Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyciekający olej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekzdb

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 HDI , 2001 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 11:13
Temat postu:

Wyciekający olej


Witam. Posiadam Citroena C5 kombi 2.0 HDI z 2001 roku. Około 3 miesięcy temu nastąpił poważny wyciek oleju. Zsunął się jeden z przewodów dochodzących do silnika (znajomy powiedział mi,że to przewód od "odmy" ale nie jestem pewien). Przewód oczywiście założony z powrotem,silnik umyty ale teraz wyciek oleju następuje ze spodu silnika, nie jest duży ale praktycznie po każdym przejechaniu nawet kilku kilometrów gdy postawie auto to wycieka mała kałuża wielkości dłoni. Oczywiście dolewałem już oleju kilka razy bo przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów wycieka go już znaczna ilość. Pierwsza diagnoza mechanika to turbina do regeneracji. Jest to możliwe bo auto ma prawie 320,000 tys. km przebiegu ale nie zauważyłem znacznych spadków mocy i tak dalej,poza tym nie słyszałem,żeby takie wycieki następowały bezpośrednio z turbiny. Oczywiście mogę się mylić dlatego pytam czy może ktoś miał podobny problem bo nie ukrywam,że chciałbym się upewnić czy regeneracja turbiny to jedyne wyjście czy może gdzieś się coś rozszczelniło itp. Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
rzepekuk

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciekający olej


Sprawdź konkretnie skąd następuje wyciek, weź jakieś lusterko i sprawdź tył silnika, wejdź pod auto jeżeli potrzebna, sprawdź pokrywę zaworów, ona często lubi cieknąć, choć szczerze powiedziawszy nie wiem za bardzo jak to wygląda w dieslu, ale z tego co widzę to można taką uszczelkę do diesla kupić osobno, więc chyba wygląda to tak jak w benzynie, aczkolwiek pewny nie jestem, więc sorka jeżeli się mylę ;p Ogólnie sprawdź skąd konkretnie leci, nie skazuj od razu turbiny bo to nie mały wydatek. PS. Jesteś pewny, że ze spodu? Ja raz miałem wyciek na górze to spływało i cały silnik zalewało i wyglądało jakby coś na dole ciekło.
Powrót do góry
tomekzdb

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Citroen C5 kombi 2.0 HDI , 2001 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 14:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciekający olej


No właśnie pewny nie jestem. Mam kanał więc faktycznie trzeba będzie "powęszyć". Zastanawiam się tylko czy w ogóle możliwy jest taki wyciek z turbiny?
Dzięki za odp., Pozdrawiam
Powrót do góry
rzepekuk

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 15:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciekający olej


W ogóle z autem dzieje się coś niedobrego? Jakieś straty mocy itp? Jeżeli auto chodzi dobrze to raczej szukałbym dalej, ja u siebie miałem ogólnie dwa wycieki, raz pokrywa zaworów, wymieniłem uszczelkę na nieoryginalną i lipa... znowu cieknie, wtedy zamówiłem uszczelkę z serwisu Citroena i dodałem trochę reinzosilu czarnego, tzn masy uszczelniającej w krytycznych miejscach, po tamtym zabiegu i masie kilometrów już nic nie cieknie, ani kropelka. Drugi wyciek miałem na odpowietrzeniu skrzyni korbowej, tzn odma, po prostu wąż był pęknięty, nie duży wyciek, wystarczyło dobrze wąż zaizolować, nie wiem jak wygląda to w dieslu, ale ogólnie sprawdź tą uszczelkę, ona lubi cieknąć (jako, że można ją kupić do Twojego samochodu, więc powinno być podobnie jak u mnie), ja miałem całe śruby w oleju, brudny silnik i kałuże oleju tam gdzie są świece, tzn nie zalewało ich, ale naokoło było pełno oleju. Wyczyść trochę silnik i wtedy zobacz skąd leci, turbina to naprawdę spory wydatek, a masa jest mechaników typu wymień i zobaczymy jak będzie, wiesz to nie idzie z ich kieszeni, więc im nie robi.
Powrót do góry
MULTIK

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: C5 2,0 16V 2007r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciekający olej


Prawdopodobnie poszedł siemering i stąd wyciek oleju.
Miałem to samo. Troche to kosztuje. Mi poszedł siemering tylny koszt 90 zł kupiłem oryginalny w ASO, wymiana 450 zł (nie w ASO). Trzeba wyjąć sprzęgło więc trochę roboty z tym jest.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Cze 2012, 09:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Picasso

16 900

2007r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System