Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 22:08
Temat postu:

problem z cofającym sie paliwem.


Witam mam problem z cofającym się paliwem,odkryłem to, gdy zacząłem mieć problemy z odpalaniem auta bardzo długo kręcił sprawdziłem gruszkę i okazało się, że jest miękka a teraz słychać jak beka w zbiorniku podczas pompowania gruszką i odpala normalnie. Pytanie moje dotyczy gruszki czy jest w niej zaworek zwrotny czy muszę rozebrać pompę paliwa?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil przyczyn cofającego paliwa może być wiele - filtr może łapać lewe powietrze , źle dokręcony odpowietrznik na filtrze , wyrobiona lub źle wkręcone wieczko z odpowietrznikiem filtra , przewód paliwowy od filtra do pompy CR ma zużytą uszczelkę na przewodzie wchodzącym do filtra paliwa , zaworek w pompie CR nie trzyma ciśnienia . Ja gdy kupiłem auto C5 2.0 HDi 2005 miałem założone 2 zaworki na przewodach paliwowych przed filtrem paliwa . Myślałem , że tak ma być . Dopiero mechanik oświecił mnie z tymi zaworkami ( koszt jednego ponoć 80 zeta )
- cofające się paliwo i dlatego ktoś założył te zaworki na dolocie i powrocie paliwa przed filtrem . Tyle co mogę pomóc Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


kolego "diablo 2" na aledrogo zaworki zwrotne w średniej cenie 15zeta Laughing i potwierdzam najszybsza naprawa na cofkę paliwa, a jeśli chcesz doprowadzić do porządku to jak kolega wyżej pisał Cool
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil kolego foka666 takich za 15 zeta bym nie kupił Twisted Evil - już raz kupiłem łącznik stabilizatora za 30 zeta , po trzech miechach znowu wymiana . Doszedłem do wniosku ( już wcześniej ) , ze tanich części lepiej nie kupować . Zaraz będą wypowiedzi , że ta tania część dłużej chodzi jak ta droga - ilu kupujących części tyle opinii Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 11:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


zgadzam się w 100% ale jak już pisałem jeśli kolega chce to ogarnąć jak należy to poszedł bym w diagnozę i naprawę cofki, a jeśli tylko doraźnie chce pozbyć się problemu , to po co przepłacać Cool
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 11:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil aaaaaaaaa o to chodzi - to zdecydowanie też polecam te za 15 zeta Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 19:34
Temat postu:

cofające się paliwo


Czyli najprawdopodobniej zawór w pompie w zbiorniku? Lepiej nie kombinować tylko zrobić raz a dobrze. Zajmę się tym jak jak zjadę do domu. A tak dorażnie to wymiana gruszki coś da czy tam też jest zawór?
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


nie, wymiana gruszki nic nie da. ona służy tylko do podpompowania paliwa (odpowietrzenia) jeśli masz aku w perfekcyjnym stanie to to samo osiągniesz poprzez długie kręcenie silnikiem, ale po co? jeśli jest pompka
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 26 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil widzę , że kolega DAWIDOF nie zrozumiał swojego problemu Wink Zacznijmy od początku
- problem z cofającym się paliwem jest taki ,jak napisałem w poście wyżej . Zaproponowałem zaworki na wężyki paliwa ( sam mam takie ) , natomiast kolega foka666 żeby nie wchodzić niepotrzebnie w koszty , zaproponował te z aledrogo za 15 zeta jeden . Gruszka ta do pompowania gdyby była zepsuta , to wcale by paliwa nie pompowała . Jeżeli paliwo ucieka , cofa się , to problem jest albo w filtrze paliwa ( źle dokręcone wieczko z odpowietrznikiem itp. ) , pompie CR ( wysokiego ciśnienia i tam jest też zaworek , który jak jest zepsuty , to się też paliwo cofa ) .
100 % diagnozy na odległość nikt Ci nie postawi , bo przyczyn jest wiele .
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 12:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


piękne podsumowanie kolego "diablo 2" pomimo iż problem nie dotyczył mojego autko z mojej strony poszło piwko Very Happy
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2015, 20:14
Temat postu:

cofające się paliwo


Wiem kolego Diablo ale ja w tej chwili jestem w Holandi tu mieszkam i pracuje jestem raz na 2 mce w PL i próbuje coś na szybko zaradzić dostęp do czegokolwiek oprócz oryginalnych części jest tu bardzo ograniczony ale filtr i Wężyki jak radziliście posprawdzam być może zawór spustowy pod filtrem< nie wiem paliwo z niego się nie leje.

pozdrawiam i dzięki za sugestie.
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 00:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Witam Twisted Evil kolego foka666 za piwko dziękuje Twisted Evil zaś co do kolegi DAWIDOF to dopowiem tylko tyle , że ten zaworek na dole filtra paliwa to zaworek od wody w tymże filtrze Twisted Evil Są 2 rodzaje obudowy filtru paliwa
- 1 z zaworkiem do spuszczania wody z filtra
- drugi bez ( ja mam taki )
Tak na odległość - czy jak pompujesz tą gruszką paliwo widać w wężyku pęcherzyki powietrza ?? Jak tak to pompuj gruszką i odpowietrz filtr poprzez odkręcenie zaworku ( odpowietrzniku ) w wieczku i zaraz dokręć jak zleci trochę powietrza ( na zaworek załóż wężyk i końcówka do butelki - będzie pryskać paliwem )- . Jeżeli przy skręconym zaworze odpowietrzenia pompujesz gruszką paliwo i jest cały czas jest miękka to wiemy , że gruszka do wymiany . Może wystarczy odpowietrzyć sam filtr i będzie git Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 21:35
Temat postu:

cofające się paliwo


Taki mam plan na sobotę kolego. Czyli że w gruszce jest zaworek. ja mam z wężykiem i odpowietrznikiem, popracuje nad tym i dam znać jak mi poszło tylko tutaj ciągle pada.
Powrót do góry
DAWIDOF

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 b7 Renault Fluence
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 14:43
Temat postu:

cofające się paliwo


Rozmontowałem filtr paliwa, niestety nie ma w nim odpowietrznika i niestety problem się powtarza, bardzo długo kręci zanim zapali, a gdy napompuję paliwo gruszką zakręci dwa trzy razy i odpala. Walczę dalej z tym problemem i szukam dalej tym razem spróbuję temat z gruszką.
pozdrawiam
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Pią 30 Sty 2015, 16:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) problem z cofającym sie paliwem.


Nie chce Cie martwic, ale jest to typowy objaw wytarcia obudowy pompy zasilajacej w pompie CR. Temat byl niedawno poruszany na tym , albo innym forum. To sie nazywa pomyslowosc konstruktorow. Niestety, pomoze tylko wymiana pompy na inna sprawna. Ta przypadlosc dotyczy silnikow z osprzetem Siemensa ze stajni PSA i Forda. Gdybys wymyslil jakas metode podawania paliwa z malym cisnieniem do pompy [powiedzmy do 1 Bar] moglbys jezdzic bez problemow, a tak wymiana pompy, no chyba, ze znajdziesz kogos, co da rade to zregenerowac. Wydaje mi sie, ze temat znany jest koledze Smoktus z forum Milosnikow Citroena.
Na razie sa problemy z odpalaniem, niedlugo zacznie sam gasnac z powodu powietrza w ukladzie CR.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

26 900

2013r.

104 000 km

małopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 777

2009r.

365 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System