Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 19:37
Temat postu:

Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam, wszystkich forumowiczów. Miesiąc temu zakupiłem Citroen C5 z 2008 roku. Wyczytałem na forach, że istnieje możliwość wymiany żarówki HP24 na G4 LED. Tak też zrobiłem, niestety moja radość nie trwała zbyt długo, ponieważ teraz wogóle światła dzienne nie świecą. Sprawdziłem żarówki jedna była uszkodzona. Znalazłem w instrukcji obsługi, że istnieje bezpiecznik do świateł dziennych. Nie potrafię go zlokalizować ponieważ występuje w skrzynce bezpieczników B. Gdzie znajduje się taka skrzynka? Dodam, że nie działa także funkcja follow me home z kluczyka.
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


mam ten sam problem, ale tu chodzi o to ze servis citroena tez musi zarobic, w skrzynce "B" znajduje sie gniazdo do diagnozy tych swiatel! i zapewne oni tylko podlacza jakas wtyczke i swiatla zaczna dzialac.
wydaje mi sie ze skrzynka "B" to ta pomiedzy "A" i "C" z tymi kostkami, ostatnio spedzilem jakies 20min na jej szukaniu, bo myslalem ze wyglada jak te inne tzn. ma normalne bezpieczniki. Wink
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 20:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


opcja 2 to to ze musisz wlaczyc te swiatla w menu, ale pewnie juz probowales Smile
Powrót do góry
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


W menu są włączone. Wydaję mnie się jednak, że muszą tam być bezpieczniki ponieważ są one wyraźnie oznaczone chyba g37. Jak zwykle jak sobie chce coś polepszyć to ...
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


zgadzam sie g37, ale g37 jest tez w skrzynce "A", jak dla mnie to pachnie wizyta w serwisie, no chyba ze znajdziesz ten bezpiecznik to daj znac bo tez musze go zmienic Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Cze 2012, 11:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Rozumiem, że działały te światła u Ciebie i przestały?
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Nie 10 Cze 2012, 12:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Kolego otwierasz schowek z lewej strony kierownicy ( mały ) lekko ściskasz ścianki kieszeni do wewnątrz schowka opuszczasz całą kieszeń i masz złącze diagnostyczne i te nieszczęsne bezpieczniki
górny rząd - skrzynka C
dolny rząd - skrzynka B
ale przyznam się , że nie znalazłem bezpieczników od świateł w żadnej skrzynce A , B lub C zgodnie z instrukcją cytryny C5 Sad
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Cze 2012, 14:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Jak macie instrukcję obsługi to na górze jest A na dole C i są zaznaczone kreskami gdzie się znajdują. Skrzynka B jest narysowana obok C po prawej stronie bez żadnej strzałki. Może to jest gdzieś pod spodem, popatrzę dzisiaj. Dostęp do bezpieczników jest "świetny" - mniej więcej jak wymiana żarówki w Megane II.
Powrót do góry
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2012, 21:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Kilka dni temu zamówiłem interfejs diagnostyczny ELM 327. Interfejs nie działa w moim aucie - czyli jest prawdopodobnie powiązany z tym bezpiecznikiem od świateł dziennych. Sprawdzałem dzisiaj u kolegi w aucie i jest wszystko OK.
Powrót do góry
edi_xp

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer 2.0HDi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Cze 2012, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam,

mam ten sam problem, kupiłem C5 z 2009 i nie da się włączyć świateł do jazdy dziennej.

Nie mogę znaleźć skrzynki B z bezpiecznikiem G37.

Instrukcja Citroena też nic nie wyjaśnia gdzie szukać.

