Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 15:52
Temat postu:

Co wybrac diesel czy benzyne C5


Witam prosze o porade przymierzam sie do kupna C5 po 2004roku ale boje sie troszke auta z silnikiem diesel, generalnie lubie diesle i miałem wczesniej starsze generacje dislów tylko te starsze diesle nie miały jeszcze turbin ,koła dwumasowego , filtra FAP . Auto hdi 7-8 letnie bedzie miało przebieg w granicach 150-200 tyś a to już jest przebieg przy którym te drogie elementy cześci które wymieniłem filtr FAP ,Turbo koło dwumasowe bedzie być może wymienić w nie dalekiej przyszłości wiec , czy moje moje wątpliwości są po częsci uzasadnione czy też nie zapraszam dodyskusji .
Powrót do góry
alekkub672

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 16V + lpg 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 16:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Polecam kupić benzyne i przerobić ją na gaz. Lepiej sprawuje się na gazie niż na benzynie - nie jest taki mułowaty.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 19:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Przyznaję rację przedmówcy.LPG jest doskonałą alternatywą.
Powrót do góry
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 21:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


jak bym sie zdecydował np na silnik benzynowy +LPG to jaki silnik byście polecili taki najmniej awaryjny ? W ciągu roku robie około 10 tyś km i to na dodatek 80% miasto , dodam że nie zależy mi bardzo na osiągach a raczej na jak najmniejszym spalaniu ...
Powrót do góry
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 06:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


podstawowy silnik 1.8 do miasta wystarczy i będzie się minimalnie szybciej nagrzewał, co jest ważne na krótkich odcinkach, ale jak zabierzesz rodzinę lub znajomych w trasę, to będziesz żałować że nie masz 2.0 który pali niewiele więcej a jedzie stanowczo lepiej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 06:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Ale jak to jest z tymi instalacjami Lpg w C5 , czytałem że sie mapy rozjeżdzają kontrolki zapalają i innne cuda wianki , czy to jest wynikiem zle dobranej instalacji LPG czy elektronika sterowniki C5 silniki benzynowe nie lubią gazu jak to tak naprawde jest ?
Powrót do góry
Jagmin

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice / Jastarnia
Posiadane auto: C 5 Break '05 2.0 16V LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 20:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


halim12 napisał:
Ale jak to jest z tymi instalacjami Lpg w C5 ...... ?


...cóż bywa różnie, ponieważ to majsterkowanie, a nie taśma w fabryce.
Zamontowanie instalacji LPG to ponadto elektronika, jej podłączenie i wysterowanie, a nie tylko montaż mechaniczny wlewu, zbiornika, parownika, rurek, itp., jak było kiedyś.

Ja poszukałem podpowiedzi na forum LPG i założyłem instalacje u Sebastiana, w konfiguracji na forum sugerowanej. Trwało to trzy dni plus korekty i... nie zauważam, że mam gaz. Jedynie autko lepiej się zbiera na niskich obrotach, bo gaz ma wyższą liczbę oktanową (ponad 100).
Różnica na stacji paliw za to ogromna.

Uwzględniając większe o 20% spalanie LPG, to litr "gazowej benzyny" wynosi mnie teraz 3,40-3,50 zł. Na każdym litrze różnica wynosi więc ponad 2 zł (i może dalej rosnąć). A koszt instalacji jest podobny jak w chwili gdy benzyna tyle kosztowała...
Instalacja zwraca się dziś o wiele szybciej i, co ważniejsze, mniej myślę "ile to kosztuje" jadąc gdziekolwiek.
Za to zastanawiam się nad zakupem zapasowego koła dojazdowego, ale to nieco inna historia...

