Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuben

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.2 HDi, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 00:59
Temat postu:

Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Witam.

Dzis podczas jazdy w komplecie (5osob) auto po zatrzymaniu do tankowania i ponownym uruchomieniu po przejechaniu 1km usiadlo na tylne koła. Probowalismy nawet podniesc w 5 osob i nie szlo tym ruszyc. Co moglo byc powodem?
Dodam, ze po zdiagnozowanym problemie podnosilem i opuszczalem zawieszenie. Przod dziala bez zarzutow, tyl nie chcial sie ruszyc. Przy przekrecaniu stacyjki slychac prace mechanizmu od zawieszenia, ale nie chce sie w ogole ruszyc do gory.

Zwykle jezdze sam lub z narzeczona. Czy ilosc osob mogla miec wplyw na nagle zuzycie 'czegos' ?

Prosze o porade.
Powrót do góry
werpoi123098

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo/mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi, 136 KM Break, 2005
Piwa: 14/11
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 14:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


co do liczby osób to nie ma to nic wspólnego. To wygląda tak jak by układ usiadł i sie coś zapowietrzyło. Weź go opuśc do dna i sprawdź jaki masz stan LDS. A moz.e bezpiecznik Ci walnął i tył leży.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 18:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Prawdopodobnie coś się stało z korektorem tylnego zawieszenia. Albo się przedstawił albo zepsuł. Trzeba samochód na kanał lub podnosnik i poruszać korektorem. Być może wtyczka się wypięła. Za podnoszenie auta odpowiedzialna jest pompa i siłowniki. Pompa działa a siłowniki by się oba nie zepsuły raczej na raz.
Powrót do góry
kuben

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.2 HDi, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 13:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


werpoi123098 napisał:
co do liczby osób to nie ma to nic wspólnego. To wygląda tak jak by układ usiadł i sie coś zapowietrzyło. Weź go opuśc do dna i sprawdź jaki masz stan LDS. A moz.e bezpiecznik Ci walnął i tył leży.


Do sprawdzenia LDS'a nawet sie nie zabieralem bo z miesiac temu mialem wyciek i mechanik powymienial mi przewody bo mialem przeciek, wiec plyn uzupelnil na full.
Moj ojciec cos kombinowal z bezpiecznikami ale to tez nic nie pomoglo.

archie39 napisał:
Prawdopodobnie coś się stało z korektorem tylnego zawieszenia. Albo się przedstawił albo zepsuł. Trzeba samochód na kanał lub podnosnik i poruszać korektorem. Być może wtyczka się wypięła. Za podnoszenie auta odpowiedzialna jest pompa i siłowniki. Pompa działa a siłowniki by się oba nie zepsuły raczej na raz.


Niestety nie znam sie na tyle, zeby poradzic sobie z tym samemu. Auto do mechanika moge dac dopiero w przyszly wtorek.

Jedyna opcja transportu pozostaje laweta. Boje sie gdziekolwiek jechac bo jak przekrocze z 5km/h lub wpadne na jakas mala dziure, to auto skacze jakby mial kwadratowe kola.. Zasugeruje mechanikowi, iz moze to byc wlasnie to o czym wspomniales.
Powrót do góry
szef8814

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


cos stało się z ciengiełkiem na potencjometrze prawdopodobnie.sprawdź czy się nie wypiął.bezpiecznik jakby szlag trafił to ani przód ani tył nie unosi sie-jest to bezpiecznik od pompy oleju lds wiec jak mówisz ze chodzi to napewno nie bezpiecznik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 20:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuben

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.2 HDi, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2012, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


szef8814 napisał:
cos stało się z ciengiełkiem na potencjometrze prawdopodobnie.sprawdź czy się nie wypiął.bezpiecznik jakby szlag trafił to ani przód ani tył nie unosi sie-jest to bezpiecznik od pompy oleju lds wiec jak mówisz ze chodzi to napewno nie bezpiecznik


Da rade to sprawdzic bez holowania auta do mechanika? Wzialbym go na miejsce obecnego postoju auta to ogarnal by o co chodzi? Nie che wydawac zbednej kasy na lawete. Przy okazji, orientuje sie ktos z Was ile zaplacilbym za taka usluge, okolo 5km.
Powrót do góry
kuben

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.2 HDi, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 16:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


szef8814 napisał:
cos stało się z ciengiełkiem na potencjometrze prawdopodobnie.sprawdź czy się nie wypiął.bezpiecznik jakby szlag trafił to ani przód ani tył nie unosi sie-jest to bezpiecznik od pompy oleju lds wiec jak mówisz ze chodzi to napewno nie bezpiecznik


Jeszcze jakbys pomogl gdzie ten potencjometr sie znajduje.. Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
szef8814

Debiutant



Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Goleniów
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 15:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Na majówce byłem dlatego tak późno odpisuje:)te ciengiełko znajduje sie na środku na tylnej osi podlewarujauto i bedziesz widział .jakby Ci to wytłumaczyc najprościej.....taki pręcik z dwoma kulkowymi koncami:)ściągnij z jednej strony i przestaw aby te ciengiełko "łapało" z góry ten"pręcik"
Powrót do góry
betus

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sępólno Krajeńskie
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Maj 2012, 17:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Witam !
Właśnie mam taki sam przypadek. Siadł tył, jakoś dojechałem do domu. Sprawdziłem czujnik położenia tyłu poruszając dźwigienką. Auto wstało, ale za to cały czas czy na odpalonym, czy na zgaszonym silniku, tył podnosi się delikatnie i opada co chwilę. Aby przestał muszę odłączyć akumulator :/ Zamówiłem nowy czujnik położenia, niestety nadal ten sam efekt. Na komputerze błędów nie ma. Co może być przyczyną ??
Powrót do góry
kuben

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Citroen, C5, 2.2 HDi, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2012, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Witam ponownie.

