Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C-15 ) Pompa wtryskowa czy wtryski



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-15 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hossam

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Citroen C15 1.9D 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2012, 01:34
Temat postu:

Pompa wtryskowa czy wtryski


Witam,

Na wstępie przepraszam za mój język polski (nie jestem Polakiem)

Problem 1: biały dym wylatuje z wydechu oraz pomarańczowa żarówka od silnika w trakcie jazdy zapala się nonstop.

Problem 2: za każdym razem jak chcę odpalać muszę pompować paliwa za pomocą pompy przy filtrze paliwa.

Historia: przez długi czas korzystałem samochodu mając olej w zbiorniku wyrównawczym do płyn chłodzącym. Kolega mechanik zauważył to i poinformował że mam problem z uszczelką pod głowice. Za jakiś miesiąc wymienił mi ta uszczelka oraz planowanie głowice. Komplet pasek rozrządu też wymienił.

Olej nie był wymienione, zamiast płyn do chłodnice nalał wodę.

Samochód jak odebrałem był w porządku i wróciłem nim do domu zadowolone.

Na drugi dzień nie zdążyłem jechać parę km jak wylatywał biały dym (jakby zasłona dymna) oraz kontrolka paliła i co gorszy nie reagował na dużych obrotach tylko na wolnych. Ale jakoś nim dojechałem do celu (8km) i potem po 12h zapalałem normalne i kierowałem do niego do domu z tą zasłoną dymną, ale jednak zjawisko ten zniknął i samochód odnowa był w porządku i łapał duży obroty.

Za parę dni jechałem nim w sumie jakiś 2000 km non stop ( przerwa 15 minut co 500 km).

Od prawie 3 tygodni to zjawisko wróciło (tylko zasłona dymna, nie tak intensywna jak kiedyś) kontrolka na dużych obrotach wygasa ale późnej się zapala.

Mechanik stwierdzi że to jest wina wtryski albo pompa.

Alternator mi wysiadł. Elektryk dziś stwierdził że było wysiadło regulator napięcia (za 120 pln), łożysko i coś tam, cała naprawa alternatora wyszła 270 pln. Za pytałem czy może mi naprawić wtryski czy pompa, odpowiedź był mogę tylko sprawdzić (za pomocą PC). Stwierdzi że jednak pompa nie działa.

Moje uwagi: 1. Na jeden z wtrysków jest mokry pozostały są suchy.
2. Po naprawie uszczelki zauważyłem, że pomimo wyłączenia ogrzewania ciepły powietrza wydostaje do środka (kiedyś tego nie zauważyłem).

Proszę o pomoc
_________________
Pozdrawiam Hossam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 01 Sie 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C-15 ) Pompa wtryskowa czy wtryski


Biały dym i pompowanie przed zapaleniem może powodować niesprawna pompa. Brak ogrzewania może być spowodowany zapowietrzeniem układu chłodzącego. Osobiście uważam, że powinieneś oddać samochód do porządnego mechanika, bo sam raczej tego nie ogarniesz. A może ta uszczelka pod głowicą nie została zrobiona jak należy i silnik podciąga płyn chłodzący i stąd te "dymy"
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-15 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Citroen C-15 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C-15 ) Porady, problemy techniczne


CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System