Przy kierownicy znalazłem tylko skrzynki A i C oraz ten zestaw do wymiany bezpieczników.
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


no to jak z tymi swiatlami Question doszedl juz ktos do przyczyny ich nie dzialania Question
Powrót do góry
co_de

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Citroen C5 II 1,6 HDI 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lip 2012, 23:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Problem został rozwiązany. Podjechałem do salonu Peugeota do znajomego kolegi. Niestety pomimo tego, że to ten sam koncern nie wiedzieli jak to naprawić. Otrzymałem numer do elektromechanika w Jastrzębnikach k/ Kalisza. Umówiłem się na spotkanie. Po kilku minutach okazało się, że skrzynka z poszukiwanymi bezpoiecznikami znajduje się po prawej stronie od skrzynki (w schowku wewnątrz auta). Należy zdemontować jeszcze ramkę od schowka i tam będą te poszukiwane bezpieczniki. Wymiana bezpiecznika przywróci działanie świateł dziennych oraz złącza diagnostycznego. Polecam ten serwis bo nikt nie potrafił przez dosyć długi okres czasu rozwiązać mojego problemu.
Powrót do góry
visjanusz

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI AUT, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 13 Paź 2012, 08:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


co_de napisał:
Problem został rozwiązany. Podjechałem do salonu Peugeota do znajomego kolegi. Niestety pomimo tego, że to ten sam koncern nie wiedzieli jak to naprawić. Otrzymałem numer do elektromechanika w Jastrzębnikach k/ Kalisza. Umówiłem się na spotkanie. Po kilku minutach okazało się, że skrzynka z poszukiwanymi bezpoiecznikami znajduje się po prawej stronie od skrzynki (w schowku wewnątrz auta). Należy zdemontować jeszcze ramkę od schowka i tam będą te poszukiwane bezpieczniki. Wymiana bezpiecznika przywróci działanie świateł dziennych oraz złącza diagnostycznego. Polecam ten serwis bo nikt nie potrafił przez dosyć długi okres czasu rozwiązać mojego problemu.

Witam.
Ja sprawdziłam ten bezpiecznik i żarówki są sprawne a światła nadal nie świecą.
Lexią próbował mi załączyć mechanik elektryk i nadal lipa. W komputerze z kierownicy są załączone. Fura jest sprowadzona z Dani. Albo ten elektryk jest słaby albo niema opcji świateł chociaż widziałem nie jedną cytrynkę i światła się świeciły. Proszę o wskazówki co zrobić żeby działały.
Powrót do góry
mr_darek

Dyskutant



Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Aarhus(Dania)
Posiadane auto: C5 tourer 2.0HDI 138KM 2008
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Paź 2012, 20:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam kolege, mam dokladnie ten sam problem no i ja mieszkam w danii, wiec musi byc cos z tymi dunskimi C5 Confused
w kazdym ze swoich samochodow mialem automatyczne swiatla tzn. zaswiecaly sie zaraz po odpaleniu auta nawet jak wlacznik byl wylaczony, moze montujac aut.swiatla do naszych c5 co popierniczyli, ale widze duzo c5 w ktorych one swieca.
Powrót do góry
grzesopole

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Citroen C5, 1.8 16V, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 20:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do


witam, jestem nowym forumowiczem, ale mam ten sam problem, sprawdzilem bezpiecznik opisany w tym temacie, jest caly, swiatla dzienne z pozycji komputera sa wlaczone, a nadal nei dzialaja, wspomne jeszcze ze wczesniej dzialaly i jakis czas temu zgasly i juz sie nie swieca, mam spalona jedna zarowke ale czy to moze byc przyczyna ze ta druga tez nie swieci? sa te zarowki jakos powiazane ze soba? a moze po drodze poza bezpiecznikiem jest jakis przekaznik odpowiedzialny za te swiatelka? prosze o pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 28 Lut 2013, 21:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U mnie jest inaczej. Mam światła dzienne, które nie działają ponieważ w menu nie ma zakładki do ich uaktywnienia zakładka " daytime-running lamps". O co tu chodzi światła sa zamontowane tylko jak je uaktywnic ?
Powrót do góry
msopell

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Diesel 2008 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


pawi a tak profilaktycznie .... patrzałeś na menu navi czy w liczniku ?
Ja tez miałem spaloną żarówkę do jazdy dziennej i w zeszłym tygodniu włożyłem zamiennik. Dzisiaj jadąc z pracy zauważyłem,że światła nie świecą ... lipton ... czekamy na nowe koncepcje bardziej doświadczonych, którzy rozwiązali problem :]
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 21:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Patrzyłem u mnie w menu nie ma zakładki do świateł jazdy dziennej. Musze ją prawdopodobnie uaktywnić Planetem. W poprzednim C5 zakładka była i światła działały.
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 23:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


