Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 08 Cze 2013, 00:42
Temat postu:

Kasowanie dziennika zdarzen


Witam. Mam problem z kasowaniem bledow kalkulatora silnika, mam przekroczone 50 kasowan bledow i nic nie moge teraz wykasowac. Czy moze ktos mi pomoc, ewentualnie jakies namiary, gdzie w Polsce moge wykasowac BSI. Lubie miec porzadek w samochodzie i bardzo mnie to drazni, ze nie moge nic zrobic z tym problemem. Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sob 08 Cze 2013, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Coś Ci się pomieszało. Limit kasowań dotyczy ECU i przekroczenie nie ma wpływu na dalszą możliwość wykasowania błędu chyba, że jest coś niesprawne i wtedy błędu nie da się wykasować do momentu naprawy lub wymiany danej części np. świece żarowe.
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sob 08 Cze 2013, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


A wlasnie,ze nie , nie pomylilo mi sie. Problem jest taki, ze przy probie kasowania wywala blad komunikacji. Jest to spowodowane zapelnieniem dziennika interwencji, inaczej zdarzen. Mam trzy rozne testery i wszystkie wywalaja ten blad i to tylko przy bledach ecu silnika. Czytalem, ze w serwisie czyszcza historie zdarzen w bsi i wgrywaja nowy soft.
Silnik pracuje poprawnie, wszystko jest dobrze, ale w pamieci sa bledy, ktorych nie moge usunac. Po prostu tam zastaja. Dlatego szukam rozwiazania tego problemu na forum, moze ktos juz to przerabial i ma wiedze, ktorej na forum czesto brakuje. Odnosnie zapelnienia dziennika nie masz racji, bo spotkalem to juz w paru samochodach, w C2 , C5 I pugu 407. Mysle, ze wystarczy telekodowanie Bsi , ale musze miec pin do immo, a tego na razie nie mam do mojego C5. Pozdrawiam. Jesli zdobede te wiedze, to kiedys to przekaze dalej.
Powrót do góry
skype status
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 23 Lip 2013, 10:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


cofnąłeś licznik i chcesz wymazać w historii błędów zapis przebiegów żeby kupujący po tym nie doszedł ile cofnąłeś i nie wiesz jak?
Powrót do góry
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 24 Lip 2013, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Witam. Jest takie powiedzenie,ze innych mierzy sie po sobie. Czy nie umiesz czytac ze zrozumieniem? Czy po to opisalem swoj problem dokladnie,zeby ktos pozwalal sobie na kpiny? Dziekuje bardzo. Ten problem spotka Was wszystkich jak tylko dojdziecie do 50 zapisu. Juz wiem , gdzie jest problem, ale naprawde nikogo w tym nie oswiece. Jestem powaznym czlowiekiem i czuje sie zle po przeczytaniu takiego swietlistego tekstu. Myslalem,ze forum jest do wzajemnego pomagania sobie, a tu... Przestaje udzielac porad, a mam prawie 40 lat praktyki zawodowej. Zaluje, ze zadalem to moje pytanie. Zycze Wam sukcesow. Miroslaw
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lip 2013, 22:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kopras

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Francja
Posiadane auto: Citroën c crosser 2.2hdi 2010 automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 12:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Witam ja jestem z tych poważnych ludzi i potrzebuje pomocy mam ten sam problem co u kolegi i niewiem jak to naprawić może jakąś mala podpowiedzi.będę wdzięczny za pomoc
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 15:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Nie mylcie Histori błędów z Dziennikiem zdarzeń w ECU Silnika których jest 50.
Jeśli chodzi o samą historię błedów to Lexią można ja wyczyścić.DB juz nie.
A jeśli chodzi o 50 kasowań błedów silnika to nie pomogę Mad
Czytałem,że nawet po przekroczeniu tej ilości nadal sie błedy usuwa jak wcześniej lecz Program nie pyta o przebieg auta.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
dejnekomirek

