Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
itmaster

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: S40
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 09:14
Temat postu:

Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Witam.
Pojawiły się stuki w samochodzie. Wjechałem na kanał i okazało się sie, że do wymiany jest końcówka drążka z prawej strony i tuleja wahacza. Wymieniłem wszystkie tuleje, końcówki drążków kierowniczych, sworznie na wahaczach i klocki hamulcowe bo się kończyły. Wsiadam w auto dalej stuka...

O mało nie doznałem zawału serca z przerzutami. Okazuje się, że mam minimalny luz chyba na maglownicy. Kręcąc kierownicą jest dosłownie niewyczuwalny ale stutka dość mocno.

Nie wymieniłem tylko drążków stabilizacyjnych ale są bardzo sztywne.

Proszę o radę co mogło się zużyć w maglownicy albo przekładni. Maglownica jest sucha.

AAAA i jeszcze jedno. Jak wymieniałem końcówke drążka obróciłem o jeden bądź dwa obroty drążek który wychodzi z maglownicy w który się wkreca końcówke drążka z gałką. Czy to mogło mieć wpływ?

Dzięki za rady. Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Lujan

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
Wysłany: Wto 22 Maj 2012, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Hmmm. Maglownica zawsze ma jakiś minimalny luz. Często nawet jest do tego stopnia że wydawać by się mogło że jest luz na drążkach bądź końcówkach. To że przekręciłeś elementem maglownicy do którego przykręca się drążek nie ma znaczenia. Jak na moje w takim wypadku masz do sprawdzenia kule zawieszenia.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
itmaster

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: S40
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 12:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Co masz na myśli mówiąc kule zawieszenia? Te, które przykręcane do końca wahacza przy tarczach hamulcowych (od dołu) wymieniłem. Wydaje mi się prawie na pewno, że problem leży gdzieś w maglownicy albo kolumnie kierowniczej. Nie wiem co zacząć sprawdzać.
Powrót do góry
itmaster

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: S40
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Maj 2012, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Dziś wymieniałem filtr przeciwpyłkowy. Maaaaassaaaaakraaaa. Zastanawiało mnie co tak słabo dmucha... z filtra wysypało się chyba pół szklanki czarnego proszku a filtr był zupełnie nieprzewiewny. Nowy zainstalowany a dmuchawa chce urwać głowe.

Ale to tyle by było z rozrywki. Przy okazji pomacałem całą kolumnę. Wyjechałem nia do góry do dołu itd. Wygląda jakby luz był na dolnym krzyżaku. Ale tam jest śruba. Może dokręcenie tej śruby pomoże? Czy to raczej element do wymiany?
Powrót do góry
itmaster

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: S40
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 12:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Temat się urwał ale mam nadzieję, że nie piszę sam do siebie i nie będzie to potraktowane jak podbijanie posta.

Mianowicie. Przeglądając elementy zawieszenia ustaliłem jak na debila motoryzacyjnego że poza końcówkami drążków są też drążki kierownicze które są zakończane połączeniem kulowym z maglownicą. Może to te połączenia się wyrobiły i stukają... Czytałem na forach, że magiel wystarcza na pół miliona a ja mam potwierdzone 230 000km. W związku z tym wymiany zaczynam od spraw mniej kosztownych. Jak spawdzić czy luz jest od drążka czy od maglownicy? wykręcać drążek?

Kolejny objaw który odrobinę może pomóc to fakt iż kierownica sama trochę skręca na prawo. Jest to około 10 stopni...Wcześniej tego nie było. W związku z tym może to też sprawa zbieżności przez omawiany luz?

PZD
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Cze 2012, 12:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tco_tm

Dyskutant



Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: CM0M F4Rt '05 #145/500 | JK0E P9X SU4 '09
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2012, 01:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Maglownica i przednie zawieszenie, stuki...


Zajrzyj w okolicę pedałów i sprawdź wieloklin kolumny, który przesuwa się podczas zmiany wysokości kierownicy. Jest na nim minimalny luz, który powoduje wyraźne stukanie na wybojach. W moim przypadku na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów pomogło mozolne zaaplikowanie smaru litowego.

Jest jeszcze druga możliwość - luz na samej przekładni. Do pewnego stopnia można go zlikwidować śrubą regulacyjną i ew. wymianą plastikowego ślizgu, do których dostęp jest niestety chyba tylko po opuszczeniu ramy pomocniczej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System