W moim C5 2010r dzienne działają a u kolegi (identyczny model tylko z Francji mój Holandia) nie. Sprawdzaliśmy bezpieczniki są ok. podłączyliśmy do każdego równocześnie lexie i porównywaliśmy ustawienia. Są identyczne. U kolegi zamiast dziennych w pozycji auto włączają się światła mijania.Już nie mamy pomysłu jak to ruszyć.
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Mar 2013, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U mnie światełka dzienne zadziałały po wizycie w ASO - żarówki sprawdziłem, były OK, bezpiecznik też. Okazało się, że brakowało opcji w komputerze (auto z Holandii). Panowie uaktywnili światełka przy okazji wymiany rozrządu za "dziękuję" Cool .
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
piotrekv

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lincoln
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 140BPH
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2013, 23:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do


Witam. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post:) Może się przyda komuś kto ma ochotę pogrzebać w instalacji. Miałem ten sam problem z moimi światłami. Mieszkam w anglii i autko jest tutejsze zatem lampy wyposażone w DLR ale nie działały bo i też nie było w menu opcji do uruchomienia DLR. Ponieważ koszt w citroenie tutaj to koszt 40 Funtów za pół roboczo-godziny postanowiłem podjechać do elektryka w Polsce podczas jakiejś tam wizyty. Pan elektryk siedział kilkanaście minut z programem Lexia i fakt udało mu się załączyć opcję aby pojawiała się w menu ale jakikolwiek sposób załączenia tych świateł próbował okazywało się że albo można włączyć same postojówki, albo światła mijania albo długie ale w żadnej opcji nie było HP24. Powiedział mi wtedy że prawdopodobnie dlatego nie było tej opcji uruchomionej. Poprosiłem go aby zostawił włączone światła mijania a ja w łatwy i tani sposób sobie to przerobię. Gdy wspomiałem o przekaźnikach i zamianie świateł powiedział że jemu by się nie chciało grzebać w instalacji bo zajęło by mu to pół dnia i klient musiał by zapłacić z 700 do 800 zł a to by sie juz mu nie opłacało. Co ja zrobiłem - kupiłem uzbrojone w kości i kable przekaźniki chyba za 16 zł za sztukę, narysowałem sobie prosty schemat i wpiąłem się w instalację. całość zajęła mi max godzinę łącznie ze znalezieniem odpowiednich przewodów w wiązce. Przeróbka bardzo prosta, tania i do tego nie interesuje nas już ten bezpiecznik którego nikt nie może znaleźć. Chciałem umieścić schemat ale nie mogę wkleić pliku - pewnie nie wiem jak to zrobić bo jak pisałem jestem tu nowy. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się jak to zrobić służę pomocą. W citroenie powiedzieli mi że niektóre wersje samochodów miały nie uruchomioną opcję świateł do jazdy dziennej pomimo że lampy były w nie wyposażone, w każdym razie ja mam święty spokój. Pozdrawiam
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 02 Kwi 2013, 22:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


U kolegi jest ten sam problem (C5 Mk3) bezpieczniki w skrzynce są ok, żarówki też. Podłączyliśmy pod kompa moją C5 i pod drugiego kompa jego. Porównaliśmy parametry u mnie i u niego i pomimo że są tak samo ustawione ja mam dzienne a on nie.W pozycji dziennych świecą się mijania.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 18:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


