Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benio67

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: citroen c4 1,6 hdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 14:08
Temat postu:

komunikat na wyświetlaczu komputera


Witam.
Mam cytrynkę c4 1,6 hdi 90 km, bez FAPu, 2007 rok. Poszukuję pomocy w wyjaśnieniu problemu. Na komputerze wyświetlił mi się następujący komunikat: Engine auto-pollution system faulty[/b]. Po wizycie w warsztacie i podpięciu komputera otrzymałem komunikat o słabym zasilaniu na czujnikach. Komunikat za chwilę zgasł i niby było wszystko w porządku. Po chwilowej jeździe znów pojawił się komunikat. Mam prośbę, czy ktoś może wyjaśnić co się dzieje, co jest do naprawy, czy to coś poważnego.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum.
Andrzej
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 15:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


czy to był warsztat do kasowania błedów.....po co do takiego wogóle jechałeś ,a tak na poważnie jaka była treśc tego błedu?
Powrót do góry
gadu-gadu
benio67

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: citroen c4 1,6 hdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 16:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


Dzięki za sygnał.
Komunikat był taki jak napisałem w treści; Engine auto-pollution system faulty
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 17:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


to ogolny komunikat na wyswietlaczu, jak gosc podłaczył kompa to musialo mu wyswielic błąd ( błedy) jakie ? najlepiej numery
Powrót do góry
gadu-gadu
gema115

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylniki/Szamotuły
Posiadane auto: citroen c4 1,6hdi 110km 2006r
Piwa: 3/11
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


Engine antipollution system faulty. - awaria katalizatora lub FAP czy dobrze odczytałes bo ja mam spis komunikatów przetłumaczonych na polski który się znojduje na forum i tam jest taki błąd może on jest podobny i ja się mylę wejdż na stronę Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
i w 5 podstronie pod tytułem- Spis wszystkich komunikatów wyświetlanych w C4- są przetłumaczone na polski. pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 19:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 20:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


gema115 napisał:
Engine antipollution system faulty. - awaria katalizatora lub FAP czy dobrze odczytałes bo ja mam spis komunikatów przetłumaczonych na polski który się znojduje na forum i tam jest taki błąd może on jest podobny i ja się mylę wejdż na stronę Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
i w 5 podstronie pod tytułem- Spis wszystkich komunikatów wyświetlanych w C4- są przetłumaczone na polski. pozdrawiam




kolego gema115 nie mieszaj w glowie ludziom..... to ogólny komunikat o awarii układu wtryskowego lub innych elementów mających także wpływ na czystość spalin ...ale nie nalezy uogólniac tematu do fapa ( którego kolega nie ma) lub katalizatora więc nalezy konkretnie diagnoskopem odczytać bład ( lub numer błedu)
Powrót do góry
gadu-gadu
gema115

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobylniki/Szamotuły
Posiadane auto: citroen c4 1,6hdi 110km 2006r
Piwa: 3/11
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 23:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


ja napisałem że sie mogę mylić !! i dlatego podałem stronę gdzie są komunikaty przetłumaczone na polski
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Pią 08 Mar 2013, 23:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


Heja,

Bardziej chodziło o kod błędu Smile np P0001 itd. albo co tam mechanikowi wypluło z jego czarodziejskiego komputera.

Czasem się zdarza że jeśli masz jedną usterkę to występują stadami ułatwiając znacznie trobuleshooting (jeśli zna się budowę silnika oczywiście i zasadę działania Smile ).

Jak już będziesz miał kod błędu to zaczołbym na Twoim miejscu od c4owners.org.... te same silniki pod kryptonimem TDCi montują również w fordach - więc jak by co to na ichniejsze forum też warto zaglądnąć (ale pewnie to wiesz...).


Powodzenia,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


ziggi86 napisał:
Heja,

Bardziej chodziło o kod błędu Smile np P0001 itd. albo co tam mechanikowi wypluło z jego czarodziejskiego komputera.

Czasem się zdarza że jeśli masz jedną usterkę to występują stadami ułatwiając znacznie trobuleshooting (jeśli zna się budowę silnika oczywiście i zasadę działania Smile ).

