Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) montaż USB


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_Marcin_S_

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 08:26
Temat postu:

montaż USB


czy ktoś się bawił i może wie czy jest możliwe domontowanie do C5 gniazda USB tak aby pracowało z radyjkiem i np odczytywało z pena mp3 ?

radyjko mam takie z MyWay (tym słabszym bez 3d)

pytam bo odkryłem że tam gdzi epowinno być USB mam dziurę Smile pod zaślepką Smile i pytanie czy jak tam zamontuje gniazdo to da się to połączyć z zestawem audio w c5
Powrót do góry
franc774

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: CITROEN -C5 Tourer 2008/9 2.0 HDI
Piwa: 1/6
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 23:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


@_Marcin_S_ witam, tez jestem ciekaw czy jest możliwość dodanie tego gniazda usb, na forum chyb nikt nie próbował. Daj znać jak coś będziesz wiedział. Pozdrawiam
Powrót do góry
tumas

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.9D 2000 C5 2.0D 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 10:57
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


W ASO zakupić kabel usb do radia- koszt 70 zł. wyciągnąć radio, wpiąć kabel, wyprowadzić końcówkę. Programem mirascript aktywować łącze. Tak wyczytałem na forum peugeota http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=33928.0. W przyszłym tygodniu spróbuję to zrobić, na razie zaktualizowałem soft do radia, wgrałem spolszczenie i aktualne mapy do rt4
Powrót do góry
franc774

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: CITROEN -C5 Tourer 2008/9 2.0 HDI
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 21:28
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


@tumas, dzięki ale ja posiadam takie radio jak na zdjęciu i tu chyba nie ma gdzie podłączyć usb
Powrót do góry
tumas

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: Citroen Xsara II 1.9D 2000 C5 2.0D 2009
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Musisz wyciągnąć radio z konsoli. Kabel wpinasz z tyłu radia. Poczytaj o tym w linku który podałem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 21:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ether

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejów
Posiadane auto: Citroen C5, 2009, 2.0 HDI, 180 KM (chip)
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 13 Lip 2013, 11:01
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Pozwolę sobie "dopiąć" się do tematu, żeby nie tworzyć nowego działu. Założyłem w swoim aucie nawigację rneg, wcześniej miałem zwykłe radio z małym wyświetlaczem. Skorzystałem z usługi pewnego allegrowicza, który się tym trudni. Wszystko pięknie śmiga, ale mam jeden problem, z którym do Was się zwracam. Na wyposażeniu auta mam fabryczne USB, które wcześniej współpracowało z systemem. Teraz, po wymianie, nie działa. Wiem, mniej więcej, gdzie leży przyczyna. Otóż - wcześniej było ono fabrycznie podłączone do modułu bluetooth, który znajduje się gdzieś w okolicach schowka, a dopiero BT był połączony z radiem. Teraz radio ma już w sobie BT, więc tamto zewnętrzne BT jest odłączone, przez co i USB nie ma zasilania. Mam nadzieję, że w miarę klarownie to opisałem Smile
Do meritum - czy ktoś jest w stanie mi pomóc, by podłączyć USB pod to nowe radio? Odwdzięczę się na pewno.
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Nie 14 Lip 2013, 09:07
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


ether chyba bede musial cie rozczarowac Sad Radio RNEG zostalo pozbawione wyjscia USB na rzecz wejscia kard SD , ponadto pozbawiono go wejscia AV na podlaczenie zewnetrznych urzadzaen np odtwarzacza DVD . Wiec teraz nie bedziesz mogl kozystac z kabelka USB ale masz przeciez slot SD kup karte 8GB i ciesz sie muzyka z karty a nie z pena.

