Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lakers

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C2 VTR 1.4, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 15:29
Temat postu:

WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Witam w komputerze pojawia się woda- płyn, po osuszeniu pojawia się ponownie w trakcie jazdy. Bez uruchomienia silnika komputer pozostaje suchy. Woda powoduje że auto przestaje normalnie pracować np. nie odpala lub w trakcie jazdy możliwa jest jazda wyłącznie w trybie serwisowym. Proszę o pomoc w tej sprawie, każda informacja jest potrzebna bo mechanikom się pomysły skończyły. :cry:
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 03 Maj 2012, 08:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Woda w sterowniku silnika ????? Obudowa jest szczelna, jesli nie zostalo nic zamoczone np od mycia silnika to nie powinno jej tam byc, elektroniczne elementy oraz płyta sterownika nie "wytwarza" wody, wilgoć mogłaby pojawiac sie np. przy zaciekaniu wody przez wtyczkę przyłaczeniową ..... nie rozumiem problemu a raczej trudności jego rozwiązania.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Lakers

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C2 VTR 1.4, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2012, 11:20
Temat postu:

re


Witam, na wstępie bardzo dziękuję za odpowiedż
No właśnie to jest taka dziwna sprawa ale faktem jest że w trakcie jazdy w sterowniku pojawia się woda. Po około 60 kilometrach możliwa jest jeszcze jazda a jeżeli zbliżamy się do 100 to silnik sam się wyłącza lub możliwa jest jazda wyłączenia bez użycia pedału gazu, prędkość 9 kilometrów na godzinę. Wciśnięcie gazu powoduje wyłączenie silnika. Jeden z mechaników powiedział że spotkał się już z takim problemem i zaradził temu tak, że powiesili komputer do góry nogami. Może i jest to jakieś rozwiązanie tylko wydaje mi się że może doprowadzić do przetarcia kabli (fabrycznie są wpinane do sterownika od góry).
Powrót do góry
pawelczech

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C2 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Maj 2012, 08:33
Temat postu:

Woda w sterowniku silnika C2


Witam,

w mojej C2 z silnikiem 1.1. pojawił się ten sam jak wnioskuje z opisu problem. Kostka , szczególnie środkowa "poci się" w trakcie jazdy i na sterowniku skrapla się jakiś płyn. Mechanicy na razie nie maja pomysłu co z tym zrobić. Osuszam co 2 dni i na razie jeżdżę.
Lakers, czy udało Ci się znaleźć jakieś rozwiązanie ? Ostatni pomysł jaki podsunął serwisant w citroenie to wypełnić wejście kostki na sterowniku smarem izolującym, zapiąć i może pomoże. Podobno mieli takie przypadki w C3 i po smarowaniu auta nie wracały do serwisu
pozdrawiam
paweł
Powrót do góry
Lakers

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C2 VTR 1.4, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Maj 2012, 20:28
Temat postu:

RE


Witaj
W mojej cytrynce uszczelnili to specjalnym silikonem i sterownik jest suchy ale płyn zaczyna pojawiać się niestety w innych wtyczkach. Niestety najgorsze jest to, że nie wiadomo skąd ta ciecz się bierze. Bo to nie jest woda. Jak osuszałem sterownik to to jest taka tłusta ciecz.
Paweł bądż czujny bo w pewnym momencie autko przejdzie Ci w tryb serwisowy pokaże uszkodzenie systemu sterowania silnikiem i dalsza podróż będzie możliwa jedynie z prędkoscią 30 km/h. Jak coś więcej będę wiedział to napiszę bo moje auto dalej u mechanika jest. Liczę na wzajemność w przekazywaniu informacji.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Maj 2012, 20:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawelczech

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: C2 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Witaj,
No to pocieszająca wiadomość Sad co do cieczy myślę że mamy to samo ustrojstwo, lekko tłuste, daleko temu do smaku wody i po wyschnięciu zostawia np. na zaślepce akumulatora ślady w kolorze niebiesko zielonym ( postukałem w nią kostką i wylało się tego trochę )
W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na 4 dni, wstawiam do kolejnego warsztatu może na coś wpadną. Jeśli tak to na pewno dam znać.
pozdrawiam i oby Twój mechanik znalazł rozwiązanie
Powrót do góry
EmkaR

