Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafjan41

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętyokrzyskie
Posiadane auto: citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 23:04
Temat postu:

citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Witam mam pytanie do znawców tuningu mechanicznego. Jak można zwiększyć moc silnika w citroenie C5 benzyna 1,8, 125 km, w którym zamontowano instalację gazową. Pojazd jest z 2006 r ma przejechane 150 tysięcy kilometrów. W mojej ocenie ze względu na wagę nie czuć tych 125 KM mocy.Samochód do 100 km/h rozpędza się przyzwoicie ale potem jest trochę przeciętnie rzekłbym słabo.Proszę o jakieś porady czy są specjalne czipy do zwiększenia mocy i gdzie można je zamontować ewentualnie jakie są to koszty. nadmieniam ,że mieszkam w okolicach Kielc co ma znaczenie na ewentualne miejsce montażu. Question
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 19:53
Temat postu:

Re: citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Jesli chcesz latac tym samochodem polecam Turbine , intercooler , wolny wydech 2,5 '' , duzy alternator ( bardzo mocny ) , moduł do przyspieszenia zapłonu , inne wtryski , filtr powietrza o wiekszej przepustowosci , itd , na koncu Chip do podkrecenia .
Tansza alternatywa to podtlenek azotu .
Samochod bedzie latał ( jakies 220 - 250 koni ) tylko koszty wysokie . To raczej nie ten typ samochodu , szybko go mozna zajezdzic .
Jestem z Kielc i znam ludzi od tuningu wiec jak cos to pytaj .
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 19:56
Temat postu:

Re: citroen c5 zwiększenie mocy silnika


acha chciałbym dodac ze ogolno dostepne moduły i ala Chipy do benzyniakow działaja na zasadzie odkrecenia dopływu benzyny ( oszukuja czujniki temperatury ) i auto [cenzura] cały czas na ssaniu - bardzo niebezpieczne dla silnika .
Powrót do góry
rafjan41

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętyokrzyskie
Posiadane auto: citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 20:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


dziękuję pięknie za informację nie chodzi mi o tak dużą moc w tym aucie. Chciałbym aby dodać mu tak ze 20 - 30 kM. Dlatego ,że auto waży chyba z 1400 kg i te 125 km ,które ma daje słabe przyspieszenie i jest trochę ociężały przy wyprzedaniu. jeśli możesz to daj jakiś namiar na osobę ,która może mi taką przeróbkę zrobić.
Tak na marginesie to zakupiłem na alegro CHIP BOXA ze sklepu internetowego ProRacing. W rozmowie , przedstawiciel sklepu powiedział ,że moduł łączy się szeregowo na przewodzie czujnika temperatury powietrza od przepływomierza . ja mam przepływomierz Siemens VDO z sześcioma przeodami i nie wiem który jest od czujnika temperatury. Ale z tego co napisałeś to ten czip może szkodzić na silnik. Proszę o jakąś radę.
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 22:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Tak moze uszkodzic bo bedzie oszukiwal czujnik temp. Tz ze silnik bedzie myslal ze jest jeszcze zimny i bedzie otrzymywał wzbogacona dawke paliwa .Im bogatsza mieszanka tym wyzsza temperatura spalania ,a to juz dla standartowego silnika nie zbyt dobrze . Znam przypadki ze po zastosowaniu w/w silnik został zatarty .
Co do 20 - 30 koni mocy wiecej to musze porozmawiac ze znajomymi -dam znac jak bedzie szansa .
Napisz ile chcesz zainwestowac ,bo to wazna czesc rozmowy.
ps. sciagalem niedawno zestaw ' tani ' turbo /intercooler z kompem i niiymi głupotami z USA do hyundaia 2.0 benzyna za 1700 $ plus w kielcach montaz i strojenie 2000 zł . Przyrost 70 - 100 % mocy .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 22:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafjan41

