Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U mnie jest inaczej. Mam światła dzienne, które nie działają ponieważ w menu nie ma zakładki do ich uaktywnienia zakładka " daytime-running lamps". O co tu chodzi światła sa zamontowane tylko jak je uaktywnic ?
Powrót do góry
msopell

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Diesel 2008 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


pawi a tak profilaktycznie .... patrzałeś na menu navi czy w liczniku ?
Ja tez miałem spaloną żarówkę do jazdy dziennej i w zeszłym tygodniu włożyłem zamiennik. Dzisiaj jadąc z pracy zauważyłem,że światła nie świecą ... lipton ... czekamy na nowe koncepcje bardziej doświadczonych, którzy rozwiązali problem :]
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 21:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Patrzyłem u mnie w menu nie ma zakładki do świateł jazdy dziennej. Musze ją prawdopodobnie uaktywnić Planetem. W poprzednim C5 zakładka była i światła działały.
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


W moim C5 2010r dzienne działają a u kolegi (identyczny model tylko z Francji mój Holandia) nie. Sprawdzaliśmy bezpieczniki są ok. podłączyliśmy do każdego równocześnie lexie i porównywaliśmy ustawienia. Są identyczne. U kolegi zamiast dziennych w pozycji auto włączają się światła mijania.Już nie mamy pomysłu jak to ruszyć.
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2013, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U mnie światełka dzienne zadziałały po wizycie w ASO - żarówki sprawdziłem, były OK, bezpiecznik też. Okazało się, że brakowało opcji w komputerze (auto z Holandii). Panowie uaktywnili światełka przy okazji wymiany rozrządu za "dziękuję" Cool .
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Mar 2013, 19:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrekv

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lincoln
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 140BPH
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2013, 23:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do


Witam. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post:) Może się przyda komuś kto ma ochotę pogrzebać w instalacji. Miałem ten sam problem z moimi światłami. Mieszkam w anglii i autko jest tutejsze zatem lampy wyposażone w DLR ale nie działały bo i też nie było w menu opcji do uruchomienia DLR. Ponieważ koszt w citroenie tutaj to koszt 40 Funtów za pół roboczo-godziny postanowiłem podjechać do elektryka w Polsce podczas jakiejś tam wizyty. Pan elektryk siedział kilkanaście minut z programem Lexia i fakt udało mu się załączyć opcję aby pojawiała się w menu ale jakikolwiek sposób załączenia tych świateł próbował okazywało się że albo można włączyć same postojówki, albo światła mijania albo długie ale w żadnej opcji nie było HP24. Powiedział mi wtedy że prawdopodobnie dlatego nie było tej opcji uruchomionej. Poprosiłem go aby zostawił włączone światła mijania a ja w łatwy i tani sposób sobie to przerobię. Gdy wspomiałem o przekaźnikach i zamianie świateł powiedział że jemu by się nie chciało grzebać w instalacji bo zajęło by mu to pół dnia i klient musiał by zapłacić z 700 do 800 zł a to by sie juz mu nie opłacało. Co ja zrobiłem - kupiłem uzbrojone w kości i kable przekaźniki chyba za 16 zł za sztukę, narysowałem sobie prosty schemat i wpiąłem się w instalację. całość zajęła mi max godzinę łącznie ze znalezieniem odpowiednich przewodów w wiązce. Przeróbka bardzo prosta, tania i do tego nie interesuje nas już ten bezpiecznik którego nikt nie może znaleźć. Chciałem umieścić schemat ale nie mogę wkleić pliku - pewnie nie wiem jak to zrobić bo jak pisałem jestem tu nowy. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jak to zrobić służę pomocą. W citroenie powiedzieli mi że niektóre wersje samochodów miały nie uruchomioną opcję świateł do jazdy dziennej pomimo że lampy były w nie wyposażone, w każdym razie ja mam święty spokój. Pozdrawiam
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 02 Kwi 2013, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U kolegi jest ten sam problem (C5 Mk3) bezpieczniki w skrzynce są ok, żarówki też. Podłączyliśmy pod kompa moją C5 i pod drugiego kompa jego. Porównaliśmy parametry u mnie i u niego i pomimo że są tak samo ustawione ja mam dzienne a on nie.W pozycji dziennych świecą się mijania.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