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2013, 22:29
Temat postu:

woda w komputerze C2


Witam wszystkich! Też mam Citroena C2 już od 3 lat i wielki problem z wodą a raczej jakąs mazią zielono - niebieską na jednej kostce przy komputerze. Już tyle razy to usuwałam a mechanicy nie wiedza od czego sie to bierze... Ostatnio zauważylam, ze od ciągłego czyszczenia tej kostki - jedna igielka (nie wiem jak to nzwać) w tej kostce sie ułamala. Wisi dosłownie na włosu Sad . Czy jak kupi sie nowy komputer to czy ten citroen będzie jeździł ?? Gdzie kupić taki komputer Citroen C2, 1.1 2007 r
Powrót do góry
Lakers

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C2 VTR 1.4, 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2013, 22:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Niestety wymiana komputera też nic nie pomoże- komputer nie produkuje żadnej mazi.
Powrót do góry
fillon

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C3 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Cze 2017, 13:44
Temat postu:

czy


Czy udało się komuś wyjaśnić skąd bierze się ta woda?
Powrót do góry
mackus

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: C2 vtr 1.4 75km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Witam
To samo dzieje mi się na pierwszej wtyczce komputera bsi. Gniazdo zalewa się cieczą i auto gaśnie...uporał się ktoś z tym? Może uszczelnić silikonem od tyłu wtyczki jak kable tam wchodzą i dołożyć gumową uszczelkę oplatającą kostkę? Nie mam innego pomysłu. Osuszenie i wytacie załatwia problem na parę dni... ale to nie jest rozwiązanie
Proszę o pomoc bo problem błachy, ale jednak ciężko rozwiązać na stałe. Same druty czy kable raczej nie mogą sie tak pocić...raczej problem jest w środku wtyczki z jakąś mazią która się rozpuszcza
Powrót do góry
fillon

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C3 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2018, 18:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Udało mi się wyjaśnić ten problem. Przyczyną była nieszczelność termostatu. Płyn chłodniczy wydostawał się złączem grzałki termostatu i kapilarnie wiązką kabli przedostawał m. in. do sterownika silnika:
Oprócz mojego samochodu spotkałem się z dwoma identycznymi przypadkami w C2/C3, tak wiec problem rzadko bo rzadko ale jednak występuje.
Płyn może też przedostawać się innymi czujnikami które mają kontakt z z jakimś płynem lub olejem (czujnik ciśnienia oleju, temperatury itp).
Zjawisko kapilarne
https://www.youtube.com/watch?v=Zx0feEKE8Xw
Powrót do góry
russso

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Citroren C2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2018, 08:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


fillon napisał:
Udało mi się wyjaśnić ten problem. Przyczyną była nieszczelność termostatu. Płyn chłodniczy wydostawał się złączem grzałki termostatu i kapilarnie wiązką kabli przedostawał m. in. do sterownika silnika:
Oprócz mojego samochodu spotkałem się z dwoma identycznymi przypadkami w C2/C3, tak wiec problem rzadko bo rzadko ale jednak występuje.
Płyn może też przedostawać się innymi czujnikami które mają kontakt z z jakimś płynem lub olejem (czujnik ciśnienia oleju, temperatury itp).
Zjawisko kapilarne
https://www.youtube.com/watch?v=Zx0feEKE8Xw

Witam, U mnie też występuje ten problem z wilgocią we wtyczce komputera w pierwszej od przodu auta. Ostatnio rozebrałem tą wtyczkę usunołem ten silikon co jest uszczelniona w środku i zalałem na nowo klejem na gorąco ale czytając Twój post to raczej mi nie pomoże. Możesz mi bardziej naświetlić co mam zrobić aby zapobiec tej kapilarnie.
Powrót do góry
fillon

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C3 II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sie 2018, 14:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C2 ) WODA W KOMPUTERZE STEROWANIA SILNIKIEM, SKĄD? DLACZEGO?


Trzeba ustalic zrodlo wycieku to moze byc plyn z wycieraczek, plyn chlodniczy lub olej.
Skoro jet w zlaczce komputera to byc moze jest w innych zlaczkach. To moze naprowadzic na zrodlo wycieku:
Prosze sprawdzic takie zlacza (najlepiej po wypieciu akumulatora)
- czujnik położenia wału korbowego
- grzałka termostatu
- czujnik oleju
- obie sondy lambda
- złącze cewki zapłonowej
- czujnik temp płynu chłodniczego
- całe BSI
- złącze przepustnicy

Mozna tez wysuszyc zlacze i sprawdzic czy problem nie wystepuje tylko po opadach deszczu....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C2 »

Opinie o samochodach Citroen C2 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C2 ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System