PS
Uwaga: C5 jest nieco mniejszy w przestrzeni użytkowej od Mondeo - wiem, bo właśnie się przesiadłem
Powrót do góry
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Kwi 2012, 21:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


A powiedz jagmin jaką masz instalacje że tak dobrze sie sprawuje jak u Ciebie ze spalaniem w mieście na LPG czy w 15 litrach sie zmieści np zimą jakie odnotowujesz spalania tylko nie podawał sredniego spalania tylko osobno trasa i miasto bo ja 80-90 % jeżdze po mieście , czy silnik benzynowy z przebiegiem 200 tys nie bedzie kwalikifikował sie już do remontu , czy zawieszenie hydropneumatyczne w C5 naprawde jest takie dobre miekie i o wiele lepsze od takiego tradycyjnego zawieszenia spreżynowego ?
Powrót do góry
Jagmin

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice / Jastarnia
Posiadane auto: C 5 Break '05 2.0 16V LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Moja instalacja ma
- komputer LPG Tech 214
- wtryskiwacze Hana 2000 założone przy kolektorze
- reduktor AC R01 w wersji 150 KM
- filtr fazy lotnej z wymiennym dużym wkładem
- zbiornik 55l o średnicy 630 i wysokości 225 mm
- wlew gazu pod klapką z korkiem do benzyny (jest tam miejsce na drugi pełnowymiarowy wlew)
- emulator przywracający prawidłowe wskazanie poziomu paliwa
(w C5 "zmorą" jest opadająca wskazówka benzyny, mimo że pali gaz Smile)
- Sterowanie zmianą benzyna-gaz wg. temperatury. Przy mrozach potrzebowało rano aby przejechać do 4 km, teraz poniżej 1 km, a przy powtórnym uruchomieniu od razu włącza gaz.

Lubryfikacja jest całkiem zbędna - pasuje jak gwóźdź w oponie.

Co ważne - instalator wiedział co robi i robił to bez pospiechu. Kiedyś w Vectrze założyli w 1 dzień, w C5 trwało 3 dni (ale dali C1 jako zastępcze).

Spalanie do 13 l, teraz mieści się do 10 l., ale teraz mało stoję w korkach (jeżdżę dużo po mieście, lecz poza godzinami szczytów). Trasa powoli to 8 (naprawdę!), stałe (tempomat) 150 km/h na autostradzie ponad 13.

Zawieszenie hydro-peumatyczne działa naprawdę skutecznie.
Mam taką testową trasę (jak kupowałem auto, to wyszukałem zniszczone odcinki) i C5 po tej kostce "płynie", a kierowca dziwi się czemu inni zwalniają.
Mój C5 nie jest szczególnie miękki - powiedziałbym, że w sam raz. Ale podobno są sfery w wykonaniu standard i komfort (w Częstochowie jest niedrogi specjalista od pompowania i ciśnienia w sferach). Może u mnie sprawiają to też twarde opony. C5 ma profil 55 (Mondeo miało 65), a zwykle pompuję więcej niż norma.
O awaryjności zawieszenia sam niewiele wiem. Znam osobiście dwa C5 i problemy są zwykłe - np. łączniki (w Mondeo komplet przód co roku Smile.
Na pewno kupując trzeba podnieść auto i zobaczyć czy nie ma wycieków z hydrauliki. Zawłaszcza cieknąca przekładnia kierownicza może być kosztem. Cóż - mój mechanik mówi, że jak czegoś w aucie nie ma, to się nie zepsuje.
Moim zdaniem komfort jazdy jest wart pewnych kosztów.
A jest chyba lepszy niż w Audi A6.
Do tego mogę podnieść auto na drogach gruntowych, co jest dla mnie ważne.

Silniki benzynowe 2.0 są dość trwałe, ale wszytko zależy od egzemplarza. To, czy 200 tys jest dużo, czy mało, powie Ci tylko mechanik. Ja kupiłem auto porysowane, itd., ale przebieg był poniżej 150 tys. i chyba licznik nie był kręcony. (oleju nie bierze Smile)
Powrót do góry
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


A czemu wskażówka od benzyny sama opada czy tak dużo pobiera benzyny na rozgrzewke za nim sie przełączy na LPG ?
Powrót do góry
werpoi123098

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo/mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi, 136 KM Break, 2005
Piwa: 14/11
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 06:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Ja bym kupił 2.0 HDi. Sam mam takiego z 2005 roku i ku mojej uciesze nie ma FAP bo bo spece z Citroena raz go montowali raz nie. jak narazie nie mam z nim żadnych problemów mało pali sprawny tylkojeździć. no i oczywiście brak FAP jest ogromnym atutem.
Powrót do góry
halim12

