Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 16:43
Temat postu:

Citroen C5-depollution system faulty


Witam,
Jestem posiadaczem Citroena C5 II 2.0 HDi, przebieg 200 tyś. km.
Przed tygodniem gdy paliłem samochód na mrozie wyskoczył komunikat że wykryto wodę w filtrze paliwa. Następnego dnia w drodze do pracy gdy dodałem gazu pod górę (ok.2,5 tyś. obrotów) zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika i wyskoczył napis "depollution system faulty" który gaśnie po 5ciu odpaleniach silnika. Po tym filtr paliwa wymieniłem na nowy-był mocno zamarznięty i sporo śmieci w nim było-jednak błąd nadal się pojawia. Dziś dodatkowo gdy chciałem wyprzedzić pod górę samochód nagle zaczął szarpać, stracił moc i nie dało się "wykręcić" więcej niż 3 tyś. obrotów. Zdarzyło mi się już raz coś takiego pół roku temu ale wtedy nie towarzyszył temu żaden komunikat. Po ponownym odpaleniu problem znikł i samochód jedzie jak szalony. Czy to już powód by pojechać z nim do serwisu? Pytam ponieważ chciałbym uniknąć zbędnych wydatków. Pamiętam że gdy przed rokiem (wtedy miałem inny problem) podpinałem C5 u mechanika pod komputer wykrył także błąd EGR ale nie potrafił powiedzieć dlaczego się pojawia a że z samochodem nie było problemu nie przejmowałem się tym. Czy EGR może wymagać czyszczenia? Dam radę zrobić to sam?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam kolege. w wolnym tłumaczeniu jest to "oczyszczenie z substancji szkodliwych ukladu wadliwego... tak po prostu najsampierw Razz poszukałbym w sieci info o tym (jest pełno)
tak naprawde pod haslem "depollution system faulty" moze kryc sie kilka innych usterek;/
wedlug mnie moze to byc po prostu spowodowane zapchanym filtrm czastek stalych (FAP) aczkolwiek moge sie mylic... najlepiej byloby podjechac do mechanika i podpiac pod kompa... z FAPem zartow nie ma lepiej dac pare groszy i wiedziec na czym sie stoi:)
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam,
dzięki za odpowiedź. Zapomniałem dodać ze mój C5 niema FAPa. Od tamtego czasu błąd się nie pojawia a samochód zaczął chodzić jak szalony. Od kiedy go kupiłem 1,5 roku temu silnik był w stanie "wykręcić" do ok. 3 tyś obrotów, myślałem że to normalne bo mocy mi nie brakowało. Powyżej 3 tyś przestawał ciągnąć i wydawało się że to koniec jego możliwości. Po tym przeciągnięciu na wysokich obrotach stał się dynamiczniejszy i ciągnie do 4,5 tyś. Dla porównania na czwartym biegu do tej pory 130km/h, teraz 160km/h. Wiem że to dziwne ale z początku sam nie mogłem uwierzyć. Możliwości są dwie: albo układ spali (może EGR-nie wiem) był zapchany albo filtr paliwa mocno zabrudzony nie przepuszczał odpowiedniej ilości paliwa (po wyjęciu ledwo z niego kapało). Do mechanika na razie się nie wybieram Smile
Pozdrawiam.
Bartek
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


no i bardzo sluszna uwaga "do mechanika sie nie wybieram" Very Happy ja tez , jak kazdy chyba z nas, mam 'jakies' pojecie o mechanice tego pojazdu.. i niektore wymiany mozna zdecdowanie zrobic samemu, dzieki temu forum tez mozna sie duzo dowiedziec.
w odpowiedzi na Twoj post stawialbym raczej na filtr niz na egr.. bo skoro egru nie wymieniales a roznica jest??? to zdecydowanie musial byc filterek paliwa, ktory w naszym kraju ma ciezka prace i czesto sie zabrudza powodujac tym samym nawet efekt w postaci spadku mocy;/
pzdr
Piotr
_________________
Cytrynka sie psuje???? NIE!! one sie nie psuja:] tylko droczą sie z włascicielem ;P
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


AFP-ogólny błąd związany z czystością spalin i możgą być setki przyczyn od fałszywych wskazań czujników po nieszczelność podciśnienia Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kalitoslaw

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen, C5 II, hatchback, 2.0 HDI, 2005r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam, miałem podobny problem, najpierw komunikat, lekkie szarpanie i brak mocy, jednak ustąpiło. dodam, że około tydzień wcześniej wymieniłem wszystkie filtry i płyny w cytrynie. i tu moje pytanie, czy nowy - czysty filtr paliwa mógł spowodować błędy w komputerze, dodam że paliwo tankuje zawsze na jednej stacji, raczej sprawdzonej , nigdy nie miałem problemów z paliwem ani nie słyszałem złych opinii. Proszę o poradę, czy zapomnieć o tym czy jednak sprawdzić u mechanika ? pozdrawiam
Powrót do góry
tasior721

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 110KM
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 14:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Kalitoslaw napisał:
Witam, miałem podobny problem, najpierw komunikat, lekkie szarpanie i brak mocy, jednak ustąpiło. dodam, że około tydzień wcześniej wymieniłem wszystkie filtry i płyny w cytrynie. i tu moje pytanie, czy nowy - czysty filtr paliwa mógł spowodować błędy w komputerze, dodam że paliwo tankuje zawsze na jednej stacji, raczej sprawdzonej , nigdy nie miałem problemów z paliwem ani nie słyszałem złych opinii. Proszę o poradę, czy zapomnieć o tym czy jednak sprawdzić u mechanika ? pozdrawiam


Przyłączam się do pytania kolegi
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 00:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


a filtr paliwa wymienialiscie sami czy u mechanika? moze nadal jest zapowietrzony? (nie wiem tylko zakladam taka opcje)
_________________
Cytrynka sie psuje???? NIE!! one sie nie psuja:] tylko droczą sie z włascicielem ;P
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Ja wymieniałem sam. Trzeba było oczywiście popuścić przewody na wtryskach i pompować by wyszło powietrze bo nie chciał odpalić.
Powrót do góry
Kalitoslaw

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen, C5 II, hatchback, 2.0 HDI, 2005r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


wymieniałem u mechanika, nie znam się na tym więc nie dotykam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

26 000

2012r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System