Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumpy ) problem z drzwiami bocznymi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mac_fixed

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Posen
Posiadane auto: jumpy 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 21:12
Temat postu:

problem z drzwiami bocznymi


witam

mam problem z bocznymi drzwiami w tym sensie ze prawa strona drzwi tam gdzie jest górna rolka odstaje i przez to szumi w czasie jazdy.

ktos mial z tym jakieś doświadczenie ?

czy da sie to jakoś wyregulować czy potrzebna jest nowa górna rolka?

czy da sie jakoś szyne przesunac zeby rolka lepiej dociskala drzwi??

licze na wasza pomoc Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 14:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) problem z drzwiami bocznymi


Witam. mam ten sam problem, i starałem się to regulować z mizernym skutkiem, jeszcze bardziej popsułem i obiłem sobie lakier Sad więc wróciłem do poprzedniego ustawienia. nie wymieniałem rolki bo to rocznik97 i nie mam zamiaru więcej w niego dokładać, tylko rzeczy związane z bezpieczeństwem Smile mój patent banda ściągająca zamontowana za uchwyt u góry i z drugiej strony za rączkę (tylko jak wiem że będę jechał powyżej 80 Laughing ) ale każdemu wedle potrzeb, mnie takie rozwiązanie wystarcza. pozdrawiam i mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
gregu

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): jelenia góra/dolnośląskie
Posiadane auto: citroen jumpy 1,9 d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 18:50
Temat postu:

problem z nieszczelnymi drzwiami rozsuwanymi


Witam wszystkich jumpikowców! to auto (2003 ROCZNIK )kupiłem miesiąc temu i też jak chyba u większości miałem problem ze szparą w górnym rogu drzwi przesuwnych. wygląda na to że jest to" wada wrodzona" tego auta. Znalazłem na to prosty sposób!


Trzeba zdjąć plastikową osłonkę z zawiasu ramienia, na którym jest górna rolka. Zobaczymy tam trzy śruby, którymi zawias z ramieniem rolki jest przykręcony do drzwi. Dwie śruby po lewej stronie, górną i dolną , trzeba wykręcić do połowy (żeby drzwi nie spadły!) a tą trzecią z prawej wykręcić całkiem. Zawias odchylić i między zawias a blachę drzwi pod prawą śrubą wsunąć zwykłą, płaską podkładkę o gr. 1-1,5 mm i tą trzecią prawą śrubę wkręcić nie do końca. Najpierw dokręcić dwie śruby z lewej a potem tą trzecią gdzie daliśmy podkładkę. Zmieni to położenie ramienia z rolką i dociągnie drzwi do uszczelki.

WAŻNE!
zanim zamkniemy drzwi, żeby sprawdzić efekt zalecam odkręcenie od drzwi płaskiego bolca, który wchodzi w otwór w słupku. jeśli drzwi dobrze przylegają ten bolec przykręcić tak aby o nic nie haczył.

U mnie zadziałało, 15 minut i zero kosztów!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumpy »

Opinie o samochodach Citroen Jumpy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne


CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC3

15 900

2005r.

109 384 km

łódzkie

CitroenC5

23 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

16 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System