Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JacekSV

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: c4
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 23:25
Temat postu:

Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Witam
Zaczął wyskakiwać mi komunikat "risk of particle filter blocking" okazało się że auto wypiło już cały dodatek do wypalania FAP, dolałem dodatku, a w diagboxie ustawiam dolewkę niby operacja przechodzi ok ale po ponownym odpaleniu komunikat dalej się wyświetla.
Podobno trzeba zastosować jakąś kolejność wypalanie wymuszone, uzupełnianie dodatku, tankowanie?
Jest w stanie ktoś podać prawidłową procedurę tak żeby w końcu przestało wyrzucać komunikat ?
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sob 11 Sie 2018, 13:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Dzień dobry.
Komunikat odpowiedzialny za niski poziom dodatku eolys w PSA objawia się informacją "FAD Additive level low" lub "Particle filter additive level too low"...

A ten komunikat oznacza ryzyko zatkania filtra cząstek stałych i może wynikać z kilku przyczyn:
- kilkukrotne przerwania wypalania,
- jazda na krótkiej trasie,
- przebieg ponad 180 tyś km. i system krzyczy aby wymienić FAPa,
- kończący się FAP.

Choć nie będę się kłócić o ten płyn bo być może u Kolegi go nie było... Proszę o wklejenie parametrów z diagbox lub lexia odnośnie FAPa... Bo raczej nie ma czegoś takiego jak procedura po uzupełnieniu dodatku, ja u siebie uzupełniłem, później było programowanie diagboxem nowego dodatku i tyle...

Jeśli błędu nie można skasować to najprawdopodobniej trzeba zrobić to co w linku poniżej :

- http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=268878&highlight=
Powrót do góry
gadu-gadu
JacekSV

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: c4
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 17:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Witam
W jaki sposób w diagboxie sprawdzić ciśnienia przed i za fapem ? nie bardzo wiem jeszcze jak się w tym programie poruszać mam wersję 7.02 to jest gdzieś w naprawie, poszukiwaniu uszkodzeń albo obsłudze?
Jak klikam zakładkę pomiary to wyrzuca komunikat o podłączeniu karty ?
Dziękuję za link powyżej jutro zabieram się do roboty z wyciąganiem i myciem.
Powrót do góry
JacekSV

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: c4
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 11:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Witam
Znalazłem już gdzie są odczyty ciśnień na Fap i:
na postoju pokazuje mi różnicę ciśnień 4 mbar
przy 2000 obrotów różnica to około 40 mbar
przy 2500 obrotów róznica 60 mbar
obciążenie fap 78% a masa całkowita dodatku w fap 109 g
ilość dodatku pozostałego w zbiorniku 185 ml co jest o tyle dziwne że niedawno dolewałem 2l
na samym końcu pokazuje mi komunikat błąd systemu dozowania dodatku do paliwa - dodanie dodatku niemożliwe
w teście globalnym w Dodanie dodatku do oleju napędowego jest napisane Brak połączenia

Teraz pytanie czy wskazania różnicy ciśnień są jeszcze do przyjęcia, co może powodować błąd dozowania dodatku ?
Pozdrawiam

tu są screnny z testów
https://photos.app.goo.gl/5maAoK1mgeuGdUU16
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 22:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Dobry wieczór. Wg. mnie to winę za komunikat odnośnie ryzyka zapchania filtra cząstek stałych ponosi system dozowania dodatku do paliwa. Nie działa jak należy i system wyrzuca błąd ponieważ jazda z uszkodzonym dozownikiem skutkuje zapchaniem filtra. Należy zdiagnozować czy rzeczywiście układ jest niesprawny ponieważ z tego co wychodzi z diagbox to tak jest i nie ma dozowania płynu podczas tankowania...Do tego wartość ml dodatku... za mała...ewidentnie coś nie tak bo nawet nie zapisał dolewki.

Odnośnie ciśnienia to niedługo ruszy regeneracja... Proszę o screeny po wypalaniu... Gdyż teraz filtr jest obciążony...i nie bardzo można się sugerować cisnieniami...ale ewidentnie filtr się kończy bo odległości od ostatniej regeneracji za małe powinno być około 500 - 400 km chyba że Kolega jeździ fest krótkie trasy po mieście...

Ile cytrona ma na liczniku?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JacekSV

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: c4
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 22 Sie 2018, 09:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Witam

Cytryna przejechała już 256 000 km kupiłem ją z przebiegiem 170 000 ale nie wiem czy wcześniej było coś robione z fapem, ja po zakupie z fapem nic nie robiłem, dopiero teraz zaczęły się problemy.

Jak na diagboxie robiłem test pompki dodatku to było słychać że pracuje, następnie zrobiłem test ilości dodatku zgodnie z instrukcją miało odmierzyć 20 ml i plus minus też tak odmierzyło (zebrałem dozowany dodatek do butelki i sprawdziłem jego objętość strzykawką)

W wekend zrobię wymuszone wypalanie na ruchu i wrzucę screny po wypaleniu.

Zastanawiam się też czy nie zrobić tak że przed tankowaniem odepnę od baku rurkę z dozowania dodatku wsadzę ją do jakiejś butelki i będe widział czy cokolwiek dozowało i ile.

Czy dodatek jest uzupełniany do baku zaraz po tankowaniu czy dopiero po jakimś czasie ?

Trasy są przeważnie krótkie koło 20 km do pracy, jak jechałem dłuższy odcinek na autostradzie 900 km to wypalanie załączało się średnio co 400 km.
Powrót do góry
jacopp

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: C4 1.6HDI 110KM 2009
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 21 Wrz 2018, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Procedura po uzupełnieniu eloysa Citroen C4 1.6 hdi 80kW


Zrób programową wymianę.filtra FAP.

U mnie po wymianie worka z płynem, zaprogramowano nową pojemność, wymianę, zrobiono awaryjne wypalanie a błąd nadal wisiał (mimo tego że samochód normalnie jeździł)
Test pompy dodatku tez przechodził poprawnie.

Dopiero programowa wymiana FAP pomogła.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Picasso

18 900

2009r.

110 850 km

lubelskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenBerlingo

29 900

2013r.

210 725 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System