Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawlo007

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: xsara 2.0 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2012, 18:59
Temat postu:

xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


Witam,
czasami jadąc rozgrzaną już xsarą zdarza jej się zgasnąć, problem nie występuje jak hamuję silnikiem i zejdę do okolic 1000 obrotów a następnie wcisnę sprzęgło. Samochód miał wymieniany silnik krokowy i świece. Ma ktoś pomysł co to może być albo co zrobić dalej żeby to zdiagnozować?
pozdrawiam Paweł
Powrót do góry
Gofer19

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: VW Golf IV 1,9TDI 2002
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2012, 20:15
Temat postu:

Re: xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


pawlo007 napisał:
Witam,
czasami jadąc rozgrzaną już xsarą zdarza jej się zgasnąć, problem nie występuje jak hamuję silnikiem i zejdę do okolic 1000 obrotów a następnie wcisnę sprzęgło...


To w jakich okolicznościach występuje problem???
Powrót do góry
pawlo007

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: xsara 2.0 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Mar 2012, 18:33
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


jak dojeżdżam do skrzyżowania i wcisnę sprzęgło przy np 2 tysiącach obrotów to obroty spadają poniżej tysiąca i czasem się odratuje czasem nie i zgaśnie, jedyny sposób aby nie zgasła to hamowanie silnikiem do ~950 obrotów i dopiero wtedy wciskanie sprzęgła, problem występuje na ciepłym silniku, przegazowanie podczas postoju na ciepłym silniku też bardzo często kończy się tym, że zgaśnie, gdy jest ciepła ma też problem z odpalaniem czasem zapali po jednym przekręceniu wału a czasem trzeba ją dłużej pokręcić i słychać, że dostaje jakby za mało paliwa, pompa paliwa jest chyba sprawna bo w czasie przyspieszania nie ma problemów i spadku mocy, podejrzewam winną uszczelkę pod kolektorem ssącym i będę to w najbliższym czasie próbował sprawdzić ale czekam na inne sugestie
Powrót do góry
Gofer19

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: VW Golf IV 1,9TDI 2002
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 28 Mar 2012, 06:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


Teraz opisałeś to bardziej jasno Smile
Proponuję zrobić czyszczenie przepustnicy (jeśli jest brudna) szczególnie miejsca styku przy zamkniętej przepustnicy z kanałem wlotowym. A następnie odłączyć akumulator na parę minut, po czym podłączyć i wykonać sumiennie cały proces autoadaptacji.
Przepustnice elektroniczne sterowane to częsty przypadek tych objawów.
Pzdr

PS Dobrze by też było spr wersję oprogramowania kalkulatora wtrysku Wink
Powrót do góry
pawlo007

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: xsara 2.0 vts
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2012, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


xsara została podłączona pod kompa, został wymieniony czujnik temperatury powietrza dolotowego bo pokazywał brednie, powiedz mi proszę jak mam wykonać proces autoadaptacji może to coś pomoże. Teraz zdarzy jej się przymulić po wcisnięciu gazu ale nie gaśnie już jak wcześniej, jakiś postęp jest
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Kwi 2012, 14:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mr_lukas

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 1.8 16V 1997r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Mar 2013, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) xsara 2.0 vts przygasa bądź gaśnie na rozgrzanym silniku


mam dokładnie takie objawy plus do tego zdarza się, że jak już silnik jest rozgrzany chodzi na lpg wydaje się, że jest wszystko ok to potrafi stracić moc do zera tak jak by odłączył prąd i ja go na gaz nic nic nic a po chwili zaczyna jechać dalej. Dodam że to dzieje się na benzynie również występuje to rzadko nieregularnie ale problem jest. No i to falowanie obrotów jak zimny po przełączeniu na lpg temperaturę mam ustawiona na 35 stopni żeby się przełączył. U gazownika byłem kilkanaście razy już nie może na mnie patrzeć instalacja wyregulowana właściwie. Wymieniłem świece filtr powietrza. Byłem w serwisie Citroena wielokrotnie mam tam przyjaciół wiec robią za przysłowiowe piwko. Po podłączeniu do komputera wyskakuje jeden błąd " chwilowy błąd czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym" przymierzam sie do wymiany bo nie mam pomysłu a tylko z błędów to wyskakuje. A miałem czyszczoną przepustnicę i krokowy i nic. Problem jest na masową skale w silnikach 1.8 16V jak i również w 1.6 16V. Przeczytałem już tyle tematów z tym problemem na internecie, że do obrzygania i nikt nie rozwiązał jednoznacznie problemu. Są sytuacje, że auto naprawiło sie samo i tyle.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System