dzisiaj koleś lexią w menu kierownicy uaktywnił mi zakładke do świateł dziennych. Ucieszyłem sie gdy ona się pojawiła (wcześniej nie była widoczna) Zaznaczyłem tą zakładkę i na tym moja radość sie skończyła. Przy pozycji "0" zamiast świateł dziennych świecą się tylko światła mijania. Przy przekręconej gałce do końca świeca się mijania i postojowe jednocześnie. Czyli sytuacja podobna jak u kolegów piszących powyżej. Zastanawiam się czy szukać bezpiecznika może jest walnięty i dlatego awaryjnie zamiast dziennych świecą sie mijania, a może walnięte są żarówki HP24. A o co chodzi z tym gniazdem diagnostycznym do świateł w skrzynce z bezpiecznikami. Pierwsze słysze o tym ? Zaobserwowałem ciekawa rzecz po uaktywnieniu zakładki do świateł jazdy dziennej, mianowicie przy jej zaznaczeniu gdy jak wspomniałem wyżej zamiast dziennych zapalają się mijania wyświetlacz z nawigacją i mapami nabiera kolorów ( zielone, niebieskie itp.) natomiast gdy przekręcę gałkę na pozycję świateł mijania i postojowych czyli do końca kolory wyświetlacza nawigacji stają się automatycznie szare i ciemne po prostu brzydkie.
I jeszcze przy okazji w Polsce jeździmy na samych mijania czy jednoczesnie z nimi muszą być włączone postojowe ?
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 22:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Prawdopodobnie, jak piszesz, "masz brzydkie kolory na wyświetlaczu" ponieważ dla włączonych świateł mijania uaktywnia się regulacja siły podświetlania i masz ściemnione podświetlanie zegarów i nawigacji.
Spróbuj to zmienić tymi przyciskami pod zegarami.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Żeby było ciekawiej to ja przez przypadek usunąłem zakładkę Świateł dziennych a pomimo to dzienne HP24 się świecą.A może przepalenie jednej HP powoduje że zamiast dziennych zapalają się mijania, gdyż u wielu pojawił się problem z dziennymi po przepaleniu jednej żarówki.
W dzień wystarczy jeśli się świecą same dzienne lub mijania.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 06:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


adam3400 napisał:
U kolegi jest ten sam problem (C5 Mk3) bezpieczniki w skrzynce są ok, żarówki też. Podłączyliśmy pod kompa moją C5 i pod drugiego kompa jego. Porównaliśmy parametry u mnie i u niego i pomimo że są tak samo ustawione ja mam dzienne a on nie.W pozycji dziennych świecą się mijania.

Jak możesz napisz dokładnie gdzie szukać tej skrzynki z bezpiecznikami "B" gdzie ma znajdowac się ten bezpiecznik G37. Mi nie udało się jak większości znaleźć. Instrukcja nie pokazuje jej dokładnie. Napisz też jak możesz jak sprawdzić sprawność żarówek, czy da się to zrobić bez ich wyjmowania (pewnie nie ?). Jak koledze uda się uporać z problemem też koniecznie daj znać, jeżeli w ogóle jeszcze próbuje ? Juz kumam o co chodzi z tym gniazdem diagnostycznym. Bezpiecznik odpowiada jednoczesnie za nie i za te światła. Jeżeli wczoraj udało się podpiąć pod gniazdo lexię tzn. że bezpiecznik sprawny. Pozostaja jeszcze żarówki.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 12:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Sprawa nie daje mi spokoju dlatego dzisiaj udałem się do serwisu Citroena. Owszem powiedziano mi, że mogą mi zmodyfikować aby światła do jazdy dziennej zaczęły działać, koszt podłączenia lexii 150 zł. i jak zrozumiałem ta modyfikacja dodatkowe 80 zł. Elektryk zdradził tylko, że trzeba "głębiej" wejść w konkretne zakładki aby właśnie zamienić świecące zamiast dziennych światła mijania. Szczegółów nie chciał zdradzić. Mój prywatny "elektryk" dał radę tylko uaktywnić samą zakładkę od świateł dziennych i się poddał.
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


pawi napisał:
Jak możesz napisz dokładnie gdzie szukać tej skrzynki z bezpiecznikami "B" gdzie ma znajdowac się ten bezpiecznik G37.


Bezpieczniki znajdują się pod schowkiem, który jest po lewej stronie kierownicy. Najpierw należy wyjąć sam schowek - dostęp do bezpieczników A i C. Następnie należy delikatnym szarpnięciem wyjąć ramkę w której był zamocowany wcześniej zdemontowany schowek - bezpieczniki B są po prawej stronie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Tak jak kolega pisze trzeba wyjąć ramkę schowka i wtedy jest dostęp. TYlko po co to demontować skoro bezpieczniki są włożone i na 100% są sprawne. Podejrzewam że światła dzienne można uruchomić lexiią ale muszę się trochę w wolnej chwili pobawić.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 06:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


adam3400 napisał:
Podejrzewam że światła dzienne można uruchomić lexiią ale muszę się trochę w wolnej chwili pobawić.

Pobaw się czekam z utęsknieniem. Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System