Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 11:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


zgadzam się w 100% ale jak już pisałem jeśli kolega chce to ogarnąć jak należy to poszedł bym w diagnozę i naprawę cofki, a jeśli tylko doraźnie chce pozbyć się problemu , to po co przepłacać Cool
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 11:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil aaaaaaaaa o to chodzi - to zdecydowanie też polecam te za 15 zeta Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 19:34
Temat postu:

cofające się paliwo


Czyli najprawdopodobniej zawór w pompie w zbiorniku? Lepiej nie kombinować tylko zrobić raz a dobrze. Zajmę się tym jak jak zjadę do domu. A tak dorażnie to wymiana gruszki coś da czy tam też jest zawór?
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


nie, wymiana gruszki nic nie da. ona służy tylko do podpompowania paliwa (odpowietrzenia) jeśli masz aku w perfekcyjnym stanie to to samo osiągniesz poprzez długie kręcenie silnikiem, ale po co? jeśli jest pompka
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil widzę , że kolega DAWIDOF nie zrozumiał swojego problemu Wink Zacznijmy od początku
- problem z cofającym się paliwem jest taki ,jak napisałem w poście wyżej . Zaproponowałem zaworki na wężyki paliwa ( sam mam takie ) , natomiast kolega foka666 żeby nie wchodzić niepotrzebnie w koszty , zaproponował te z aledrogo za 15 zeta jeden . Gruszka ta do pompowania gdyby była zepsuta , to wcale by paliwa nie pompowała . Jeżeli paliwo ucieka , cofa się , to problem jest albo w filtrze paliwa ( źle dokręcone wieczko z odpowietrznikiem itp. ) , pompie CR ( wysokiego ciśnienia i tam jest też zaworek , który jak jest zepsuty , to się też paliwo cofa ) .
100 % diagnozy na odległość nikt Ci nie postawi , bo przyczyn jest wiele .
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


piękne podsumowanie kolego "diablo 2" pomimo iż problem nie dotyczył mojego autko z mojej strony poszło piwko Very Happy
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 20:14
Temat postu:

cofające się paliwo


Wiem kolego Diablo ale ja w tej chwili jestem w Holandi tu mieszkam i pracuje jestem raz na 2 mce w PL i próbuje coś na szybko zaradzić dostęp do czegokolwiek oprócz oryginalnych części jest tu bardzo ograniczony ale filtr i Wężyki jak radziliście posprawdzam być może zawór spustowy pod filtrem< nie wiem paliwo z niego się nie leje.

pozdrawiam i dzięki za sugestie.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil kolego foka666 za piwko dziękuje Twisted Evil zaś co do kolegi DAWIDOF to dopowiem tylko tyle , że ten zaworek na dole filtra paliwa to zaworek od wody w tymże filtrze Twisted Evil Są 2 rodzaje obudowy filtru paliwa
- 1 z zaworkiem do spuszczania wody z filtra
- drugi bez ( ja mam taki )
Tak na odległość - czy jak pompujesz tą gruszką paliwo widać w wężyku pęcherzyki powietrza ?? Jak tak to pompuj gruszką i odpowietrz filtr poprzez odkręcenie zaworku ( odpowietrzniku ) w wieczku i zaraz dokręć jak zleci trochę powietrza ( na zaworek załóż wężyk i końcówka do butelki - będzie pryskać paliwem )- . Jeżeli przy skręconym zaworze odpowietrzenia pompujesz gruszką paliwo i jest cały czas jest miękka to wiemy , że gruszka do wymiany . Może wystarczy odpowietrzyć sam filtr i będzie git Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 21:35
Temat postu:

cofające się paliwo


Taki mam plan na sobotę kolego. Czyli że w gruszce jest zaworek. ja mam z wężykiem i odpowietrznikiem, popracuje nad tym i dam znać jak mi poszło tylko tutaj ciągle pada.
Powrót do góry
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 14:43
Temat postu:

cofające się paliwo


Rozmontowałem filtr paliwa, niestety nie ma w nim odpowietrznika i niestety problem się powtarza, bardzo długo kręci zanim zapali, a gdy napompuję paliwo gruszką zakręci dwa trzy razy i odpala. Walczę dalej z tym problemem i szukam dalej tym razem spróbuję temat z gruszką.
pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 16:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Nie chce Cie martwic, ale jest to typowy objaw wytarcia obudowy pompy zasilajacej w pompie CR. Temat byl niedawno poruszany na tym , albo innym forum. To sie nazywa pomyslowosc konstruktorow. Niestety, pomoze tylko wymiana pompy na inna sprawna. Ta przypadlosc dotyczy silnikow z osprzetem Siemensa ze stajni PSA i Forda. Gdybys wymyslil jakas metode podawania paliwa z malym cisnieniem do pompy [powiedzmy do 1 Bar] moglbys jezdzic bez problemow, a tak wymiana pompy, no chyba, ze znajdziesz kogos, co da rade to zregenerowac. Wydaje mi sie, ze temat znany jest koledze Smoktus z forum Milosnikow Citroena.
Na razie sa problemy z odpalaniem, niedlugo zacznie sam gasnac z powodu powietrza w ukladzie CR.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System