Auto Maniak



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 718
Skąd jesteś (miejscowość / region): Duisburg Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 hdi 2001r.
Piwa: 76/36
Wysłany: Sro 29 Lip 2015, 19:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


No to poczekamy az w Twoim pojezdzie dojdziesz do tej bariery. Juz wiem jak to zrobic, ale jak pisalem wczesniej , to juz jest tylko moja wiedza i nie bede sie nia dzielic z uwagi na wczesniejsze madre uwagi.
Powrót do góry
skype status
o-w-c-a

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 607 3.0 v6 4Hp20 sed/ C5 (X7) 2.0HDi AM6 kom
Piwa: 4/9
Wysłany: Czw 30 Lip 2015, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Nie wiem, jak w cytrynie, ale w Peugeocie (kilka lat starszym 607) już dawno przekroczyłem limit 50 kasowań i nie ma kłopotu z kasowaniem.
Różnica polega na tym że kolejnych kasowań ponad 50-te nie zapisuje w pamięci łącząc z datą i przebiegiem.

Konieczność kasowania wcześniejszych wpisów faktycznie wydaje się dziwna bo nie blokuje ono przeprowadzania dalszych czynności serwisowych.

Ponadto - może jeśli się da, to już trzeba dysponować sporymi możliwościami znacznie wykraczającymi poza Lexię - a więc ASO nawet nie mogłoby serwisować auta dość awaryjnego w którym 50 kasowań było przeprowadzone - do czego raczej producent nie dopuściłby bo generowałoby koszt serwisowania nieudanego egzemplarza (np zmuszając w okresie gwarancji do wymiany BSI czy innych drogich układów).

Jeśli udało się zresowatować licznik i pozwolić na wpisywanie kolejnych "nowych" danych na na "nowe puste" pola to PSA nie zabezpieczyło prawidłowo układu a ingerencja raczej nie była z użyciem Lexii tylko niezależnych programów do "tuningowania elektroniki". Ewentualna mogła być wymiana układu pamięci, ale to też wymagało determinacji...
Jedno z czym ja się spotkałem w dwóch autach w których był licznik przekręcony (na 100% przekręcony co zostało potwierdzone) to opcja uszkodzenia wpisów w polach tak aby nie miały treści.
W pamięci aut o których piszę były kolejne wpisy jednak dane były albo nieprawidłowe po wczytaniu, lub miały wartości 0 (a więc ślad pozostał - jednak nie określalny).
Powrót do góry
busik3

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: mercedes a150 w169 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2018, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Kasowanie dziennika zdarzen


Witam-może ktoś mi pomorze rozwiazac problem z moim Picasso II r 2015.Auto jest po drobnej kolizji.(poduszki cale napinacze też)mam komunikat-usterka układu wykrywania ryzyka zderzenia.Na diagnostyce (KTS)wyszly bledy B1003,B120A,B121D-sa to bledy w centralce elektronicznej-podpowiedzcie proszę co trzeba zrobić by wszystko wrocilo do normy(tylko serwis czy jeszcze sa inne opcje?
Powrót do góry
matt97

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miedzygórze
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2019, 12:50
Temat postu:

Błedy B1003,B120A,B121D


busik3
Mam te same bledy, dales rade sie dowiedziec jak je rozwiazc ??
Błedy B1003,B120A,B121D






busik3 napisał:
Witam-może ktoś mi pomorze rozwiazac problem z moim Picasso II r 2015.Auto jest po drobnej kolizji.(poduszki cale napinacze też)mam komunikat-usterka układu wykrywania ryzyka zderzenia.Na diagnostyce (KTS)wyszly bledy B1003,B120A,B121D-sa to bledy w centralce elektronicznej-podpowiedzcie proszę co trzeba zrobić by wszystko wrocilo do normy(tylko serwis czy jeszcze sa inne opcje?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System