dzisiaj koleś lexią w menu kierownicy uaktywnił mi zakładke do świateł dziennych. Ucieszyłem sie gdy ona się pojawiła (wcześniej nie była widoczna) Zaznaczyłem tą zakładkę i na tym moja radość sie skończyła. Przy pozycji "0" zamiast świateł dziennych świecą się tylko światła mijania. Przy przekręconej gałce do końca świeca się mijania i postojowe jednocześnie. Czyli sytuacja podobna jak u kolegów piszących powyżej. Zastanawiam się czy szukać bezpiecznika może jest walnięty i dlatego awaryjnie zamiast dziennych świecą sie mijania, a może walnięte są żarówki HP24. A o co chodzi z tym gniazdem diagnostycznym do świateł w skrzynce z bezpiecznikami. Pierwsze słysze o tym ? Zaobserwowałem ciekawa rzecz po uaktywnieniu zakładki do świateł jazdy dziennej, mianowicie przy jej zaznaczeniu gdy jak wspomniałem wyżej zamiast dziennych zapalają się mijania wyświetlacz z nawigacją i mapami nabiera kolorów ( zielone, niebieskie itp.) natomiast gdy przekręcę gałkę na pozycję świateł mijania i postojowych czyli do końca kolory wyświetlacza nawigacji stają się automatycznie szare i ciemne po prostu brzydkie.
I jeszcze przy okazji w Polsce jeździmy na samych mijania czy jednoczesnie z nimi muszą być włączone postojowe ?
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 22:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Prawdopodobnie, jak piszesz, "masz brzydkie kolory na wyświetlaczu" ponieważ dla włączonych świateł mijania uaktywnia się regulacja siły podświetlania i masz ściemnione podświetlanie zegarów i nawigacji.
Spróbuj to zmienić tymi przyciskami pod zegarami.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 03 Kwi 2013, 23:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Żeby było ciekawiej to ja przez przypadek usunąłem zakładkę Świateł dziennych a pomimo to dzienne HP24 się świecą.A może przepalenie jednej HP powoduje że zamiast dziennych zapalają się mijania, gdyż u wielu pojawił się problem z dziennymi po przepaleniu jednej żarówki.
W dzień wystarczy jeśli się świecą same dzienne lub mijania.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 06:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


adam3400 napisał:
U kolegi jest ten sam problem (C5 Mk3) bezpieczniki w skrzynce są ok, żarówki też. Podłączyliśmy pod kompa moją C5 i pod drugiego kompa jego. Porównaliśmy parametry u mnie i u niego i pomimo że są tak samo ustawione ja mam dzienne a on nie.W pozycji dziennych świecą się mijania.

Jak możesz napisz dokładnie gdzie szukać tej skrzynki z bezpiecznikami "B" gdzie ma znajdowac się ten bezpiecznik G37. Mi nie udało się jak większości znaleźć. Instrukcja nie pokazuje jej dokładnie. Napisz też jak możesz jak sprawdzić sprawność żarówek, czy da się to zrobić bez ich wyjmowania (pewnie nie ?). Jak koledze uda się uporać z problemem też koniecznie daj znać, jeżeli w ogóle jeszcze próbuje ? Juz kumam o co chodzi z tym gniazdem diagnostycznym. Bezpiecznik odpowiada jednoczesnie za nie i za te światła. Jeżeli wczoraj udało się podpiąć pod gniazdo lexię tzn. że bezpiecznik sprawny. Pozostaja jeszcze żarówki.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 12:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Sprawa nie daje mi spokoju dlatego dzisiaj udałem się do serwisu Citroena. Owszem powiedziano mi, że mogą mi zmodyfikować aby światła do jazdy dziennej zaczęły działać, koszt podłączenia lexii 150 zł. i jak zrozumiałem ta modyfikacja dodatkowe 80 zł. Elektryk zdradził tylko, że trzeba "głębiej" wejść w konkretne zakładki aby właśnie zamienić świecące zamiast dziennych światła mijania. Szczegółów nie chciał zdradzić. Mój prywatny "elektryk" dał radę tylko uaktywnić samą zakładkę od świateł dziennych i się poddał.
Powrót do góry
mario70byd

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 20:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


pawi napisał:
Jak możesz napisz dokładnie gdzie szukać tej skrzynki z bezpiecznikami "B" gdzie ma znajdowac się ten bezpiecznik G37.