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubliniec
Posiadane auto: citroen c5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 10:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Generalnie lubie bardzo auta z silnikiem diesel ten moment obr przy niskich obr , ale jak bym chciał np kupić citroen C5 z 2007-2008 roku to pewnie był by Fap czy PDF ale silnik diesel to nie tylko FAP boje sie jeszcze o turbo , dwumas wtryski pompa a w autach z silnikiem disla ludzie bardzo krecą liczniki podrabiają ksiązki serwisowe zaniżają przebieg nawet o 100 tyś km także trzeba brać wszystko pod uwage .
Powrót do góry
Jagmin

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice / Jastarnia
Posiadane auto: C 5 Break '05 2.0 16V LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Kwi 2012, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


halim12 napisał:
A czemu wskażówka od benzyny sama opada czy tak dużo pobiera benzyny na rozgrzewke za nim sie przełączy na LPG ?


Wskazówka od benzyny opada ponieważ ona nie pokazuje faktycznego poziomu paliwa w zbiorniku, a stan teoretycznie wyliczony przez komputer.
To znaczy komputer silnika liczy ile paliwa zostało podane do cylindrów i opuszcza wskazówkę. A aktualizuje stan wskaźnika paliwa tylko podczas tankowania.
Sprawia to na trasie, że benzyny masz np. na 150 km, a jedziesz na LPG 300 km, to od połowy trasy świeci się rezerwa, wskaźnik stoi na "pusto" w zbiorniku, a licznik zasięgu nic nie pokazuje.
Jak po postoju uruchomisz silnik, to paliwo "pojawia" się w zbiorniku i wszystko wraca do normy.
Jeśli jeździsz krótsze trasy, to wskaźnik nie zdąży dojść do "rezerwa" lub "pusto" i rezerwa się nie świeci.
Wyliczenia średniego zużycia, średniej prędkości, itd. funkcjonują normalnie.
Sam moment przełączenia benzyna-gaz i odwrotnie, jest całkowicie nie zauważalny (system robi tylko ciche piiiii). Dlatego staram sie tankować LPG zanim go zabraknie. Bo jak się zagapię to jadę na benzynie, a to jest bez sensu.

Pytanie Diesel czy Benzyna jest trudne.
Ja wybrałem benzynę by uniknąć wydatków i problemów z wysokociśnieniowym osprzętem wtrysku, turbo, dwumasą i filtrem FAP.
Dorabiam trochę jak elektromechanik i widzę ile kasy zostawiają właściciele Diesli. I to nie tyle za robotę co za części.
Diesel jest dobry jak nowy. Po 200 tys km to już loteria z pewnością dużych wydatków.
LPG kosztowało tyle co dwumasa z wymianą Smile
140 KM daje radę, zimą nie będzie problemu z kiepskim olejem, a koło zapasowe w bagażniku nie przeszkadza aż tak bardzo.
Gaz ma wyższa liczbę oktanową, więc moment obrotowy na niskich obrotach jest zadowalający.
Powrót do góry
pliniu

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: C5 II 2.0 16V '05 liftback benzyna+LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Maj 2012, 14:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Witam !
Popieram kolegę Jagmin. Ja zrobiłem dokładnie tak jak on pisze.
W styczniu br. kupiłem wersję benzynową C5 (po lifcie) i odrazu zagazowałem.
Przy obecnych cenach benzyny jest super - w cyklu mieszanym (30% miasto i 70%trasa) spalanie jest na poziomie ok. 9,5-10 litrów na 100 km. Mniej więcej tyle co mój wcześniejszy Passat B4 ale osiągi i komfort o niebo lepsze.
C5 jest rownież ekonomiczne jeśli chodzi o ceny podstawowych części eksploatacyjnych typu filtry, klocki, elementy zawieszenia itp. - są na przyzwoitym poziomie cenowym.
W wersji benzybowej nie ma takich strupów jak turba, dwumasy, fay, wtryski i pompy wysokiego ciścnienia,egr-y i inne cuda których naprawa jest baaaardzo kosztowna.
Powrót do góry
davnes

Debiutant



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Cytrynka 2.0 16V benzin , 2006 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Gru 2016, 09:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Co wybrac diesel czy benzyne C5


Ktoś stanie w obronie Diesla i się wypowie?
_________________
srebrna strzała cytrynowa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

53 300

2016r.

115 665 km

podkarpackie

CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System