Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Zawieszenie zrobiło się twardsze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mbanan

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C-5 Break 1.8 16V 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 21:17
Temat postu:

Zawieszenie zrobiło się twardsze


Witam,

Przepraszam jeżeli mój problem wyda się komuś śmieszny, ale jestem w posiadaniu c-5 dopiero od 2 tygodni (C-5 1,8 16V Break 2007 50000km).

O co chodzi: Kiedy kupiłem auto wydawało mi się bardzo miękkie (chyba aż za miękkie). Ostatnio przejeżdżałem przez próg zwalniający, zaraz za którym skręciłem ostro 90 stopni i zaparkowałem. Po wyjściu z auta i jego zamknięciu auto zaczęło podnosić się i opadać (przód) - tak jakby nie mógł się ustawić. Otworzyłem i zamknąłem auto z pilota i wszystko ustało, ale ....

1. Od tego momentu (nie wiem czy szukam dziury w całym) wydaje mi się, że samochód w trybie komfort podnosi się wyżej i jest twardszy - albo mi się wydaje.

Dodam że hydraulika działa z tzw. trybu komfort podnosi się o dwa poziomy i opada o jeden - różnicę w wysokości widać.

2. Jeżdżę głównie po mieście i mam kilka odcinków z kostką -
PYTANIE:
czy auto zapamiętuje jakość dróg po której zazwyczaj się porusza i na starcie ustawia się pod parametry np. z ostatniego przejazdu???

3. Po przejechaniu odcinka na kostce staję na światłach i samochód zmienia swoje ustawienia - zazwyczaj troszkę opada. Czy to jest normalne?

4. Co ile należy sprawdzać poziom płynu LDS, czy wymieniać wspomniany płyn. Auto ma przejechane 50000 km (pewne - auto z pewnego źródła) i ma 5 lat. Szykowałem się na odwiedzenie warsztatu przed zimą

5. Jestem z Wrocławia czy ma ktoś może namiary na godny polecenia warsztat - głównie chodzi mi o zawieszenie, czy pozostaje tylko ASO? Gdzie można sprawdzić np. twardość zawieszenia? (bardzo proszę o przesłanie jakichkolwiek informacji - pomocne będą nawet te - gdzie nie jeździć - mój mail: mbanan1981@o2.pl )

Przerabiałem kiedyś warsztat który uszkodził mi auto i co najgorsze ze później nie potrafili tego naprawić .... ;( najgorsze że był drogi i pod szyldem poważnej firmy diagnostycznej...

Pozdrawiam

i bardzo proszę o jakiekolwiek informacje (forum przejrzałem i gdzieś wyczytałem że korekta ustawień np. na światłach po przejechaniu nierównego odcinka zdarza się)
Powrót do góry
Jagmin

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice / Jastarnia
Posiadane auto: C 5 Break '05 2.0 16V LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 16:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie zrobiło się twardsze


Ad 1.
>>samochód w trybie komfort podnosi się wyżej i jest twardszy - albo mi się wydaje. <<
Raczej to subiektywne wrażenie.
>>tryb komfort<< to wysokość standardowa (standardowy prześwit).
Ad.2 i 3.
W trakcie jazdy po nierównej nawierzchni (bruk, płyty, itp) zawieszenie automatycznie zwiększa prześwit. Dlatego, gdy po takim odcinku staniesz, to po chwili poczujesz jak auto opada (zawieszenie powraca do wysokości standardowej). W trakcie jazdy tego raczej nie poczujesz.
Ad. 4
Chyba 200.000 tyś lub 5 lat - nie pamiętam. sprawdź w internecie, lub poszukaj na forum.
Ad 5.
Nie wiem Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
mbanan

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C-5 Break 1.8 16V 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie zrobiło się twardsze


Dziękuję za odpowiedź,

Mam jeszcze pytanie, czy jest w aucie jakiś czujnik ilości płynu LDS, który w przypadku jego braku spowoduje wyświetlenie przez komputer komunikatu o jego niskim poziomie, czy po prostu jak będzie go mało to auto nie będzie w stanie podnieść się na najwyższy poziom?

Pozdrawiam
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Zawieszenie zrobiło się twardsze


nie ma czujnika poziomu lds gdyż w zalezności od ustawienia zawieszenia poziom płynu się zmienia. Poziom płynu sprawdza się zawsze przy zawieszeniu opuszczonym na minimum. Powinien sięgać do sitka w zbiorniczku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System