Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) montaż USB


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 07:12
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


oring napisał:
Koledzy nie użytkujący MyWay (RNEG) lecz RT4 i inne radia - nie wprowadzajcie ludzi w błąd pogłębiając ich frustrację.
W RNEG nie ma możliwości uzupełnienia o kabel USB, nie można też słuchać MP3 z karty SD. Służy ona tylko nawigacji (również w modelach po 2010roku) a alternatywą dla płyt CD jest tylko zewnętrzne źródło czyli AUX w schowku.


Proszę bardzo instrukcja użytkowania myway mówiąca o tym, że można słuchać mp3 za pomocą karty SD





Jasno jest opisane jak korzystać z karty SD. Także kolego jak nie wiesz to nie pisz i sam nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jedyne co się z Tobą zgodzę to niemożność montażu kabla USB do tej navi.
Powrót do góry
oring

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 MkIII 2.0HDI ASB 2012
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 10:04
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Kolego Drani,
nie ma co się tak unosić. Swój post spłodziłem właśnie z powodu Twojej frustracji po info. od kol. Sroczkina (który używa RT4).
Uzupełnię więc swoje doniesienia w kwestii MyWay.
Występuje ona w C5 od końca 2008r. do połowy 2012r. czyli prawie 4 lata.
W pierwszym wydaniu (przez ok. 1 rok) rzeczywiście teoretycznie można było słuchać muzyki z karty SD, później już do końca stosowania MyWay opcja ta zniknęła z instrukcji (i oczywiście fizycznie w autach nie działa). Napisałem "teoretycznie" bo widziałem dwa C5 z okresu gdy odtwarzacz powinien obsługiwać SD ale podobnie jak u Ciebie robić tego nie chciał. Stąd wywnioskowałem, że po prostu była pomyłka/nieścisłość w instrukcji. Jeśli się myliłem i są szczęśliwcy rozkoszujący się muzyką z karty SD (może się odezwą) to przepraszam.
W moim aucie jest wiele funkcji nie działających lub działających inaczej niż opisano to w instrukcji obsługi stąd może moje nie do końca uprawnione uogólnienie dotyczące SD w MyWay. Tak czy inaczej prawdopodobieństwo posiadania takiej nawigacji z opcją muzyki z SD jest chyba niewielkie i to chciałem uświadomić wszystkim samochodowym melomanom zainteresowanym nawigacją MyWay.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Nie unoszę się przecież, bo nie ma powodu. Nie lubię jak ktoś mi mówi, że wprowadzam ludzi w błąd, a sam do końca nie jest przekonany o swojej racji. To co napisałem wcześniej jest poparte rozmową z osobą z forum elektrody która pomogła mi w problemie z tymże radiem. Nikt nie wiedział gdzie w tym aucie znajduję się wejście do mikrofonu bluetooth, zjeździłem dziesiątki serwisów car audio włącznie z ASO citroena, a on w 5min. przesłał mi zdjęcia co i jak i gdzie mam podpiąć aby mikrofon działał. Zna się na tych radiach, serwisuję je i sprzedaję. Także wierzę mu jeżeli mówi, że to kwestia softu w navi i sam nie wiem czy mu nie wysłać do przeróbki. Jeżeli się zdecyduję to dam znać czy wszystko hula. Wałkuję temat, bo dla mnie ważne jest abym nie musiał co chwilę zmieniać płyt, skoro jest szansa na muzykę z karty SD.
Powrót do góry
oring

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 MkIII 2.0HDI ASB 2012
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Co do tego kto ma rację to zdecydujemy gdy uda Ci się rozwiązać zagadnienie pozytywnie Wink
Jeśli jest to sprawa softu to są dwa wyjścia:
1) wgrać soft z okresu 01.11.2008-31.10.2009 i modlić się, że zadziała.
2) zagłębić się samemu w poprawki softu.
Na to drugie raczej bym nie liczył. Pozostaje więc nadzieja, że odezwie się ktoś komu działa MP3 z karty SD w RNEG i poda dokładny numer softu.
Podejrzewam jednak, że stanie się wtedy przed dylematem: co lepiej mieć muzykę z SD czy aktualne mapy w navi.
Tu apel do wszystkich użytkowników MyWay:
Odezwijcie się (i podajcie nr softu) jeśli macie możliwość używania aktualnych map w nawigacji a po zamianie karty na SD zawierającą MP3 możecie słuchać muzyki.

Marzę o przyznaniu 100% racji Kolegom Drani i Sroczkin.
Powrót do góry
gacopierz

Dyskutant



Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Liszki
Posiadane auto: 207
Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


rneg nie umozliwia odtwarzania mp3 z karty sd
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 18:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oring

