Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 18:01
Temat postu:

Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Witam wszystkich
mam berlingo 1.9 d i mam taki problem ze jak przekrecam kluczyk to nie wlacza sie ani konrolka kompa ani swiec i nie grzeje swiec wyczailem ze to ten przedstawiony przekaznik nie dziala ale nie wiem czy sam jest zepsuty czy gdzies brakuje masy lub cos
jak recznie podniose ta blaszke do gory i dotknie styk to wtedy grzeja swiece ale najgorsze ze jak autko chodzi to powinno trzymac to w gorze do styku a tu niestety nie kilka razy walnalem w niego i zaskoczyl ale teraz juz nic
prosze o rade jak to sprawdzic czy jest dobry ewentualnie jakies porady co sprawdzic zrobic bede wdzieczny
lukasz
fotki dodam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Jeżeli zdjąłeś z niego obudowę, to musisz wydedukować do których nóżek podłączona jest ceweczka. Do tych nóżek podać bezpośrednio prąd z akumulatora, ma zrobić "pyk" i przyciągnąć kotwiczkę. Jeżeli tego nie zrobi, padł przekaźnik, jeżeli zrobi, w podstawce przekaźnika, w gniazdkach do których wchodzą te wtyczki od ceweczki powinny być po przekręceniu kluczyka, w jednym + a w drugim masa. Szukasz dlaczego nie ma.
Mam nadzieję, że jasno napisałem. Jak by co, to dopytuj.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 22:20
Temat postu:

Re: Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


trabisp napisał:
Witam wszystkich
mam berlingo 1.9 d i mam taki problem ze jak przekrecam kluczyk to nie wlacza sie ani konrolka kompa ani swiec i nie grzeje swiec wyczailem ze to ten przedstawiony przekaznik nie dziala ale nie wiem czy sam jest zepsuty czy gdzies brakuje masy lub cos
jak recznie podniose ta blaszke do gory i dotknie styk to wtedy grzeja swiece ale najgorsze ze jak autko chodzi to powinno trzymac to w gorze do styku a tu niestety nie kilka razy walnalem w niego i zaskoczyl ale teraz juz nic
prosze o rade jak to sprawdzic czy jest dobry ewentualnie jakies porady co sprawdzic zrobic bede wdzieczny
lukasz
fotki dodam
[img]


Powrót do góry
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 22:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


bardzo dziekuje za odpowiedz jutro zobacze
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 25 Maj 2012, 00:12
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Dobrze, że przysłałeś zdjęcia, bo tu są diody przepięciowe. Do 9 masa (-) do 4, albo 5 plus chyba to takie numery, bo wytarte i kotwiczka powinna zostać przyciągnięta przez elektromagnes. Twoje do góry, to zrozumiałem, że do góry na środkowym zdjęciu.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 25 Maj 2012, 00:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Maj 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Witam
Dzisiaj udało mi sie sprawdzic przekaznik i dziala z jedne strony to sie ciesze ale z drugiej to jest problem bo nie dochodzi prad wiec gdzie szukac??? co sprawdzic ???
skad dochodzi prad z kompa??

dodatkowo mam pytanie bo nie znam sie na dieslach czy swiece podgzrewane sa caly czas czy po jakims czasie sie wyłaczaja ??
i mam pytanie tez o ten przekaznik bo jak podloze cos pod ta blaszke to zalaczaja sie swiece i jak zapale auto to chodzi spoko jak wyjme z pod blaszki podporke to klekocze strasznie czy moge podlozyc cos i tak jezdzic czy nie bo sie swiece spala
prosze o rade
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Podejrzewam, że jest to przekaźnik zasilający i prąd do sterowania idzie od stacyjki. Systemy grzania świec są różne (nie będę opisywał) Na pewno nigdzie nie ma tak, żeby świece grzały na okrągło. Jak chcesz dalej rozważać, to napisz mi, do jakiego "ustrojstwa"
idą grube kabelki od świec żarowych?. Czy sprawdzałeś w gniazdach 9 masę a na 4, albo 5 plus?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 15:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


hej jednak zle zobaczylem prad do przekaznika dochodzi natomiast masy w gniezdzie 9 nie ma:( podlaczylem kabelkiem mase z akumlatora i odrazu zadzialal wiec zaczalem isc kablem nr 9 i zobaczyc skad wychodzi i on idzie do jednej z wtyczek w kompie dokladnie ozn E i odpialem wtyczke i sprawdzalem czujnikiem i nie puszcza masy na e wiec i nie poda na przekaznik
wiec jak podejrzewacie padniety komp?? czy nie dochodzi do kompa ??
i pytanko czy moge podlaczyc mase z innego zrodla i tak jezdzic czy komp steruje i podaje mase i wtedy grzeje swiece albo nie ???

jezeli chodzi o grube kable od swiec to ida do wiekszego przekaznika jak trzeba to moge podeslac fotki
z gory thx za odpowiedz
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 27 Maj 2012, 18:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


Zdolny jesteś! Z którego roku jest auto? Jak komp steruje, to pewnie jest nowe. Podpinanie masy w takim wypadku nie wchodzi w rachubę. Istnieje taka możliwość, jak to jest stosunkowo młode auto, że to nie padł komp, tylko jakiś czujnik temperatury dający sygnał do kompa, albo może i brak masy. Mam nadzieję, że tą masę sprawdzasz w kompie miernikiem po przekręceniu kluczyka, ale w tym wypadku kończą się moje możliwości, bo nie mam takiego auta.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
trabisp

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: berlingo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Maj 2012, 15:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Przekażnik nagares 9627326180 jak sprawdzic prosze o rade!


hej tak naprawdew to jest samochod citroen c15 ale celowo podalem ze berlingo bo jest bardziej znane a c 15 jest duzo mniej
jezeli chodzi o silnik to jest identyczny jak w berlingo 1.9 diesel c15 jest z 2001 roku
jezeli chodzi o ta mase to podpialem ja bezposrednio no i dziala
tylko nie wiem czy tu nie jest sterowanie masa tzn jak nie trzeba grzac swiec to on nie poda masy je odlaczy ten przekaznik itd , chyba ze ten nastepny typowy przekaznik do swiec rozlacza swiece /?? jak sadzicie ??
a co ciekawe jak tylko podpialem mase do kabla na momencik i odlaczylem to na chwile zaczal dzialac normalnie i po chwili zaczal dopiero dziwnie
i nie wiem czy wina kompa (sterownika ) czy masa nie dochodzi do kompa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System