Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) trzaski i zgrzytanie gdy koła przednie tracą przyczepność



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oldridge

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Berlingo 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 09:58
Temat postu:

trzaski i zgrzytanie gdy koła przednie tracą przyczepność


Witam mam problem w moim berlingo 1,4 z 2004 roku . Parę dni temu gdy ruszałem na śniegu po wbiciu pierwszego biegu gdy koła zaczęły się ślizgać usłyszałem dziwny dźwięk jakby trzaski lub głośne zgrzyty tak jakby coś zaczęło przeskakiwać. Obecnie dzieje się tak coraz częściej trzeba delikatnie ruszać bo inaczej coś strzela. Dzieje się tak bez względu na to jaki biegiem jadę gdy tylko koła stracą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Nadmieniam że biegi wchodzą idealnie , sprzęgło pracuje dobrze lekko nic nie szarpie. sprawdziłem przeguby , gumy całe nie popękane luzy nie wyczuwalne , przeguby nie strzelają przy skręcie. Poradźcie co to może być gdzie szukać przyczyny. Jak na razie autem jeżdżę ale boję się żeby coś się bardziej nie uszkodziło. A i stwierdziłem że mam wybite tylne tuleje wahaczy przednich ale czy to ma jakiś związek.
Powrót do góry
oldridge

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Berlingo 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 11:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) trzaski i zgrzytanie gdy koła przednie tracą przyczepność


No i się stało gdy dziś wyjechałem to pod górkę auto mi stanęło. Najpierw zaczęło coś jakby trzeć , ślizgać się jakby strzelać a potem już nie jechało. Na żadnym biegu nie ciągnie , jedynie jest wsteczny na którym wróciłem do domu ale i z nim chyba coś nie tak. wszystkie biegi do przodu lewarkiem się wybiera poprawnie lecz żaden nie ciągnie. Można wrzucać biegi bez wciskania sprzęgła i nic nie zgrzyta tylko do wstecznego trzeba wcisnąć sprzęgło. Półosie i przeguby przy skrzyni stoją nieruchomo. Ktoś miał taki przypadek, czy to walnęła skrzynia , czy jakieś wybieraki, sprzęgło, co to może być i jak się do tego zabrać, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Powrót do góry
oldridge

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Berlingo 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 14:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) trzaski i zgrzytanie gdy koła przednie tracą przyczepność


No to i teraz nie ma wstecznego. po wrzuceniu biegu słychać że skrzynia pracuje tylko nie ma wyjścia napędu na półosie czyżby coś z mechanizmem różnicowym
Powrót do góry
oldridge

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Berlingo 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 10:29
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) trzaski i zgrzytanie gdy koła przednie tracą przyczepność


Defekt naprawiony. Zmuszony byłem wyjąć skrzynie biegów i po jej demontażu stwierdziłem że wieniec zębaty na dużym kole mechanizmu różnicowego rozłączył się z żeliwnym koszem satelit. wprasowywany jest on na powyższy kosz na gorąco lecz konstruktor nie zastosował żadnych dodatkowych zabezpieczeń typu śruby kołki czy kliny. powyższe połączenie na gorąco puściło i zębatka luźno kręciła się na koszu i nie przenosiła napędu. Nie polecam nikomu rozbierania skrzyni chyba że się na tym zna. O kupnie samej zębatki chyba trzeba zapomnieć a gdyby była to nie wiem jaki koszt. Ja kupiłem całą skrzynie używaną za 400 zł i po problemie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Zawieszenie-układ jezdny-uklad hamulcowy-układ kierowniczy.


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC8

21 900

2011r.

263 000 km

łódzkie

CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

27 900

2014r.

98 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

24 900

2011r.

133 503 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System