Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czado555

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): plock
Posiadane auto: 2008 ,2,0 benzyna c4grand picasso
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 21:46
Temat postu:

duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


45000km mial kiedy zalozylem mu gaz stag 300 premium wtryski valteka,reduktor tomasetto .Tuz po zalozeniu zauwazylem ze raz na jakis czas samochod mi gasnie przy hamowaniu.Najpierw myslalem ze gasnie mi na gazie ale z czasem okazalo sie ze i na benzynie choc zadziej.Po przejechania 5000km od zalozenia gazu zaczal mi szarpac i nie reagowal na wcisniecie pedalu gazu albo reagowal z opuznieniem ale tak sie zachowywal na zimnym silniku.Po rozgrzaniu iprzelaczeniu na gaz problem ustepowal ale gasl przy hamowaniu raz na jakis czas.Z czasem czesciej gasl bardziej szarpal mulil sie jakby nie palil na ktoryms garze ,smierdzialo tez paliwem.Zostal podpiety pod komputer serwisie citroena ,okazalo sieze system lambda jest uszkodzony wymienili sensor oxygen.Samochod wyjechal sprawny i jechal naprawde plynnie nie szarpal jakby byl nowy ,ale po przejechaniu200 km zapolila sie DIPULATION SYSTEM .Citroen serwis stwierdzil ze gaz jest rozregulowany bo lambda bylo wymieniane.Tak zrobilem ustawilem gaz i skasowalem czek engine ,ale problem gasniecia silnika przy hamowaniu pozostal.Dodam ze jeszcz przed ustawieniem gazu wymienilem filtr powietrza,swiece zalozylem NGK,oxygen sensor,jak i rowniez byla czyszczona przepustnica.Zauwazylem rowniez ze czesciej gasnie gdy chamuje agresywnie wtedy jakby obroty szybciej mu spadaly i nieregularnie a nastepnie albo zgasnie albo uda mu sie utrzymac moc i nie zgasnie.bardzo prosze o pomoc moze ktos z was bedzie wiedzial co jeszcze moge zrobic .
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


W dziale: Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) kup / sprzedaj !?
Temat wątku również kwalifikuje do kwarantanny ,zapoznałes się z zasadami na forum Confused
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
unitek

Dyskutant



Dołączył: 08 Cze 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: C4 1.4i 16V, Coupe VTR
Piwa: 6/4
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 06:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


Miałem podobny problem z zagazowanym bmw tzn podczas jazdy poza miastem przy jakiejś większej tam prędkości i zdjęciu nogi z gazu auto potrafiło zgasnąć , w mieście przy mniejszych prędkościach problem ten nie występował.
U mnie felerem okazał się wlot powietrza usytuowany obok przedniej lampy , wystarczyło tą gume przez którą silnik czerpie powietrze skierować w bok aby nie dostawała tak silnego strumienia powietrza i auto już nigdy nie gasło samoczynnie.
Pozdro.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 27 Lip 2012, 07:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


ale gośc ma układ z wtryskiem gazu więc podmuch powietrza do rury nie ma wpływu na gasniecie
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


Witam - kolega miał Opla z podobnym problemem - winnym okazał się regulator obrotów - do wymiany - może ta podpowiedź Ci coś pomoże Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 28 Lip 2012, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mazyyy

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojna
Posiadane auto: Toyota Celica VII TS 1.8 VVT-L 192KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2013, 01:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) duzy problem z silnikiem c4 grand picasso benzyna automat


Mam c4 1.4 w gazie. Ja mialem ten sam problem. po zagazowaniu tez mialem ten blad w komputerze, ale nie wiem dlaczego w Twoim przypadku w serwisie nie sprawdzili czy uklad poprawnie dziala. Mi wyskoczyl blad, ale uklad zostal sprawdzony i lambda byla sprawna, moim zdaniem naciagneli Cie. Jesli chodzi o komunikaty, to nie ma co sie sugerowac tym co jest napisane, bo przynajmniej u mnie odbiega to od normy. Najpierw sprawdz swiece, u mnie w gazie NGK tez wywalalo bledy, na bosha co 5 tys kilometrow wymiana bo komunikat sie znowu pojawial to najtanszym kosztem. U mnie pomogla wymiana komputera gazu na lepszy, szybszy, sam sie ustawia do parametrow silnika gdy chodzi na benzynie, do tej pory 50 tys kilometrow i bledu nie ma. Pojedz tam gdzie gaz zakladales i niech Ci odlacza instalacje gazowa tak zeby komputer auta jej nie widzial i zobacz czy blad wyskoczy. Jesli nie to problem masz w gazie, jesli tak to silnik, ale co to nie wiem. Ja nie wiem jaki komputer od gazu u mnie teraz jest, ale jak cos to moge zadzwonic do mojego mechanika i sie dowiedziec.

pozdrawiam

Tak na marginesie, ja wczesniej myslalem, ze mam bardzo awaryjny samochod, co miesiac mialem jakas powazna awarie, byl nawet w serwisie w niemczech, ale wreszcie znalazlem zwyklego mechamnika ktory wie jak to auto naprawiac i tylko wymieniam olej i filtry na czas.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System