Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koks0309

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mielec
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 15:40
Temat postu:

C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka


Przede wszystkim witam wszystkich miłośników marki .

Zaczne od początku . Posiadam C5 z 2008 roku z silnikiem 2.0 hdi . Początkowo pojawiały sie delikatne szarpnięcia silnika przy niskich obrotach . Tamtej zimy auto palilo bez problemow i po zapaleniu chodzilo rowno nic sie nie dzialo . Tego lata te szarpniecia jakby sie nasilily chociaz byly znosne . Jak pojawily sie mrozy omax -5 to po odpaleniu auto chodziło nierówno , trzeslo silnikiem i dymilo na bialo przez pare sekund i sie wyrownywalo . Natomiast przy obecnych mrozach auto po odpaleniu totalnie chodzi nierowno i strasznie stuka w silniku . Wyrównanie prace następuje dopiero po dłuższym czasie . Myslalem ze to swiece bo byl blad w komupterze o swiechach . Lecz wymiana swiec nic nie dala . Próbowałem juz grzać swiece na dwa lub trzy razy lecz nic to nie daje . Na myśl przychodzą mi wtryskiwacze . Tylko pytanie co dalej wyciagac je odrazu i zawozic do sprawdzenia ? Zrobic test przelewowy ? Czy moze byc jakas inna przyczyna ? Dodam ze auto oleju nie bierze od wymiany do wymiany trzyma poziom . Przebieg obecny to 210 tys km . Oprócz tego problemu to odkad kupilem auto wydaje dziwny dzwiek na postoju .Myślałem ze to łożysko albo napinacz ale po sciagnieciu paska dźwięk dalej sie utrzymuje . Nagrałem filmiki poniżej .


https://youtu.be/cldpPVqc438


https://youtu.be/8p_lm0iGCtQ
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 18:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka


Może to być wina wtryskiwaczy, możesz też dolać jakiegoś dodatku do czyszczenie wtryskiwaczy, ale najsensowniej będzie wyjąć i dać do sprawdzenia, jeden element będzie wykluczony. Test przelewowy nie zawsze jest wiarygodny.
Możesz też sprawdzić kompresję na zimnym.
Powrót do góry
motomi

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 ll 2.0 HDI kombi automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka


może to głupie pytanie, ale sprawdzałeś czy idzie prąd na świece, czy na wszystkie i jak długo ?
Powrót do góry
koks0309

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mielec
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 14:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka


Sprawdzałem prąd na świecach jest ok. Sprężania nie sprawdzałem ale powinno być ok. Nie pali więcej oleju nie łyka, płynu też. Dzisiaj był trochę mniejszy mróz więcej mniej czasu potrzebował żeby wyrównać pracę silnika. Gdzie można dobrze sprawdzić i zregenerować wtryskiwacze Delphi na Podkarpaciu?
Powrót do góry
natureswayfoods

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: citroen c5 lll exclusive 2.0hdi 2008r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2017, 06:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 x7 2.0 Hdi po odpaleniu na mrozie trzesie i stuka


I ja mam okazję przywitać się z wszystkimi przy okazji pomocy w temacie,
mianowicie twoje niepokojące objawy piszczenia czy podobnych anormalnych dźwięków na wolnych obrotach są zapewne winą zacierającej się pompy wodnej, która napędzana jest tam paskiem rozrządu.Twój przebieg wskazuje że mógł być jeszcze nigdy nie zmieniany a pompa przy tym przebiegu już ledwo źipie, wnioskuję to też po doświadczeniu przy mojej cytrynie i proponuję również zerknąć na łańcuszek łączący wałki rozrządu bo może jego rozciągnięcie i jednoczesne wytarcie jego napinacza potrafi zachwiać kulturą pracy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Sty 2017, 06:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System