Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Awaria.Kontrola silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Navigatorrr

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skopanie/Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6HDi 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 21:24
Temat postu:

Awaria.Kontrola silnika.


Cześć.Panowie próbowałem zlokalizować gdzie mam filtr paliwa w swojej Cytrynie 1.6HDI 110KM.Opróżniłem filtr z paliwa,ponownie go zalałem nie odpinając żadnego z przewodów i odpaliłem bez żadnych problemów.Po niedługim czasie pojawił się komunikat "Awaria.Kontrola silnika".Komunikat ten pokazuje się za każdym razem po uruchomieniu silnika albo po zamknieciu drzwi przy wsiadaniu.Później wszystko jest OK.Nie ma braku mocy i wszystko hula jak wcześniej.Nie ma już żadnych komunikatów o awarii.Pewnie będę musiał pojechać na kompa ale w tej chwili mój zaufany mechanik jest na urlopie i ma wyłączony telefon.Pytanie czy w tym przypadku mogę jeździć czy lepiej wstrzymać się z jazdą.Będę wdzięczny za wskazówki.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Awaria.Kontrola silnika.


w tym silniku filtr ( kwadratowa czarna puszka po pokrywą) jest elementem jednorazowym ( po to żeby nie zasyfić śmiećmi z filtra zaworu regulacji ciśnienia w pomie CR ) filtr ten wymienia sie na nowy a nastepnie uklad trzeba odpowietrzyć pompujac plastikowa gruszka znajdującą sie obok filtra także pod pokrywa z napisem hdi
Powrót do góry
gadu-gadu
Navigatorrr

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skopanie/Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.6HDi 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sie 2012, 14:37
Temat postu:

Wszystko OK.


Panowie wszystko skończyło się dobrze.W pewnym momencie jeden z wtrysków z braku dostatecznej dawki paliwa miał zbyt małe ciśnienie i "złapał" błąd,który potem zawsze wyświetlał przy uruchomieniu silnika lub po zamknieciu drzwi przy wsiadaniu (przy zapalonym silniku oczywiście).Wymieniłem filtr paliwa w warsztacie.Odradzam robic to samemu bo można więcej stracić niż zaoszczędzić.Ja na przykład mam elektryczną pompkę paliwa i w celu odpowietrzenia trzeba ładnych kilka razy włączyć zapłon i go wyłączyc.Jeśli i to nie pomoże trzeba układ odpowietrzyć ręcznie.Przy pierwszym takim odpaleniu bardzo często łapie błąd.Nie pozostaje nic innego jak komputer i skasowanie komunikatu.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System