Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trajkotka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 06:35
Temat postu:

Klakson działa kiedy chce..:-)))


Cześć .
Moi drodzy - jestem od niedawna użytkownikiem Xsara Picasso 16 hdi 2007. Ja , zatwardziały hondziarz...Ale do rzeczy - kolega mnie namówił , ma już chyba trzecię i pieje z zachwytu..Powiem szczerze - czytając prośby o pomoc w usterkach , jestem PRZERAŻONY ich ilością... I to własciwie same duperelki..Odrzucam myśli , że co tydzień będe musiał jakiś drucik , jakiś bezpieczniczek , jakiś styczek..Bo po wpisach można odnieść wrażenie , że jest on zrobiony z plasteliny , tektury i drutem zawiązany..Mnie osobiście się podoba , żona zachwycona...Dla dziecka bajer w postaci solar-dachu...żyć nie umierać...No dosyć narzekań )
Ogólnie jest ok. Ale nie bez przyczyny tu się produkuję - zanim ( a może nie )odwiedzę elektryka , może ktoś z Was miał podobny prfzypadek : Nie działa klakson. Tzn. wciskając w kierownicy , bo syrena działa , poniewaz bez żadnej logiki - raz trąbi , raz nie..Bez znaczenia czy - włączony silnik , światła ,w czasie jazdy czy postoju..po prostu - jak chce..Mogę liczyć na poradę ? Mam b. złe doświadczenia z ASo , i zanim mi pół auta rozbierze , może ktoś słówko napisze ? Będę bardzo wdzięczny. Pzdr. Jacek.
_________________
Jacek
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 13:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


Pewnie samochód przeszedł jakieś "przygody" i miał wymieniana poduszkę i coś tam teraz nie styka.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Trajkotka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 14:12
Temat postu:

Klakson działa kiedy chce :-)


Dzięki za odp. Jestem wzruszony szczerością Smile))
Kurcze , mam dokumenty i oświadczenie że NIC nie było robione, osoba która się trochę zna ( nie piszę że b. dobrze - bo takich z całym szacunkiem nie ma ) ,nie stwierdziła jakichś irracjonalnych szczegółow , wprawiających w zdumienie..I tak pojadę do elektryka , ale dla własnej ciekawości chciałem wiedzieć , co to za czort..
_________________
Jacek
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


a od kiedy w tym aucie trąbi się środkiem kierownycy ( poduszką) przycisk klaksonu jest przecież w dzwigni kierunkowskazów - to do kolego co mowi o przycisku w poduszce Smile

kolego bez przesady te auta nie sa awaryjne - jezdziłem takowym 2 lata i nic no oprócz pompy paliwa w zbiorniku naprawde nic sie nie psuło ( 2002 rocznik) wiec poprostu masz jakieś uprzedzenie, co do klaksonu jest zamontowany w przednim lewym nadkolu ( pod nadkolem ) i własnie tam klakson ma tendencje do rdzewienia lub niestyania przewodów , rozbierz plastikowe nadkole i popatrz w razie potrzeby trzeba zmienic klakson na nowy i najlepiej przeniesc go do komory silnika Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Trajkotka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:17
Temat postu:

klakson


Dzięki , ale ludzie trzymajcie mnie , bo sobie krzywdę zrobię Smile))
Słowo Honoru - rozłożyłeś mnie tym ,że klakson jest w przełaczniku kierunkowskazów...
Plastycznie rzecz ujmując - boję się bo jako laik z takimi fachowcami strach polemizować - klakson znajduje się w dolnej części środka kierownicy ,przyjmując że tenże środek ma cztery jakby wypustki - dwie poziome górne grube i dwie dolne cieńsze , na których to wytłoczone są symbole trąbki ..I tam naciskając trąbi .( wtedy kiedy trąbi Smile
W w/wym. przełączniku kierunkowskazów , takiej opcji nie ma...Idąc dalej tym tropem , WSZYSTKIE pozostałe elementy ( tempomat , wszelkie przełączniki i regulatory - światła p/mg. ,lusterka spryskiwacz i wycieraczka tył/przód czy sterowanie radiem są na miejscu i działają. Na przełączniku kierunkowskazów nie ma nawet podpowiadacza - symbolu trabki...Moglibyśmy tak w nieskończoność, ale temat jest być może błachy,aby nim się tak dogłębnie zajmować .jednakże trochę czuję się zaniepokojony- chyba kierownicy poprzedni właściciel nie wymieniał ? Musiałby być po niezłej czołówce ...No nic , jeśli ktoś by się zlitował i dorzucił dwa grosze - wdzięczność i zaspokojona ciekawość moja będzie...
pzdr.
_________________
Jacek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


ups kolego , do roku 2003 klakson był w przełaczniku kierunkowskazów i to wcale nie jest żart bo takie auto miałem jesli w pózniejszych wersjach z com -em jest inaczej to przepraszam ( nie zwróciłem na to uwagi i przepraszam kolege CYFROWEGO) Smile poza tym mysle że niepotrzebnie sobie ze mnie robisz jaja bo jakbys był taki sprytny jak wygadany ( rozpisany) dawno znalazłbys ten klakson, poza tym możesz mieć uszkodzona taśme - zwijkę w kierownicy Smile a to już nie jest smieszne ani tanie
Powrót do góry
gadu-gadu
Trajkotka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 06:20
Temat postu:

