Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Demoskinos

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 hdi 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 16:14
Temat postu:

Niski poziom płynu do filtra FAP


Prosiłbym o pomoc. Dzisiaj w drodze do pracy zapalił mi się komunikat "FAD Additive level low". Z tego co wyczytałem oznacza to niski poziom płynu FAP. Samochód to C5 2006 1.6 HDI. Ma około 180 tys przebiegu więc zgadzałoby się to, że płynu starcza na ok 180 tyś.
Teraz moje pytanie jest takie czy to prawda jak pisze ryan, że pomimo wyświetlenia tego komunikatu płyn narazie jest dodawany i nie muszę się obawiać w ciągu kilku dni (tygodni), że filtr FAP nagle się zapcha. Starczy na około 4 baki paliwa?
Kolejne pytanie to takie czy trzeba dolewać płynu Eloys zawsze do pełnego zbiornika, czy można np dolać 1 litr tylko (z braku pieniędzy bo jest drogi), czy dolanie skutkuje czymś negatywnym (oprócz krótszego czasu do kolejnej dolewki:)
Czy można dolać płyn samemu i jak się to robi w przypadku mojego samochodu. Dostęp do lexii mam więc po dolaniu kolega mógłby zresetowac poziom płynu po dolaniu tego litra.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 17:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


można zrobic "małą" dolewkę... na spokojnie dodatku wystarczy na kilka tankowań
Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Witam,

Po pierwsze to wyskoczył Ci komunikat tzw. rezerwa, czyli komunikat o niski poziomie płynu i wiadomo, że z dnia na dzień np. jutro się nie skończy i według różnych opinii masz jeszcze troszkę, ale tylko troszkę czasu na uzupełnienie, według różnych wypowiedzi na forach ok. 3-4 tankowań.
Ja bym osobiście nie zwlekał, bo tak czy siak dolać/wymienić trzeba i nie ma co przeciągać, bo gra jest o duża stawkę czyli filtr FAP i co za tym idzie dużo większa kasę niż płyn.

Po drugie z tego co wiem, to serwis wymienia płyn w gotowych woreczkach bez dolewań, rozlewań itp, więc nie ma mowy o np. połowie dolewki. I tu też trzeba być czujnym, bo z tego co wyczytałem to serwisy ASO różnie biorą za wymianę z resetem w komputerze, są tacy co podobno płacili w ASO 500zł, a i tacy co ASO wołał od nich 1200zł, więc zakres jest szeroki i na pewno warto samemu podzwonić po okolicznych ASO i poszukać najtańszego i może jakiś rabacik...

Po trzecie samemu możesz uzupełnić, zwłaszcza, że masz dostęp do lexii, z tym, że kupujesz na pewno więcej niż 1L ok. 2,3, a nawet 4L zobacz na allegro i przekalkuluj co i jak, dodatkowo w razie wymiany dostaniesz, lub domagaj się instrukcji jak wymienić w twoim modelu auta. Na ta chwile mogę Ci powiedzieć, że zbiornik znajduję się gdzieś w okolicy zbiornika paliwa po jego lewej stronie.
Wydaje mi się, że lepiej mieć 1L płynu, niż wcale żeby go nie było, tyle tylko, że robota z dolewanie i kasacją poziomu w kompie, a za czas jakiś znów powtórka. Przy dolewaniu pamiętaj, że płyn jest bardzo toksyczny.

Z tego co widzę, to na allegro są firmy oferujące wymianę z resetem w komputerze, ale ile to warte...

Poczytaj jeszcze innych forach, a może jeszcze ktoś się tu dopisze.

P.S 1L płynu też jest na allegro, sory
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


w c5 nie ma worka jest po prostu zbiornik , zrób sobie dolewkę np 1 litr, wpisac w lexii 25 proc. pojemności zbiornika i można jezdzi kolejne 30-40 tys km
Powrót do góry
gadu-gadu
Demoskinos

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 hdi 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 08:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Dziękuję za rady i podpowiedzi. Dodatek płynu wlany i w lexii poprawiona jego ilość. Komunikat zniknął i dalej ciesze się spokojną jazdą. Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Sie 2012, 08:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 04:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


I jakim sposobem uzupełniłeś płyn, tzn. czy samemu, czy w ASO, a jak samemu to podziel się swoimi doświadczeniami i jeżeli można to i wspomnij coś n.t. ceny całej tej operacji.
Pytam, bo prędzej, czy później mnie/nas też to spotka i warto wiedzieć coś więcej na w/w temat.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Demoskinos