Bezpieczniki znajdują się pod schowkiem, który jest po lewej stronie kierownicy. Najpierw należy wyjąć sam schowek - dostęp do bezpieczników A i C. Następnie należy delikatnym szarpnięciem wyjąć ramkę w której był zamocowany wcześniej zdemontowany schowek - bezpieczniki B są po prawej stronie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
adam3400

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen C5 Exklusive tourer 2,0hdic 2010r citroen c4 eksklusive 2.0 benzyna 2007r Ford Mondeo mk5 2.0 HDI 180 KM Titanium 2015r
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2013, 21:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Tak jak kolega pisze trzeba wyjąć ramkę schowka i wtedy jest dostęp. TYlko po co to demontować skoro bezpieczniki są włożone i na 100% są sprawne. Podejrzewam że światła dzienne można uruchomić lexiią ale muszę się trochę w wolnej chwili pobawić.
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 06:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


adam3400 napisał:
Podejrzewam że światła dzienne można uruchomić lexiią ale muszę się trochę w wolnej chwili pobawić.

Pobaw się czekam z utęsknieniem. Laughing
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 09:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Jak pisałem wcześniej po uaktywnieniu zakładki do świateł dziennych zamiast nich świecą się u mnie światła mijania przy pozycji "0" przełącznika świateł. Tylne światła nie świecą czyli typowa sytuacja jak przy palących się światłach dziennych. Faktycznie trzeba dojść do tego jak zamienić lexią te mijania na dzienne, w którą zakładkę wejść. Trochę dziwne, że żaden elektryk z serwisu Citroena nie udziela się na tym forum i nie chce pomóc ?
Powrót do góry
visjanusz

Debiutant



Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI AUT, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 07:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


pawi napisał:
Jak pisałem wcześniej po uaktywnieniu zakładki do świateł dziennych zamiast nich świecą się u mnie światła mijania przy pozycji "0" przełącznika świateł. Tylne światła nie świecą czyli typowa sytuacja jak przy palących się światłach dziennych. Faktycznie trzeba dojść do tego jak zamienić lexią te mijania na dzienne, w którą zakładkę wejść. Trochę dziwne, że żaden elektryk z serwisu Citroena nie udziela się na tym forum i nie chce pomóc ?

Kolego musisz jeszcze zaznaczyć które światła mają świecić jako dzienne czy mijania czy dodatkowe światła(Mówię o dodatkowych zamontowanych w reflektorze od spodu)
Ja załączyłem diagboxem 7.4
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 07 Kwi 2013, 11:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Ja to wiem tylko gdzie to zaznaczyć gdzie ta zakladka. W zakladce pt. Światła do jazdy dziennej nie zauważyłem podzakladek ?
Powrót do góry
prefo86

Debiutant



Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: C5 MK3 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam u mnie jest to samo, wymienilem żarówki na zamienniki G4 LED w komputerze przy kierownicy jest zaznaczone daytime-running lamps bezpieczniki sprawdzałem są OK jednak i tak nie świecą... przy pozycji 0 przy pozycji auto nigdzie nie świecą Sad co to może być
Powrót do góry
rafz40

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): KUJAWSKO-POMORSKIE
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 HDI 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 14:06
Temat postu:

światła do jazdy dziennej


Witam . Zostałem właśnie szczesliwym nabywcą c5 z 2009r. Przeskok z MKI na MKIII robi na mnie wielkie wrażenie- oczywiście pozytywne:) wiem ze temat był już poruszany o światłach dziennych, lecz dla mnie (trochę laika) nie zrozumiały.
Chodzi mi o to czy istnieje samodzielna wymiana lub sprawdzenie żarówek do jazdy dziennej, jeżeli tak to jak można się do tego dobraćSmile w instrukcji napisane jest że tylko w ASO ale znając możliwości Polaka o szybkim uczeniu i doświadczeniach na swoim autku wnioskuję że jest taka możliwość.
Proszę o instrukcję oraz w miarę możliwości instrukcję do znalezienia skrzynki bezpieczników B. Nadmieniam że w moojej cytrynce złącze diagnostyczne jest w podłokietniku.
Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź.
Powrót do góry
darekg1

Debiutant



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 Combi, 2.0 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lip 2013, 10:44
Temat postu:

