Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 19:22
Temat postu:

Filtr cząstek stałych.


Drodzy koledzy doradzcie!
moje auto dochodzi 180000km, w ksiazce jest napisane ze to czas wymiany filtra, dowiadywalem sie w citroenie, ze wymiana na regenerowany to koszt ok. 3000zl, ale znalazlem ta strone http://www.eurovat.info.pl/regeneracja-filtrow-czastek-stalych-bmw-audi-mazda-volkswagen-opel-peugot-usuwanie-fap-dpf/regeneracja-filtrow-czstek-staych i tam jest napisane ze regeneracja to koszt 500 zl, a wymiana wkladu na nowy to od 1000 do 2500zl, czy ktos korzystal juz z ich uslug Question
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


regeneracja fap domowym sposobem...rozkręcasz fap , puszczasz wodę s węża ogrodowego pod cisnieniem i płuczesz..... mozesz dodac jakiś środków typu płyn do naczyn i płuczesz... i płuczesz po 2 godzinach ( możesz wczesniej namoczyć wkład fap-a) po tych dwóch godzinach powinieneś zobaczyć że z filtra wypłynęły okruszki jakby zmielonej cegly, wode zakręć, dokładnie wysusz fap-a najlepiej przedmuchac powietrzem i zamontuj z powrotem do auta,dobrze byłoby skasować lexia licznik ( przeprowadzić wymianę fap w proramie) i tak kosztem 2-3 m szesc wody czyli ok 20 zeta i brudnego podwórka masz nowy zregenerowany filtr fap Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Kolego poczytałem trochę w necie na temat FAP - i powiem , że wersji jest wiele od usunięcia filtra i grzebaniu w oprogramowaniu , żeby nie wyskakiwał błąd czyli ,,oszukaniu'' komputera po zwykłe mycie różnymi specyfikami , żeby wypłukać sadzę z FAP po zwykłe wypalenie sadzy z filtra .
Jak dla mnie to wersja z myciem filtra wydaje mi się bardziej realna do zrobienia samemu oczywiście jak ma się kanał lub podnośnik ale decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie Twisted Evil no i oczywiście gruby portfel Twisted Evil na wymianę filtra i nie zapomnij o daninie dla mechanika Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


na tej stronce jest napisane, zeby nie plukac woda, a co jak auto nie przejdzie przegladu, bo tu gdzie mieszkam maja bzika na punkcie ecologi.
nie bedzie to rdzewiec od srodka???
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 21:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


totalna bzdura - płukać wodą i tyle Smile co do "ekologi" nic sie nie zmienia , masz wypłukany czysty fap pozbawiony związków ceru ( powstalych z dodatku eloysa) sama konstrukcja fapa jest czysta jak łza a uatko śmiga przez kolejne 100 tys jak nowe, oczywiście warto sprawdzic ilośc dodatku do wypalania fapa
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 21:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Wto 12 Cze 2012, 20:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Kolego każdy chce zarobić grubą kasę na niewiedzy - zdecydowana większość użytkowników znających się co nie co na mechanice nie jeździ do mechanika tylko sama sobie cytrynkę naprawia Twisted Evil a tak z drugiej strony to co Ci szkodzi wypłukać FAP i zobaczyć na stacji diagnostycznej efekty ?? jak będą złe to wymień na nowy FAP i trzymaj się za kieszeń przy zapłacie u mechanika Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Sro 13 Cze 2012, 01:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Witam,
Z tego co wiem to w aso citroena Niemczech jako metodę regeneracji filtra jest płukanie wodą. Są pragmatyczni oraz oszczędni i nie naciągają klienta skoro można filtr wypłukać. W Polsce albo od razu w serwisie nowy, albo inne firmy zwęszyły interes i wycinają, a klient z niewiedzy jest tak czy tak naciągany.
Tekst typu "nie płukać wodą" to czysty marketing pewnie, że nie płukać tylko przyjechać do danej firmy i wyciąć filtr za 2000 zł, a nóż gość jest nie kumaty i da sobie wcisnąć kit i pozwoli wyciąć.

Jak by co to tu są filmiki jak płukać:

http://www.youtube.com/watch?v=GfbamLyJhgo&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=NtTcCk3gG0U&feature=relmfu
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Leczo

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: C5 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Cze 2012, 11:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Mam cytrynkę C5 2.0hdi 136km z fapem. Jest juz w trybie awaryjnym, wywala bledy zapchanego filtra oraz niskiego poziomy dodatku płyny do FAP. Co polecacie czyścić, dolewać płyn czy usuwać?
Jest juz na sterowniku Siemensa a nie Boschu, czy nie ma problemów w tym sterownikiem bo słyszałem różne opinie?
Czy znacie kogoś z woj. lubelskiego, najlepiej z okolic kraśnika kto tym zajmuje się?
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 13 Cze 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


ok, przekonaliscie mnie, zobaczymy co z tego bedzie Very Happy
Powrót do góry
zbyszek-krajewski

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Citroen/C5/1.6/hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2012, 11:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Filtr cząstek stałych.


Leczo napisał:
Mam cytrynkę C5 2.0hdi 136km z fapem. Jest juz w trybie awaryjnym, wywala bledy zapchanego filtra oraz niskiego poziomy dodatku płyny do FAP. Co polecacie czyścić, dolewać płyn czy usuwać?
Jest juz na sterowniku Siemensa a nie Boschu, czy nie ma problemów w tym sterownikiem bo słyszałem różne opinie?
Czy znacie kogoś z woj. lubelskiego, najlepiej z okolic kraśnika kto tym zajmuje się?


Płyn możesz uzupełnić, filtr spróbować przemyć, ale czy jest sens? Wydasz kilkaset zł i dalej to samo. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bedzie usunięcie jego i problem raz na zawsze będziesz miał z głowy.

Kilka dobrych miesięcy temu usuwałem w www.tune-soft.pl
Nie mam najmniejszych problemów jak do tej pory.
Z Kraśnika to aż tak daleko chyba do nich nie masz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System