Jak już będziesz miał kod błędu to zaczołbym na Twoim miejscu od c4owners.org.... te same silniki pod kryptonimem TDCi montują również w fordach - więc jak by co to na ichniejsze forum też warto zaglądnąć (ale pewnie to wiesz...).


Powodzenia,

Pozdrawiam,

Piotrek


a o czym pisałem jak nie o numerze (kodzie ) bledu ,
lexia lub diagbox podają od razu gdzie w przybliżeniu szukać usterki ( w jakim elemencie lub podzespole) natomiast inne uniwersalne programy diagnostyczne np. elm 327 czasami tylko kod błedu i to nie koniecznie prawidłowy Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
benio67

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: citroen c4 1,6 hdi 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 18:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


Witam
Dzięki za podpowiedzi co robić z tym problemem. Macie rację, oprócz tego komunikatu otrzymałem kod błędu P1586. Czy ktoś wie co to za błąd?
Pozdrawiam
Andrzej
Powrót do góry
ziggi86

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: C4 1.6 HDI VTR 110 KM bez FAP
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 18:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


Heja,

Opis błędu to:

P1586 Supply of the rail pressure sensor, the flowmeter and the EGR valve copy : Supply voltage too low

Hmmm... w sumie wygooglowałem coś takiego:

http://www.justanswer.com/uk-car/4jfe1-expert-wont-start-showing-fault-codes-p1586-mass-air-flow-meter.html

W sumie wszystko dokładnie opisane... zacząłbym od przeglądnięcia
kabli czy coś gdzieś nie jest przetarte na wiązce i czy aby na pewno wszystkie wtyczki są dobrze popodpinane (do przepływomierza, czujnika ciśnienia i EGR). Z tego co tam piszą (do weryfikacji w serwisówce oczywiście) to mają wspólne zasilanie. Prawdopodobnie albo jest gdzieś krótkotrwałe przebicie na masę (np przetarty przewód) albo któryś element jest uszkodzony (ciągnie za dużo prądu przez to jest spadek napięcia i mamy błąd). Opcja trzecia to uszkodzone ECU ale raczej bardzo mało prawdopodobne moim zdaniem.

Oczywiście warto też sprawdzić nie tylko wtyczki przy czujnikach ale też drugi koniec kabla przy komputerze Smile

Drugi strzał to post poniżej:
http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?f=3&t=34404

Skończyło się niby na wymianie EGRa - ale jeszcze bym poszperał na Twoim miejscu w internecie...

Napisz jak coś się wyjaśni bo jestem ciekaw Smile

Mam nadzieje że coś Ci moja rozkmina pomorze.

Powodzenia,

Pozdrawiam,

Piotrek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) komunikat na wyświetlaczu komputera


przyczyna najczęsciej jest uszkodzony zawór egr-u - zatarty - nie czyta połozenia skrajnego zaworu ( miałem ten sam bład Smile )
nie tak dawno własnie wymieniałem u siebie egr- spalony napęd ( silniczek od spalin dostających sie przez łożysko silniczka) , zatarte łożysko silniczka egr-a , motylek pomimo czyszczenia nie obracał się , bardzo wazne przy wymianie podgiąc styki tak w zaworze egr ( delikatnie przekrzywić) jak i we wtyczcze egr-u ( scisnąć szpikulcem) - okazuje sie że po 1 krotnym wyjęciu i wpięciu wtyczki egr-a potrafią nie stykać styki we wtyczce - oczywiście na zimnym silniku przyuczyc egr-a
polecam nie kupywac używki bo to wyrzucone pieniądze - mozna kupic oryginalny zawór za 650 ( na allegro) lub w sklepie salko za 850 zeta

oczywiście warto sprawdzić ( docisnąc bezpieczniki) oraz dokręcic sruby bezpieczników na płytce bezpieczników na akumulatorze - ja przejrzałem wszystkie połaczenia włącznie z demontażem ecu, płyty PSF ( bezpieczniów pod maską ) , bsi , wszystko podokręcałem powodem był egr
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenBerlingo

22 490

2011r.

195 541 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

49 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System