światła do jazdy dziennej


Ja też mam problem z tymi światłami do jazdy dziennej. Otóż auto mam z włoch, i jest w menu komputera zaznaczona zakładka światłą dzienne. Otóż do tej pory mi wszystko chodziło dobrze i kiedyś jadąc w trasę, w jedną stronę działały, a z powrotem okazuje się że przestały. Przeszukałem bezpieczniki i wszystkie są OK. Też szukałem tego G37 w sekcji B. Nie wiem czy to te, ale sekcja B znajduje się po prawej stronie od bezpieczników sekcji A i C. Dostęp po zdemontowaniu schowka i jego osłony.
Zdjęcie tych bezpieczników niżej:
http://sdrv.ms/1b4j9pX

Po dłuższym sprawdzaniu okazuje się że padła chyba jedna (albo obie) HP24. Jedna na pewno bo w gołe główki żarówki nie widać w oprawie. Jak kupię klucze Torxy to zdemontuję je...
Powrót do góry
tegas40

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: C5 MKIII 2009
Piwa: 3/4
Wysłany: Sob 13 Lip 2013, 20:50
Temat postu:

swiatla dzienne


Wlasnie uruchomilem swiatla dzienne w c5 2009 kabelkiem diagbox
w kazdej pozycji po uruchomieniu silnika wlaczaja sie te swiatelka a w poz auto gdy sie sciemni zamieniaja sie z mijania
Jesli ktos ma kabel i potrzebuje instrukci jak to zrobic to dajcie znac
Powrót do góry
pawi

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 215
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Renault Kadjar 1,2 TCE Intense
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


To dawaj info jak ruszyć te światła. Wielu z nas na to czeka:-D
Powrót do góry
darekg1

Debiutant



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 Combi, 2.0 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2013, 20:40
Temat postu:

Swiatła dzienne


Dla wszystkich, którzy borykają się z wymianą żarówek HP24 zapraszam do przeczytania postu: http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=135785&postdays=0&postorder=asc&start=15.
Powrót do góry
darekmarta1975

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyrzysk
Posiadane auto: Peugeot 407,Citroen C5 2008 EXCLUSIVE
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Lip 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam i co kazdy mowi ze uruchomił ale nie zdradza jak.Moze ktos w koncu napisze
Post do skasowania poradzilem sobie ,ba na tym forum to sa tylko chyba teoretycy co gdzies uslysza.Jak ktos zainteresowany gdzie cos zmienic to prosze na PW.Pozdrawiam
Powrót do góry
ooj

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Citroen, C5 III Hydractive 3+ 2008 2,0 HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sty 2014, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Ja dziś odwiedziłem Citroën Labijak Auto Lama w Poznaniu, usługa włączenia świateł do jazdy dziennej kosztowała 50 zł i wykonali ją w 20 min.

Smile
_________________
1. Renault Mégane II Kombi '06 1,9 DCI
2. Volkswagen Passat B6 Kombi '07 2,0 TDI
3. Peugeot 308 Hatchback '08 1,6 HDi (skradziony)
4. Citroën C5 III Sedan '08 2,0 HDi Hydractive 3+ obecnie
Powrót do góry
donek 75

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: citroen c5 2.0 hdi 2009r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 02:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam, tak sobie czytam o tych światłach dziennych jak to włączyć i powiem wam tak trzech fachowców w białych rękawiczkach próbowało mi je włączyć i niestety nie udało się dobrze że zapłaty nie chcieli mają jakieś śmieszne programy a niektórzy fachowcy mówili że brak modułu i nie ma takiej opcji aby to włączyć jakoś w citroenie włączyli w ciągu 5 minut i działa po prostu trzeba głębiej szukać w bsi.
_________________
citroen c5 III wymiana foteli zwykłych na elektryczne z masażem i grzaniem .
Powrót do góry
albert88

