Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Falujące obroty na zimnym silniku i dławenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bg85

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: C5 1.8, 125km, LPG Stag
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 13:32
Temat postu:

Falujące obroty na zimnym silniku i dławenie


Witam, jestem nowy na forum także jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc osoby które rozwiązały wskazany przeze mnie problem. Na forum jest wiele wpisów forumowiczów którzy mają ten sam problem co ja lecz nie znalazłem żadnego rozwiązania problemu a mianowicie. Gdy odpalę auto na zimnym silniku zaczyna on się dławić. Znalazłem sposób, że jak go wyłączę i ponownie odpalę to zaczyna chodzić normalnie lub jak go trochę podgazuję bez wyłączania to także wraca do normalnej pracy. Mam założoną od 2 miesięcy instalację gazową lecz nie wpłynęła ona na pracę silnika tzn. przed montażem także był ten sam problem. Czynności jakie wykonałem wymiana świec na NGK, wymiana oleju Total 10w40, czyszczenie przepustnicy i nic nie pomaga. Byłem też u mechanika który podpiął auto pod komputer i oświadczył, że nie wie co jest przyczyną. Wyskoczyły błędy p0170 korekta paliwa rząd 1 i p 1336 przerwy szkodzące katalizatorowi w kilku cylindrach. Dodatkowo temperatura cieczy wskazywała -26 a potem -40 stopni. Po skasowaniu temperatura wróciła do normy a błędy usunięto. Dodam, że te błędy wyskakiwały jak silnik się dławił a ja go gazowałem jak zmieniłem sposób na włączenie i wyłączenie auta błędy się nie pojawiają. Bardzo proszę o podpowiedz co z tym zrobić bo trochę mi już ręce opadają a tak jak wspomniałem poprzednie posty na forum nie zawierają szczegółowego rozwiązania. Aha jak ktoś zna dobrego mechanika ze Szczecina od C5 to będę bardzo wdzięczny za wskazanie.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 19:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Falujące obroty na zimnym silniku i dławenie


600 974 045 - zadzwoń do tego gościa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

36 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System