Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen ) Doświadczenia z instalacją gazową w silniku 1,6i 16V TU5JP4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz05

Dyskutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Xsara Picasso SX, Renault ESPACE III 2.0 lpg
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 18:04
Temat postu:

Doświadczenia z instalacją gazową w silniku 1,6i 16V TU5JP4


Witam. Mam pytanie do kolegów:
Czy ktoś jeździ na gazie z silnikiem 1,6i 16V (80kw/110KM), takim które między innymi są montowane w Xsarch Picasso od 2005r ?
Jak ocenia prace tego silnika, czy eksploatacja jest bezproblemowa?
Jaką istalacje gazową by polecił?

Pozdrawiam
Powrót do góry
KrissMac

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: C4, Ram SRT10, Doblo, KIA Sportage
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 10:32
Temat postu:

po 500 km


Witaj

Za dużo na razie na Twoje pytanie powiedzieć nie mogę. W C4 z silnikiem o który pytasz mam instalację LPG. Na razie 500 km zrobiłem i 2 wnioski:
Po odbiorze samochodu z warsztatu byłem zachwycony... nawet zdawało mi się, że jakby bardziej dynamiczny się stał...
Dziś pojawił mi się błąd na komputerze "51 Depollution system fault - ogólny błąd zwiazany z poprawą jakości spalin (patrz także Antipollution system fault)" - i tak trafiłem na to forum Laughing
Po wizycie w warsztacie i korekcie ustawień, błąd się już nie pojawia... a samochód pracuje normalnie... zresztą po pojawieniu się tego błędu zmian w pracy silnika nie zauważyłem. Podobno takie akcje do 1000 km to norma- listwa się "dociera". Po 1000 km mam przyjechać na regulacje i wtedy sterowanie instalacji zostanie przełączone w tryb auto korekty ustawień... cokolwiek to znaczy.
Coś co mnie wkurza to to, że benzyny z baku nie ubywa (chyba) a zasięg na kompie maleje...
Jak zbiorę więcej doświadczeń to się nimi podzielę Very Happy
_________________
Pozdro,

Kriss
Powrót do góry
makkormik

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sie 2013, 14:17
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Doświadczenia z instalacją gazową w silniku 1,6i 16V TU5JP4


Widzę, że te,at sprzed roku, ale pewnie wciąż aktualny (trochę jeździ tych silników), bo sam mam taki silnik ale w Peugeocie (1,6 16v 109 km). Szczerze mówiąc, to nie wiem jaki ma faktyczny przebieg. Auto kupiłem jak miało 42 000km, obecnie ma około 130 000km, więc przejechałem nim około 90000km (gaz założony 2 tyg po zakupie). Graty w instalacji, to stag 4, wtryski czerwone valteki i to założone w poziomie, reduktor jak dobrze kojarzę, to chyba Alaska czy coś w tym stylu.Butla w miejsce koła zapasowego. Filtry gazu wymieniam, jak mi się przypomni, to jest od zakończenia gwarancji ze 3 razy. Silnik nie sprawia żadnych problemów, oleju nie bierze używam mobil 5w40, wymieniam olej co 20-25 tys. km. W tym roku pierwszy raz zdarzyło się, że po 16000km, od wymiany ubyło z pół litra (w ciągu miesiąca jeździłem sporo po autostradach z prędkościami 170-190 cały czas na LPG z włączoną klimą). Czasem wyskoczy check, ale po jakimś czasie sam gaśnie.
Spalanie w mieście ok. 8 litrów gazu, w trasie to samo. Jeżeli mocno cisnę, to rekordem jest 10 l lpg/100 km (trasa z Krakowa, 4 osoby, plus bagaże, prędkość często ok 170 km/h). Na mieście w zimę, trzeba doliczyć jakieś 2 litry PB na 100 km. W lato, przełącza się na LPG po kilkunastu sekundach.
Świece wymieniam co 20-25 kkm, ważne żeby trochę zmniejszyć przerwę (mam chyba 0,Cool. Silnik lubi wysokie obroty, jak na razie bezawaryjny, ale auto się znudziło.
Myślę, że śmiało można polecić TU5JP4 do zagazowania, z gazownikami bywa różnie, ja sam stroję swoją instalację, na podstawie manuala, który publikuje producent sterownika (ACGaz). Wszystko jest dokładnie opisane.
Jak ktoś ma jakieś pytania apropo tego silnika i gazu, to proszę śmiało. Co wiem, to podpowiem;)
Powrót do góry
wolgan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 415
Skąd jesteś (miejscowość / region): asdasd
Posiadane auto: asdads
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2022, 14:27
Temat postu:

Re: ( Citroen ) Doświadczenia z instalacją gazową w silniku 1,6i 16V TU5JP4


(spam_removed)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen ) LPG -CNG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen ) LPG -CNG forum


CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System