Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Cofane liczniki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof230

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gietrzwałd/warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Citroen Xantia 1,8 16v 1995
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 11:36
Temat postu:

Cofane liczniki


Witam!
Mam zamiar kupić C5 2,0 HDI. Upatrzyłem już sobie pewien egzemplarz z przebiegiem 158000 km. Wiem jednak że obecnie cofanie liczników jest nagminne. Podobno np. w BMW czy Mercedesie przebieg można odczytać na stacji serwisowej z kluczyka czy z pompy wtryskowej itp.
Czy w C5 też można to jakoś sprawdzić? Będę wdzięczny za podpowiedzi w tej kwestii.
Pozdrawiam, Krzysztof.
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Kwi 2012, 19:27
Temat postu:

Re: Cofane liczniki


Swiezo sprowadzony ? . mozna probowac w serwisie jak sprowadzony to jest szansa ze sa wpisy w systemie . A o innych metodach nie slyszalem w cytrynkach . Moze ktos inny ma wieksza wiedze .Pzd
Powrót do góry
Martimo

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bochnia
Posiadane auto: C5 II 2,0 HDI Exclusive Melex
Piwa: 4/2
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 23:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Mam dziwne wrażenie że widać po liczniku, że był cofany... W części egzemplarzy oferowanych w kraju wskazówka prędkościomierza nie zatrzymuje się na 10km/h ( i tak chyba powinno yć ) lecz opada niżej, zasłaniając przy okazji wskazania licznika km...

Co o tym sądzicie? Czemu tak się dzieje, że ta wskazówka opada..??
Powrót do góry
Adamjob

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwigshafen
Posiadane auto: Citroen, C5 1.6HDi 2007; Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 17 Maj 2012, 14:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Jedynym sposobem jest podłączenie lexii. Tam co prawda tez nie ma informacji o cofniętym liczniku, ale w historii można znaleźć zapisy o wyłapywanych błędach. Ponieważ te zapisywane błędy są częstsze niż sądzimy obserwując wskazania na desce rozdzielczej podczas jazdy jest wysoce prawdopodobne, że nasza cytrynka z oryginalnym przebiegiem 153432 km zapisała sobie problem z lusterkiem przy przebiegu 324580 km. Korekta wskazań licznika nie jest dokonywana na drodze mechanicznej. Dlatego prawidłowa pozycja wskazówki szybkościomierza nie świadczy o oryginalności wskazań licznika. Zdaje się, że podejrzeń można nabrać znajdując cztery odciśnięte punkty na szybce zestawu wskaźników ( takie jak po ukłuciu .. hm szydełka ?!? ) Dwa u góry i dwa u dołu. Ale tu bym się nie zakładał.
Powrót do góry
mdab

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 PB 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 00:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Jezeli samochod zostal niedawno sprowadzony, czasami przy odrobinie szczescia mozna znalesc ogloszenie sprzedazy jakie bylo umieszczone w zagranicznych serwisach majac nr rejestracyjny:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2677148645#tabsAnchor
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:b8dqjsX9XT8J:auto.autoscout24.nl/Citroen-C5-break-20-Difference-G3-gasins-LPG-Grijs-213832286+&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Grzechoo13

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolskie
Posiadane auto: 1.6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 09:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Niestety i z tym moze byc roznie.

Pojechalem po cytryne z lexia i sprawdzenie przebiegu km w bledach moze zaskoczyc.
Tzn kilka starych bledow bledow byly owszem wpisane z odpowednim przebiegu auta ale znalazlem tez dwa stare bledy dot czujnikow parkowania i jeden z nich byl przy przebiegu 988345 km Wink a drugi 1100000....

Sprawdz fizyczny stan auta fizualnie. Wspieraj sie ASO (choc i tam moga wszystkiego nie znalezc). Powodzenia
W ASO przynajmniej dostaniesz wydrukowana historie auta (tzn wlasciciel dostanie, ale czy ci udostepni to juz inna inkszosc Wink)
Powrót do góry
mumix

Dyskutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa / Wielkopolska
Posiadane auto: C5 II 2.0 HDI '05
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 14:41
Temat postu:

Re: Cofane liczniki


tomba313 napisał:
Swiezo sprowadzony ? . mozna probowac w serwisie jak sprowadzony to jest szansa ze sa wpisy w systemie . A o innych metodach nie slyszalem w cytrynkach . Moze ktos inny ma wieksza wiedze .Pzd

Wystarczy Lexia (choć tu nie będzie tak dokładnie) a najlepiej DiagBox plus ktoś kto się na tym odpowiednio zna. I będziesz wszystko wiedzieć o przebiegu auta.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Wto 25 Gru 2012, 23:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Jak w lexii wejdziesz w BSI w historię to pokaże Ci historię wszystkich błedów od początku. W innych opcjach są zapisane błędy ręcznie więc jak ktos się walnie o jedno zero to wychodzą głupoty. Generalnie historia w BSI powinna być od 0 km z odpowiednią datą. Jeśli w BSI historia błędów była niedawnio wykasowana to znaczy, że licznik był cofany. Jakkolwiek różne są przypadki... Jak rok temu kupiłem sobie interfejs z diagboxem to na początku w ramach testów wykasowałem sobie własnie tą historię usterek w BSI Smile. Teraz już wiem, że nie powinienem tego robić Smile
Powrót do góry
diablo2

Auto Maniak



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
Wysłany: Sro 26 Gru 2012, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


to , że wskazówka opadła to normalne Twisted Evil czyli usterka prędkościomierza a bardziej szczegółowo - licznika
jest tu na forum już taki post tylko poszukaj jest nawet jak ta część w zegarze się nazywa ( jakaś taka plastikowa część z zegara )
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
gadu-gadu
valdi144

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Mercedes Vito 114 2,3 Benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2012, 18:52
Temat postu:

Re: Cofane liczniki


Niestety mnie to spotkało. Kupowałem auto z przebiegiem 68 tyś km. Już sprzedającemu powiedziałem, że auto ma lekko o 100 tyś większy przebieg. na szczęście przesadziłem, bo po podłączeniu Lexi ostatni błąd był przy 128 tyś km. Nie mniej jednak niesmak pozostał. I tak kupiłbym to auto a bardzo nie lubię cofanych liczników.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Pią 28 Wrz 2018, 08:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Cofane liczniki


Koledzy jeżeli auto jest sprowadzane to trzeba liczyć 30-50tys przebiegu na rok w przypadku diesla. Nikt nie kupuje diesla żeby go trzymać w stodole i taka jest prawda. Nasi handlarze kupują auta od turasów i innych brudasów z komisów i sami jeszcze je "tuningują" . Jeżeli auto jest nie bite i ma mały przebieg to cena jest kosmiczna. Sprowadzają tylko gruzy po przygodach albo z wyjechanie silnikami bo tylko na tym da się zarobić. Wiem z autopsji bo mam kolegów którzy się tym trudnią. Albo sprowadzasz gruza albo drogie luksusowe auto ale wtedy walisz na wacie żeby się opłaciło jak coś to i tak nabywca go zapłaci nawet po kilku latach. Przykre ale prawdziwe. Dobre auta to tylko w salonie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC5

17 900

2008r.

359 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System