Klakson


Podnoszę rękawicę , rzuconą mi przez kolegę jacekczewa.
Na wstępie : nie było i nie jest moim zamiarem obrażać , czy drwić sobie z kogokolwiek , nie widżę także merytorycznych przesłanek aby po moich wpisach dochodzić do takich wniosków. Moje niewinne pytanie w dość błachej sprawie , niespodziewanie nabrało rozpędu w innym kierunku.
Kierunku przekomarzania się i jakiegoś nienamacalnego przeciągania liny o nazwie "mam rację " Przecież celem tego Forum nie jest wytykanie sobie złosliwości ( nieprawdaż kolego jacekczewa ? ) ,lecz bezinteresowna pomoc w postaci podzielenia się wiedzą przez bardziej doświadczonych kolegów. Zaznaczyłem na wstępie że jestem początkującym użytkownikiem tej marki i tego portalu - ale kolega jacekczewa sprowadził mnie na ziemię , i kiloma sformułowaniami przekonał jak hermetyczne jest środowisko użytkowników tej strony.Wierzę że był to przypadek incydentalny.Mój frywolny,co dla poniektórych sposób przekazywania swoich myśli , być może oddziałowywuje , nie wiedzieć czemu negatywnie - ale nie zamierzam ze względu na doszukiwanie się złośliwości między wierszami rezygnować ze swojego stylu. Nie dam satysfakcji ponieważ nie widzę najmniejszych przesłanekaby posypać sobie głowę popiołem...Nie zamierzam rezygnować z dalszych wpisów o poradę , nie zważając czy jakaś osoba zechce mi wytknąć bo ma np.zły dzień ,urojone złośliwości. Na epitety mam w zwyczaju nie odpowiadać. Obiecuję także koledze jacekczewa,że na drugi raz nie będę się zastanawiał nad formą czy sposobem opisywania problemów , jeśli będą - ponieważ nie ma ścisłego szablonu dotyczącego formy opisu ,jak i przymusu odpowiadania...Tylko dobra , nieporzymuszona wola zostaje i niewinnie czysta chęć pomocy.....Pzdr.
_________________
Jacek
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 10:35
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


wysuwasz Kolego zbyt daleko idące wnioski podałem Ci na talerzu gdzie szukac a Ty wolisz pisac elaboraty , zycze wszystkiego najlepszego.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Trajkotka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 HDI 2007
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 10:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


Oczywiście bardzo dziękuję.
A co do powyższej wymiany naszych uwag , proponuję : było- minęło ...OK.?
Pozdrawiam.
_________________
Jacek
Powrót do góry
tomik963

Czytelnik



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): INOWROCŁAW
Posiadane auto: CITROEN XSARA PICASSO
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Maj 2012, 19:17
Temat postu:

sygnał


mam to samo auto doładnie wszystko to samo 1,6 hdi 2007 rok i też mi sygnał działa kiedy chce
_________________
TOMIK
Powrót do góry
gadu-gadu
Pedrosnicus

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen ZX 1.4i '93 Xara Picasso '03 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Kwi 2014, 22:05
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


Tutaj się zgodzę z piszącymi o autach przed 2003r. Właśnie w 2k3 pikus przeszedł lifting i oprócz, listew chromowych, innego koloru tapicerki szerszej gamy silników zamieniono włącznik klaksonu z tego w manetce przełącznika (wiele samochodów ze stajni PSA tak miało , osobiście wiem np.306,ZX, 406 )do samej kierownicy (np.XP do liftu,C5 i późniejsze,407). Przez to zastosowane są inne manetki oraz inna kierownica.

Posiadam sam XP 2k3 2.0HDI w wersji "golas" czyli bez czujników deszczu, parkowania, tempomatu i inne. Ostatnimi czasy mój klakson nie działa prawidłowo lub wcale nie działa (już dawno go nie używałem) zależy gdzie się wciśnie panel na kierownicy to zadziała albo nie. Jestem na etapie demontażu panelu czołowego tak aby dostać się do podłączeń klaksonu. Bardzo pomógł topik:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2018773.html

oraz film instruktażowy

https://www.youtube.com/watch?v=laFmvp8YGE8

Pozdrawiam XP maniaków
Powrót do góry
vutik

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2014, 08:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


Ja też dorzucę swoje 0,03 PLN.

Mam wrażenie, że czasowy brak klaksonu ma związek z wytartymi ścieżkami w przełączniku świateł, podobnie jak kierunkowskazy wyłączające się same po 3 mignięciach, przełączające się samoczynnie światła drogowe na mijania i wyłączające się przeciwmgielne. Jeżeli obserwujecie te wszystkie "dolegliwości", radzę spróbować włączyć światła, delikatnie cofnąć i przytrzymać w tej pozycji pokrętło przełącznika i wtedy próbować włączyć sygnał; ewentualnie próbować w innych ustawieniach przełącznika świateł. U mnie działa za każdym razem.

Pewny swojej diagnozy będę dopiero wtedy, kiedy w końcu zbiorę się do naprawy manetki Smile
Powrót do góry
bcr42

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Xsara Picasso 2,0 HDI '03
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Wrz 2014, 13:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara Picasso ) Klakson działa kiedy chce..:-)))


U mnie są te same objawy a wyłączenie i włączenie świateł przywraca działanie klaksonu. Jednak na 3 mignięcia kierunków receptą jest jedynie dotknięcie manetki, ale tylko na kolejne 3 mignięcia.

Fajnie gdyby ktoś robiąc u siebie z tym porządek, łopatologicznie i obrazowo (zdjęcia) pokazał wszystkim co trzeba zrobić bo problem jak widać dotyczy wielu użytkowników.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara Picasso »

Opinie o samochodach Citroen Xsara Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC5

24 900

2011r.

271 458 km

mazowieckie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System