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 MkIII 2.0HDI ASB 2012
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 19:09
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Koledzy Drani, Ether i wszyscy samochodowi melomani mający nadzieję na słuchanie MP3 z karty SD przez radionawigację RNEG - porzućmy wszelkie nadzieje. Musi zostać zachwiana wiara Kolegi Drani w słowo pisane (i eksperta z forum elektroda – oj będzie się miał z pyszna bo Kolega nie lubi takich co mówią a do końca nie są przekonani o swojej racji więc tym bardziej takich co mówią z przekonaniem ... bzdury javascript:emoticon('Wink').
Przeglądnąłem stare wątki na zagranicznych forach i wynika z nich, że odtwarzanie MP3 z karty SD nigdy nie było możliwe. Opcja ta znalazła się na papierze pierwszej instrukcji obsługi MyWay (01.11.2008-31.10.2009) ale producent sprzętu i oprogramowania (Herman-Becker?) nie poradził sobie z jej realizacją więc Citroen postąpił jak frontowy lekarz: zamiast leczyć – amputował. Opcja zniknęła z wydruku następnej edycji instrukcji obsługi i oczywiście nie wprowadzono jej do oprogramowania.
Może jest jeszcze ktoś kto od 2009 roku nie zaktualizował oprogramowania do RNEG (chyba wersje R20.07-R20.15) i może potwierdzić, że od początku były to maliny, w które Citroen wpuszczał nabywców?.
Dla mnie temat zamknięty – wracam do wypalania MP3 na płytach CD.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 22 Paź 2013, 09:36
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Skoro tak jest to nie dobrze, bo płyty to przeżytek. Dzięki Oring za wyprowadzenie z błędu, jak temat był wałkowany na zagranicznych forach i nic nie wskórali to my tym bardziej, a "kolega" z elektrody po tym jak zacytowałem mu Twoją wypowiedź jakoś się wycofał rakiem ze swojej poprzedniej wypowiedzi. Dla mnie temat zamknięty.
Powrót do góry
mihash

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III tourer 2.0 diesel 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Lis 2013, 23:35
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


słuchajcie, a nie można zamontować gniazda usb? Przynajmniej z pena można by muzyczkę posłuchać. Zmiany płyt są jednak męczące Smile
U mnie z karty SD też nic rusza oprócz map. Jedyne co mnie drażni to brak języka polskiego
Powrót do góry
oring

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2013
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C5 MkIII 2.0HDI ASB 2012
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 21:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Zadaj sobie chociaż trud przeczytania wątku, w którym piszesz. Znajdziesz odpowiedź. A gdybyś zechciał wykazać się ciut większą dociekliwością to jedno z rozwiązań problemu znalazłbyś kilka wątków poniżej:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=197256
Inna możliwość (tańsza ale mniej elegancka) - odtwarzacz MP3 (z wejściem USB) podpięty do wejścia AUX.
Powrót do góry
mihash

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 III tourer 2.0 diesel 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 22:26
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


tak wiem, czytałem wszystko, ale zastanawiam się czy w końcu w radiu RNEG można podłączyć ten kabelek USB czy nie? Sroczkin pisał że montował, a Ty twierdzisz że sie nie da.
Jedno jest pewne, z kart SD radio czyta tylko mapy. Swoją drogą kiepsko to rozwiązali z tym radiem.
Powrót do góry
sroczkin

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 260
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen C5 III sedan 2,0 Pb/LPG 2009
Piwa: 29/1
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Woli ścisłości napisałem ze montowałem ale do radia RT4. A z tego co mi wiadomo radio RNEG pozbawione jest gniazda kabla USB.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
ether

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sulejów
Posiadane auto: Citroen C5, 2009, 2.0 HDI, 180 KM (chip)
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Do RNEG-a rozwiązaniem pozostaje jedynie zakup transmitera bądź emulatora. To drugie mam u siebie i jestem (wreszcie) zadowolonym słuchaczem muzyki z USB Smile
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 21:08
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


ether napisał:
Do RNEG-a rozwiązaniem pozostaje jedynie zakup transmitera bądź emulatora. To drugie mam u siebie i jestem (wreszcie) zadowolonym słuchaczem muzyki z USB Smile


Mówisz o emulatorze zmieniarki, tak? A jak jest wtedy z tytułami utworów, wyświetlają się na ekranie tak jak tagi mp3 z CD czy chociaż CD-TEXT z cd-audio? Czy poza tym, że trzeba utwory umieszczać w folderach o nazwach CD1, CD2, itp. są jeszcze jakieś problemy w porównaniu do CD-mp3? I daj znac co masz za produkt bo trochę jest tych rodzajów, każdy chwali a potem ci, co kupili się na nich złoszczą Evil or Very Mad
Powrót do góry
Drani

Dyskutant



Dołączył: 30 Sie 2013
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2009r. \ Kia Sportage 2000r. 2.0 TD
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 22:27
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Kolega oring kilka postów wyżej podał link do tematu typowo o zmieniarce mp3 razem z linkiem do allegro do odpowiedniego typu emulatora do naszych rneg. Wszystko tam jest napisane.
Powrót do góry
witoo81

Dyskutant



Dołączył: 08 Paź 2013
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: c5 x7 Tourer 2.0 HDi RHRJ 2009r.
Piwa: 4/8
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 01:44
Temat postu:

Re: ( Citroen ) montaż USB


Drani napisał:
Kolega oring kilka postów wyżej podał link do tematu typowo o zmieniarce mp3 razem z linkiem do allegro do odpowiedniego typu emulatora do naszych rneg. Wszystko tam jest napisane.


Właśnie to wszystko i to jest zła wiadomość, liczyłem, że może ktoś dorwał emulator zmieniarki z obsługą cd-text, skoro na płytach cd-audio nagranych z cd-textem działają nazwy utworów, dziwię się, że nikt tego nie zaimplementował w sofcie do tych emulatorów żeby dało się normalnie widzieć tagi utworów, bez tego wolę wydawać czasem po 1PLN i zostać przy wypalankach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

49 900

2019r.

41 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

22 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System