Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unitek

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 1.4i 16V, Coupe VTR
Piwa: 6/4
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 07:53
Temat postu:

1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam.
Odpalam zimny silnik ( temperatura zewnętrzna +25 st c) po odpaleniu chodzi rowno i płynnie po prostu idealnie natomiast przy próbie ruszenia i dodania gazu zamula się tak jak by nie dostawal paliwa , po przygazowaniu na sprzęgle jest już ok i można ruszać ale nawet na rozgrzanym już silniku i ruszaniu gdzieś spod świateł bardzo często potrafi zamulic co jest troche denerwujące.
Powiedzcie gdzie należy szukać problemu.
Pozdro.
Powrót do góry
restricted

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Citroen C4, 1.4 Magic, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Wrz 2012, 21:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Mam podobny problem, najlepsze jest to, że u mnie gwałtownie odzyskuje moc i obroty gwałtownie skaczą, więc ruszam z piskiem opon Smile Nikt nie miał podobnego problemu?
Ja niedawno kupiłem swój samochód, na razie muszę odbić się od dna :d kiedy już to zrobię pojadę czym prędzej do serwisu i oznajmię przyczynę owych 'wahań'. Cool
Powrót do góry
unitek

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 1.4i 16V, Coupe VTR
Piwa: 6/4
Wysłany: Sob 29 Wrz 2012, 14:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Podobno jest to awaria silniczka krokowego ktory kosztuje niewiele i można go łatwo samemu wymienic , można też ( podobno ) wymontować stary umyć w benzynie extrakcyjnej i ponownie zamontować , jak kiedyś znajde czas i chęci to dam znać co z tego wyszło ale z moim zapędem do pracy to dłuuuuuuugo potrwa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
DenverZgr

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: citroen c4 benz 1.4 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Kwi 2013, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Panowie u mnie ta sama sytuacja. Silnik chodzi równo po odpaleniu, a jak tylko dodam gazu to robi kangurka i przez chwile przestaje jakby tłoczyć paliwo. Całość trwa pare sekund po czym odzyskuje moc i można jechać. Sytuacja powtarza się przy każdym odpaleniu... Czy to faktycznie silniczek krokowy? Wyleczyliście już swoje panny z tej czkawki?
Powrót do góry
mgodzieba

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 08:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Również ta sama sytuacja. Rano na zimnym silniku przy ruszaniu auto się dusi, trwa to tylko ten jeden raz. Później przez cały dzień spokój. Następnie dzień 8 rano powtórka z rozrywki. Dowiadywałem się w sprawie silniczka krokowego i okazuje się że w C4 benzynowych występuje tylko w pojemnościach 2.0 Proszę o pomoc bo przyznam że jest to bardzo uciążliwe. Czy świece mogły by mieć na to wpływ? Wygląda to tak jakby w pewnym momencie brakowało paliwa. Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lip 2013, 08:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 07:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


Witam w klubie
sytuacja analogiczna co u poprzedników, samochód nie rozgrzany rano odpalony, pracuje z 2 sek normalnie po dodaniu lekko pedału gazu zaczyna brakować jakby dopływu paliwa - obroty maleją przegazowanie nie przynosi już efektów obroty ani drgną, całym samochodem mocno telepie po czym w 80% przypadkach samochód gaśnie po odpaleniu wszystko wraca do normalnego stanu, usterkę mam już od dłuższego czasu, tylko, że wystarczyło przygazować i na sprzęgle - niestety od jakiegoś czasu objawy nasiliły się i niestety auto gaśnie. Mam założoną instalację lpg i gdy samochód przełączy się na gaz żadnych objawów nie ma, tak samo gdybym zapalał od samego początku na gazie też zero objawów a więc napewno ma to związek z benzyną ( mam C4 1.4). Objawy występują tylko przy 1 wszym uruchomieniu, później już w czasie jazdy nie ma żadnych - pierwsza moja myśl silnik krokowy i przepustnica - byłem przeczyścić (cena w ASO 200zl sic! - u mechanika lokalnego 20 zł Smile ) po czym okazuje się tak jak napisał poprzednik w tym modelu silnik krokowy znajduje się w przepustnicy jest z nią zabudowany - jeżeli ktoś mówi o silniku krokowym to niech odpuści sobie takiego mechanika. Przeczyszczenie przepustnicy nic nie dało, ktoś ma jakieś pomysły ? rozwiązał ten sam problem ? W ASO chcą się dostać do katalizatora - ale trzeba wyciągnąć wpierw sondę lambda co grozi jej zniszczeniem, moim skromnym zdaniem to nie katalizator tylko coś związane z przepływem paliwa...będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki oraz sam po kolejnym majstrowaniu w samochodzie dam znać czy udało się zlokalizować usterkę
Powrót do góry
malik12345

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 407 1.8 16V 2006 , Citroen C4 1.4 16V 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Wrz 2013, 16:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


mam identyczny problem z tym ze u mnie tak sie dzieje tylko do momentu kiedy auto sie troszke nagrzeje. Raczej to nie jest nic związanego z przepływem paliwa. Może jakiś czujnik temperatury ? Troche to denerwujące. Czy ktoś z powyższych uzytkowników poradził sobie juz z tym ? Chce z tym jechac na badanie komputerowe , ale mam wrażenie że to nic nie wykaże
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2013, 07:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


moze wykaze ale jakies inne bledy:), u mnie tez po nagrzaniu jest ok. bylem na komputerze w serwisie stwierdizli e nie ma bledow u mechanika ze bledy sondy lambdy ale ona dzialala, mialem juz czyszczona przepustnice ( uwaga trzeba potem ja na kompie po tym zabiegu podlaczyc- na zimnym silniku), wymieniany czujnik cisnienia kolektora ssacego oraz wymieniona sonda lambda neistety bez efektu, przewody sa szczelne podobno, problem trudny do zlokalizowania bo na 1 rzut oka wszystko jest ok wiec trzeba dojsc metoda prob i bledow czyt wymieniac rzeczy po kolei...ja narazie zrezygnowalem 3 osoby nie daly rady w tym serwis citroena. Moze ktos sobie poradzil z tym problemem ew. ma jakies pomysly
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 11:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


w moim przypadku pomogła adaptacja komputerowa silnika benzyny chodź nie do końca, ale auto teraz nie gaśnie czasem straci troche obroty przy ruszaniu ale wystarczy przegazować mocniej i jest okej:)
Powrót do góry
adiq87

Czytelnik



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pole
Posiadane auto: C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.4 benzyna , dławi się przy ruszaniu


po ok. miesiącu po adaptacji problem wrócił, okazało się po kilkukrotnych wizytach u różnych mechaników , że oczyszczenia wymagają wtryskiwacze. Po wykąpaniu należało jeden wymienić pozostałe są ok po dobraniu parametrów auto chodzi jak nowe:) przy okazji wymieniłem cewkę zapłonową. Wtryskiwacze - polecam sprawdzić ich stan w Waszych samochodach a nie narażać się na nie potrzebne koszty
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System