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 1.6 hdi 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 17:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Samemu nie próbowałem. Płyn uzupełnił mechanik z oryginalnego opakowania wraz ze specjalnym lejkiem mocowanym na zbiornik. Było tego ok. 1 l - 1,5 l tyle o ile prosiłem z uwagi na koszty tego płynu eolys.
Zbiornik tego odczynnika znajduje się pod samochodem, gdzieś w okolicach baku, dojście jest z kanału. Po dodaniu płynu - komputerowa korekta w programie Citroena dotycząca wlania substancji i dalej ciesze się jazdą. Za całość dałem 200 zł. Nie wymieniałem w ASO bo koszt z tego co się dowiadywałem byłby dwukrotnie wyższy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


w c4 picasso jest worek z płynem, w plastikowym pudełku przed prawym tynym kołem, jest trochę rozbierania osłon, stary worek można uzupełnic dolewką lub kupic orygnalny ( 570 zeta) zamontowac, uruchomić procedure odpowietrzania w lexii oraz wpisac 100 proc w zbiorniku dodatku, na tym konczy sie proces wymiany, pod warunkiem że ma sie lexię Smile oraz kanal Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
chodki

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDi /2007/
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sie 2012, 11:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Tak dla ciekawości dodam, wczoraj dzwoniłem do ASO aby się dowiedzieć ile kosztuje uzupełnienie płynu Eolys. Pod uwagę brałem opakowanie 3l.
Dzwoniłem do wszystkich ASO na terenie krakowa i okolic. Rozrzut cen ogromny od 700zł brutto do 1200 zł brutto za taką samą usługę.

Najtaniej na wielickiej, Pan z którym rozmawiałem bardzo rzeczowy, pytałem też o inne sprawy, rozwiał wszystkie moje wątpliwości..

Pozdrawiam
Powrót do góry
msopell

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Diesel 2008 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 00:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Witam.
Czy ilość dolanego dodatku można zmienić tylko w Lexii czy w DiagBox 6.24 jest też taka opcja ?
Jak poznać jaki rodzaj dodatku jest w moim samochodzie ? Muszę kupić a nie bardzo wiem czy każda C5(x7) ma taki sam rodzaj. Na Allegro znalazłem PŁYN EOLYS DPX 42 FAP CITROEN PEUGEOT.

Pozdro.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 11:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


do Twojego auta idzie inny płyn - był to Eolys 176 a od 2010 jego zamiennik - Infineum 7995. Tych płynów nie można mieszać z DPX 42.
Powrót do góry
msopell

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Diesel 2008 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Kwi 2013, 16:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Po dolaniu muszę zmienić wartości dodatku.
Po otwarciu zakładki dodatku do oleju napędowego mam do wyboru kilka opcji. Czy ktoś pomoże i powie mi którą mam wybrać ewentualnie gdzie i jak sprawdzić w której z widocznych opcji mam zmienić wartości dolanego dodatku ?
Poniżej linki do screenów.

http://surkabm.republika.pl/lex1.jpg
http://surkabm.republika.pl/lex2.jpg
Powrót do góry
katarina1155

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2006r. 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


Witam, mi sie wyświetla taki komunikat: Additivstand Dieselfilter zu niedrig. czy to może być to samo co u panów?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Niski poziom płynu do filtra FAP


a i owszem...Smile to samo tylko po niemiecku:) zawsze można zmienić w menu wyswietlacza język na angielski:)
Powrót do góry
gadu-gadu
frynas

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Międzyrzecz/Sieradz
Posiadane auto: Citroen c5 tourer 2008 2.0HDI aut
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Paź 2013, 20:54
Temat postu:

dodatek do FAP


Witam
Jestem tu nowy. Od 2000km jestem posiadaczem C5 tourer z 2008r z silnikiem 2.0
Też miałem problem z dodatkiem do FAP. Pewnego dnia zapaliła mi się kontrolka i komunikat o niskim poziomie dodatku. Za uzupełnienie płynu w ilości 2,5l do zbiorniczka(nie do woreczka)i wykasowaniu błedów zapłaciłem 400zl w warsztacie nieautoryzowanym ale zajmującym się wtryskami i FAP/DPF.
U mnie pozostało jeszcze ok 1l płynu w zbiorniczku po zapaleniu się komunikatu i przejechalem ok 150km z tym komunikatem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System