Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FACETO

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xara 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 10:46
Temat postu:

Nie działający przycisk tylnej klapy


Tylna klapa jest otwierana przez pilot jak i przez elektryczny przycisk ponad tablicą rejestracyjną z tyłu pojazdu. Po zatrzymaniu pojazdu i otwarciu drzwi powinniśmy po prostu nacisnąć przycisk w klapie bagażnika i mechanizm powinien otworzyć bagażnik. Tak też miałem, ale ostatnio po prostu przestał ten przycisk działać. Bagażnik da się otworzyć tylko z pilota. Co może być przyczyną? Gdzie szukać błędu?
_________________
...
Powrót do góry
Lujan

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 11:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


Rozbierz tapicerkę tylnej klapy, za sterowanie zamka odpowiada stycznik który znajduje się w klamce tylnej klapy. Odepnij kostkę, zatrzaśnij śrubokrętem sam zamek przy otwartej klapie i zewrzyj dwa przewody które będą w kostce. Jak zamek zadziała to znaczy, że do wymiany masz stycznik a w innym wypadku masz uszkodzoną wiązkę elektryczną. Sprawdź w przejściu z karoserii do klapy bagażnika. Zdejmij gumę i ciągnij z wyczuciem za każdy kabel z osobna.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
FACETO

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xara 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 11:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


To już zrobiłem. Wypiąłem kostkę ze środka klapy i zwarłem przewody. Cisza. Żona pojechała samochodem więc chwilowo nic nie zrobię. Gdzie idą te dwa kable? Gdzie je szukać z przodu? może się coś rozłączyło koło deski rozdzielczej lub w innym miejscu na jakieś kostce? Wymieniałem radio, może coś się rozłączyło? Który bezpiecznik odpowiada za klapę?
_________________
...
Powrót do góry
FACETO

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xara 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


To jest jakiś głębszy problem. Na przycisku klapy jest napięcie 12V. Więc przewody nie są zerwane. Po prostu zamek nie dostaje polecenia o otwarciu od jakiegoś sterownika.
_________________
...
Powrót do góry
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 18:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


cóż to wada konstrukcyjna niestety w naszych C5-tkach, uszkodzona wiąska na tylnej szybie , do wymiany szyba, lub zastąpić uszkodzoną ścieszke przewodem, zamykając tym samym obwód, miałem ten sam problem a teraz śmiga szyba ślicznie, i pare złoty w kieszeni pozostaje!!!pozdrawiam!!!!
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 18:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FACETO

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xara 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


Wypadało by sprawdzić błędy. Może ktoś poleci jakiś link do oprogramowania i kabli do kompleksowych testów, kasowania błędów. Widziałem sporo tematów na forum, ale ciężko coś trafić.
_________________
...
Powrót do góry
FACETO

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xara 1,4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 22:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Nie działający przycisk tylnej klapy


Byłem u elektryka. Poluzowała się jedna z kostek pod bezpiecznikami z przodu auta. To wszystko.
_________________
...
Powrót do góry
DarekWu

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Citroen, Xsara II, 1.6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 00:50
Temat postu:

RE: Nie działający przycisk tylnej klapy


Mam to samo, czy ktoś może podpowiedzieć, który bezpiecznik może odpowiadać za opisaną w wątku usterkę?
Sprawdziłem wtyczkę włączoną do mikrostyka, nie ma na niej napięcia.
Nie zaglądałem jeszcze pod tablice bezpiecznikową, o której napisał FACETO, czy ktoś może napisać coś więcej w tym temacie?


Ostatnio zmieniony przez DarekWu dnia Pią 14 Lut 2014, 09:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DarekWu

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Citroen, Xsara II, 1.6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 09:44
Temat postu:

RE: Nie działający przycisk tylnej klapy


Może komuś się przyda:
Bezpiecznik jest jeden odpowiedzialny za cały zamek centralny.

Oddałem samochód do mojego mechanika, mechanik nie wyjaśnił mi co dokładnie zostało zrobione(nie warto tutaj pisać dlaczego).
Z moich oględzin wygląda na to, że uszkodzony był któryś przewód w miejscu przejścia przewodów z karoserii do klapy. Przewody te są zabezpieczone gumową osłoną, która u mnie była uszkodzona.
Zanim oddałem samochód do mechanika otworzyłem klapę, przez odkręcenie od karoserii elementu, na którym zatrzaskuje się zamek. Oglądałem miejsce przejścia przewodów z karoserii do klapy, ale nie zauważyłem uszkodzonego przewodu. Należało widocznie ściągnąć uszkodzoną osłonę, bo po wizycie u mechanika na osłonie widoczne jest nacięcie, a w środku świeżo lutowany przewód.

Podczas poszukiwań rozwiązania problemu natrafiłem jeszcze na informacje o możliwości blokowania tylnej klapy, procedura blokowania jest opisana tutaj http://www.cxoc.net/index.php?topic=17500.0,

Wklejam fragment, gdyby link został usunięty:

"Close all doors including boot. Lock car with remote key. Unlock car with remote key and get into drivers seat, close door. Put remote key into ignition and turn to first "click" or position A, hold down boot release button on remote key until car horn beeps twice quickly, turn ignition off. Get out of car, lock car with remote key, unlock car with remote key. Boot should now open using switch on boot lid .....
Thats not a BSI issue, it's a function of the car, if you repeat the same procedure again the horn will beep once & it will stop the boot working off the button on the tailgate again, it's so you can give a garage your plain key without the remote & they cant access in the boot if you lock the back seats. "
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Aircross

64 900

2019r.

20 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC3

12 500

2009r.

120 000 km

śląskie

CitroenC4 SpaceTourer

83 900

2018r.

67 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System