JA posiadam radio RT4 . W salonie Peugeot ( bo aso cytryny tego nie posiada ) za 68 zloty zakupilem orginalny kabelek USB. W servisie RTV zakupilem - odkupilem klucze do wyjmowania radia za 10 zl ( na allegro sa po 6 plus wysylka wychodzi tyle samo ale szybciej w serwisie RTV) i przystapilem do montarzu kabelka . Wyjelem radyjko podpielem kabelek , nastepnie wyjelem schowek pod radyjkiem oraz odkrecilem pokrywe boczka konsoli glownej w okolicach kolan nog pasazera. Wyciagnelem po omacku kabelek na zewnatrz macajac jedna reka przez otwor po radiu i schowku a druga przez otwor w okolicach nog pasazera. Jak juz mialem kabelek przeciagniety zamontowalem spowrotem schowek pod radiemm oraz radio . kabelek pociagnelem wzdluz konsoli srodkowej az do popielniczki z tylu. NAstepnie wyjelem gume z podlokietnika i zaopatrzylem sie w kawalek drutu ( sztywnego ale na tyle gietkiego ze mozna go palcami zginac) Drut poprzez otwor na dnie podlokietnika przepchnolem w okolicy popielniczki z tylu , zagiolem koniec na kablu USB i wciagnelem go do srodka schowka podlokietnika . Na kabelku zaraz za gniazdem USB jest dzyndzelek ktory wpina sie w otwor znajdujacy sie w podlokietniku ( ma on na zadaniu utrzymanie kabelka co by nam nie uciekl gdzies do srodka) Nastepnie powciskalem kabelek pod plastik na calej dlugosci konsoli srodkowej i lekko pociagnelem za konic kabla tak ze kabelek schowal sie calkowicie w konsoli srodkowej . Wkladamy gume spowrotem do srodka podlokietnika i ukladamy sobie gniazdo USB jak nam sie podoba. Od fabrycznego montazu rozni sie moj tylko tym ze nie zamocowalem gniazda w podlokietniku w obreczy do tego przystosowanej poniewaz auto moje tego nie posiadalo jest tylko otwor na montaz tej obreczy ale poszukuje jej w internecie moze ktos bedzie sprzedawal z rozbitego C5 .
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
ether

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejów
Posiadane auto: Citroen C5, 2009, 2.0 HDI, 180 KM (chip)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 14 Lip 2013, 13:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Szkoda, wielka szkoda Sad Nie pozostaje mi nic innego jak przerzucić wszystko na kartę. To jeszcze tylko jedno laickie pytanie Wink Czy po wyjęciu karty, która teraz tkwi w radiu i na której są wgrane mapy, później nawi wczyta sobie z powrotem te wszystkie dane bez problemu?
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Nie 14 Lip 2013, 16:31
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Tak . To jest zaleta sd ze nie trzeba sie bawic w wgrywanie za kazdym razem nowych map do radia jak sie pojawia. Majac SD sciagamy nowsze mapy od tych co posiadamy kopiujemy na karte sd wkladamy do slotu i jedziemy juz na nowych mapach. Jeden minus nie da rady sluchac w tym samym czasie muzy mp3 i korzystac z navi. Szkoda ze nie zmieniles sobie na radio NG4.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
mihash

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III tourer 2.0 diesel 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Sie 2013, 15:02
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Sroczkin - czy po montażu usb musiałeś coś aktywować łącze programem mirascript, żeby z tego gniazda korzystać?
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Sro 28 Sie 2013, 15:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Tak musialem aktywowac odczyt Mp3 w miraskripts. Kopiuje sie mire na pena podlancza do USB i :
AGENTA – dajesz NO
CONFIGFLAD – dajesz YES
Tu się zapyta USB change to 1 – dajesz YES
Zapyta się czy reboot dajesz YES
Powrót do góry
spik (wp kontakt) Wystawiono 1 piw(a)
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 02 Paź 2013, 15:51
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Witam.

Ja mam dokładane we Francji RNEG i mam problem ze slotem karty SD. Chodzi o to, że navi z karty chodzi bez problemu, a jak włączam kartę SD z mp3 to w ogóle mi jej nie widzi. Nie ma znaczenia czy karta SD czy SDHC, nie mam możliwości wybrania karty w opcjach " wybór muzyki"

Ktoś miał podobny przypadek lub wie jak go rozwiązać?
Powrót do góry
ether

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejów
Posiadane auto: Citroen C5, 2009, 2.0 HDI, 180 KM (chip)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 10:41
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


W moim RNEG-u jest to samo. Kupiłem nawet kartę klasy X i nic. Niestety, do dziś nie znalazłem na to sposobu. Pozostaje mi jedynie zewnętrzny transmiter Sad
Powrót do góry
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 10:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


ether napisał:
W moim RNEG-u jest to samo. Kupiłem nawet kartę klasy X i nic. Niestety, do dziś nie znalazłem na to sposobu. Pozostaje mi jedynie zewnętrzny transmiter Sad


Dowiedziałem się, że dopiero po 2010roku w naszych radiach można słuchać mp3 z SD. Jeżeli ktoś ma starsze radio to można w nim zmienić soft, ale jest to ryzykowne i istnieje ryzyko uwalenia radia.
Powrót do góry
oring

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 MkIII 2.0HDI ASB 2012
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Koledzy nie użytkujący MyWay (RNEG) lecz RT4 i inne radia - nie wprowadzajcie ludzi w błąd pogłębiając ich frustrację.
W RNEG nie ma możliwości uzupełnienia o kabel USB, nie można też słuchać MP3 z karty SD. Służy ona tylko nawigacji (również w modelach po 2010roku) a alternatywą dla płyt CD jest tylko zewnętrzne źródło czyli AUX w schowku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2020r.

29 800 km

mazowieckie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System