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): gorlice
Posiadane auto: citroen c5 x7 tourer 2.0 hdi 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lip 2014, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


witam, uruchomiłem dzisiaj światła do jazdy dziennej po małych problemach, na początku po ingerencji lexią światła do jazdy dziennej nie działały mimo tego, że w ,,main menu,, była aktywna zakładka dailly -runnning lamps, mało tego po zmroku xsenony wariowały tzn. migały w pozycji ,,0''. Po ingerencji diagboxem problem zniknął i światła dzienne świecą,okazało się, że mechanik używający lexię włączył zakładkę ,,automatyczne włączenie świateł zewnętrznych po czujniku podświetlania kontrolek'' co powoduje mruganie xsenonów, brak dźwięku przy kierunkowskazach, polecam diagbox i nie ma żadnych problemów, w razie pytań chętnie pomogę,pozdrawiam
Powrót do góry
albin81

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 X7 2008 2,0 138KM Laguna 1,9 dTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2016, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


cześć
czy światła do jazdy dziennej świecą sie razem z postojowymi?
w pozycji "auto"?
ostatnio przestały mi działać św jazdy dziennej ale stuknąłem w ref i sie zaświeciły dziwne?
Powrót do góry
gadu-gadu
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sro 13 Sty 2016, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


dzienne nie świeca sie ze światłami pozycyjnymi.
Dzienne działaja tylko w poz.0 i poz.AUTO (jeśli jest jasno).
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
albin81

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C5 X7 2008 2,0 138KM Laguna 1,9 dTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2016, 14:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


ok
to jak wytłumaczyć że światła dzienne świecą razem z postojowymi?
dodam że w pozycji auto
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mroczo

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III 2009r 2.0 HDI 140KM
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 20 Cze 2016, 10:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witajcie,
sam ostatnio miałem problem z uruchomieniem świateł do jazdy dziennej i udało mi się to zrobić z poziomu DiagBox-a(v 7.02). W moim przypadku na środkowym ekranie(zegary) były zaznaczone światła do jazdy dziennej.
Poniżej kilka przydatnych informacji które może się komuś przydadzą.
Wchodzimy w naprawa -> BSI->telekodowanie->Telekodowanie Ręczne-> Indywidalizacja klient -> i tu jest możliwość wybrania trybu świateł do jazdy dziennej.

Jak by ktoś miał problem z aktywacją to piszcie.
Polecam sklep www.zamienneczesci.pl u nich kupiłem zamienniki G24 za ok 50zł sztuka, które ASO na Wielickiej w Krakowie wyceniło na o zgrozo 168zł sztuka
Powrót do góry
spinacz83

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolski / Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 10 Lip 2016, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Witam,
Podepnę sie pod temat. Czy przy włączonych światłach do jazdy dziennej powinny świecić pozycje z tyłu? Mam wrażenie, że po naprawie przetartych przewodów w klapie 3 stopu tak właśnie mam.
Powrót do góry
Bor3wicz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 313
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: C5 III (X7) Exclusive Tourer 2.0i (2008r)
Piwa: 134/6
Wysłany: Nie 10 Lip 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


spinacz83 napisał:
Witam,
Podepnę sie pod temat. Czy przy włączonych światłach do jazdy dziennej powinny świecić pozycje z tyłu? Mam wrażenie, że po naprawie przetartych przewodów w klapie 3 stopu tak właśnie mam.

Na 99% światła dzienne to tylko dzienne. Pozycję się nie świecą. Mogę jutro rano sprawdzić, aby się upewnić w 100% Wink
_________________
PiWO => Kocham => ↓ PiWO ↓ => o o o
Powrót do góry
Aroxx

Dyskutant



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C5 X7 2.0 HDI, C5 II HDI, była Xsara II, XP 2.0 HDI, Xantia
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2016, 02:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 2008 bezpiecznik od świateł do jazdy dziennej


Nie powinny świecić żadne światła, oprócz dziennych z przodu. Można to zmienić komputerem, aby świeciły się dzienne razem z postojowymi, ale wtedy świeci: przód dzienne, przód postojowe, tył pozycyjne. Ale w Polsce nie ma obowiązku aby dzienne świeciły razem z pozycją i zazwyczaj tył jest ciemny.
_________________
LEXIJA. ZAPRASZAM !!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC4

22 900

2012r.

227 240 km

mazowieckie

CitroenC3

52 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System