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętyokrzyskie
Posiadane auto: citroen C5
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 10:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Witam cię. Jak będziesz wiedział czy da radę zwiększyć moc ok 20-30 km koniecznie daj znać. Nie wiem ile mogę zainwestować .jak każdy chciałbym jak najtaniej więc proszę o jakąś ofertę i opis przeróbki( na czym miałoby polegać zwiększenie mocy) Ps. W nawiązaniu do tego czipa to opinie na allegro są pozytywne tzn moc się zwiększa a spalanie maleje, a przecież gdyby auto cały czas chodziło na ssaniu to spalanie by znacznie wzrosło. da się to jakoś wytłumaczyć. Pozdrawiam Rafał.
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Opinie na allegro wystawione 2-5 dni po zakupie .Osobiscie nie zamontuje tego w benzyniaku . W moim C 5 2.0 HDI mam Chipa ktory zwiekszył mi moc o 30 % ( 172 KM ),ale zarazem zwiekszyla sie dawka SADZY która wedruje do filtra FAP to tez jest minus .W dieslach podniesienie mocy Chipem to zaden problem , a w benzynie ( bez turbiny ) to porazka . Kazdy mądry mechanik ci powie to co ja .Jesli chcesz miec wiecej mocy wykonaj SWAP na 2.0 albo cos z turbo ( najlepiej z anglika ) , albo kup podtlenek azotu .
Powrót do góry
tomba313

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): kielce
Posiadane auto: C 5 2008 Automat/ C 3 Pluriel 2004 senso/drive /kfx 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Mar 2012, 21:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Dzis dowiedzialem sie ze mozna kupic dobrego Chipa wraz z wgraniem nowych map w kompa .Mam kumpla tylko nie wiem czy bedzie mu sie chcialo to zrobic . dam numer jak cos moze da sie namowic .
Powrót do góry
kocurcpsm

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: Citroen ZX kombi 1,9 Diesel 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2012, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) citroen c5 zwiększenie mocy silnika


20-30 kM do bardzo duzo jezeli chodzi o dolozenie, 125 a 150 kucykow to wielka roznica Razz
_________________
Smile
Powrót do góry
konrad2501

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: c5 3,0 v6 2004r minicooper 1,6l 2001r
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 02 Kwi 2016, 20:24
Temat postu:

Re: citroen c5 zwiększenie mocy silnika


rafjan41 napisał:
Witam mam pytanie do znawców tuningu mechanicznego. Jak można zwiększyć moc silnika w citroenie C5 benzyna 1,8, 125 km, w którym zamontowano instalację gazową. Pojazd jest z 2006 r ma przejechane 150 tysięcy kilometrów. W mojej ocenie ze względu na wagę nie czuć tych 125 KM mocy.Samochód do 100 km/h rozpędza się przyzwoicie ale potem jest trochę przeciętnie rzekłbym słabo.Proszę o jakieś porady czy są specjalne czipy do zwiększenia mocy i gdzie można je zamontować ewentualnie jakie są to koszty. nadmieniam ,że mieszkam w okolicach Kielc co ma znaczenie na ewentualne miejsce montażu. Question



Kup cytryne z wiekszym motorem np. 3.0 V6 Wink
Powrót do góry
Dray

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City
Posiadane auto: Megane RS
Piwa: 38/1
Wysłany: Czw 27 Lip 2017, 19:52
Temat postu:

Re: citroen c5 zwiększenie mocy silnika


[quote="tomba313"]Jesli chcesz latac tym samochodem polecam Turbine , intercooler , wolny wydech 2,5 '' , duzy alternator ( bardzo mocny ) , moduł do przyspieszenia zapłonu , inne wtryski , filtr powietrza o wiekszej przepustowosci , itd , na koncu Chip do podkrecenia .
Tansza alternatywa to podtlenek azotu .
Samochod bedzie latał ( jakies 220 - 250 koni ) tylko koszty wysokie . To raczej nie ten typ samochodu , szybko go mozna zajezdzic .

Raczej błyskawicznie pójdzie sprzęgło, skrzynia, przeguby i na końcu sam silnik, nie licząc bardzo wysokich kosztów samej przeróbki.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 29 Lip 2017, 19:32
Temat postu:

Re: citroen c5 zwiększenie mocy silnika


Dray napisał:


Raczej błyskawicznie pójdzie sprzęgło, skrzynia, przeguby i na końcu sam silnik, nie licząc bardzo wysokich kosztów samej przeróbki.


Oczywiście, że tak by było Very Happy Very Happy Very Happy , śmiech na sali.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

59 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4

17 500

2013r.

174 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System