Odpowiedz znalazlem w topicu: www.citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=135915


Dzieki Wam bardzo za pomoc. Podjechalem w poniedzialek do tescia do garazu z kanalem. Ojciec wszedl pomachal tym ciengielkiem i auto skoczylo do gory.. Przy okazji wyskoczyl jakis susspension fault, ale zniknal po chwili. Popsikalem wd40 bo to ciengielko bylo lekko przyrdzewiale.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
niuchu

Debiutant



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 2.0 16V ben. 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Mam ten sam problem,
niestety wymieniłem co prawda na używkę i nie pomogło.
Piszę bo przeczesuję forum i jak ktoś będzie szukał a ja już sobie poradzę .... to zawsze jakaś wskazówka.
Problem poruszyłem tu:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=176764
Powrót do góry
Sekathas

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 X7, 2.2 HDi, 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 12:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła


Witam,
wiem, że temat już parę lat ma, ale nie chcę zakładać nowego.
W moim przypadku stało się coś dziwnego.
Tył opadł na koła i w pozycji normalnej nie chce się podnieść.
Jeżeli przełączę na maxa do góry, to pompuje bez problemów i podnosi.
Powrót do normalnej pozycji - tył znowu leży na kołach.
Dodatkowo jeżeli chcę opuścić na maxa do dołu to samochód niby się opuszcza, ale wyświetlacz nie pokazuje, że skończył tę czynność.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 21 Kwi 2018, 13:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


sprawdż tylny czujnik wysokości.Może cięgno spadło bądź opaska na stabilizatorze sie obróciła.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Sekathas

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 X7, 2.2 HDi, 2008
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 16:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Dzięki za odpowiedź, samochód poszedł do mechanika, zobaczymy co będzie.
Powrót do góry
megi1818

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 X7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Maj 2018, 12:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Tylne zawieszenie opadlo na koła.


Myślę,że będzie to korektor wysokości. U siebie wymieniłam, skorygowałam wysokości przez lexie i ustawił się fajnie,nisko nad kołem, jest miękko, jestem zadowolona, wymiana tego czujnika jest bardzo prosta. Są filmy na yt.

Dodatkowo oszczędziłam do 500zł kosztów jakie wziąłby serwis oraz dodatkowo pozostawię informację o nierzetelnym mechaniku z okolic Rzeszowa to jest Kraczkowa - AutoMechanika Aleksander Kuźniar naprawa, mechanik, diagnostyka komputerowa, specjalizacja Peugeot Citroen (nie mam 50 postów by zostawić w temacie o warsztatach, a szkoda, bo strony o opiniach wystawiają tylko pozytywne komentarze za ktore płacą te firmy a tu kolejna przeszkoda w postaci 50 postów, ale muszę ostrzec przed tym mechanikiem).

Chciałam skorygować u niego wysokość zawieszenia bo było twarde, to ów "profesjonalista od francuzów" powiedział, że zalejemy pod korek płynu lds i będzie dobrze, jeździć, jeździć pani duzo - rzekł. Dodatkowo chciał mnie naciągnąć na sworzeń koszt ok 300zł + wymiana (do dziś jeźdze na nim, bo już został sprawdzony przez Pana Warzyboka). Na drugi dzięn płyn wywaliło pod cisnieniem, dobrze ze pompy nie rozwaliło, wróciłam do swojego sprawdzonego mechanika (niestety on nie koryguje wysokości, wiec szukałam gdzie indziej) - Warzyboka (którego już we właściwym temacie polecano ale tez nie moge tam zostawic pozytywnego komentarza) - Polecam tego gościa, nie jeden raz u niego byłam, czy to olej, czy rozrząd po zakupie do wymiany, czy tarcze, czy siłownik, wszystko bez zarzutów a mocno zwracam uwage na jakość i czystość napraw. Od niektorych wymian mnie uchronił, bo po sprawdzeniu mówił, że jeszcze na tym pojeżdze sporo, wiec kasa zostawala w kieszeni.

Ten Kuzniar został o tym poinformowany, poprosiłam o zwrot pieniędzy za tą fuszerke. Nie zwrócił, powiedział bym sobie siadła i pisała negatywny komentarz w internecie. Ok, tak zrobiłam (bo dzis juz wiem ze wiekszosc tych pozytywnych komentarzy na stronach są sponsorowane lub opłacane przez tych mechaników) i zostawiam tutaj oraz proszę o nie kasowanie przez moderatora/administratora, ewentulanie przeniesienie do wlasciwego działu o warsztatach z Rzeszowa i okolic.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenXsara Picasso

11 800

2008r.

194 650 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System