Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 16:43
Temat postu:

Citroen C5-depollution system faulty


Witam,
Jestem posiadaczem Citroena C5 II 2.0 HDi, przebieg 200 tyś. km.
Przed tygodniem gdy paliłem samochód na mrozie wyskoczył komunikat że wykryto wodę w filtrze paliwa. Następnego dnia w drodze do pracy gdy dodałem gazu pod górę (ok.2,5 tyś. obrotów) zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika i wyskoczył napis "depollution system faulty" który gaśnie po 5ciu odpaleniach silnika. Po tym filtr paliwa wymieniłem na nowy-był mocno zamarznięty i sporo śmieci w nim było-jednak błąd nadal się pojawia. Dziś dodatkowo gdy chciałem wyprzedzić pod górę samochód nagle zaczął szarpać, stracił moc i nie dało się "wykręcić" więcej niż 3 tyś. obrotów. Zdarzyło mi się już raz coś takiego pół roku temu ale wtedy nie towarzyszył temu żaden komunikat. Po ponownym odpaleniu problem znikł i samochód jedzie jak szalony. Czy to już powód by pojechać z nim do serwisu? Pytam ponieważ chciałbym uniknąć zbędnych wydatków. Pamiętam że gdy przed rokiem (wtedy miałem inny problem) podpinałem C5 u mechanika pod komputer wykrył także błąd EGR ale nie potrafił powiedzieć dlaczego się pojawia a że z samochodem nie było problemu nie przejmowałem się tym. Czy EGR może wymagać czyszczenia? Dam radę zrobić to sam?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam kolege. w wolnym tłumaczeniu jest to "oczyszczenie z substancji szkodliwych ukladu wadliwego... tak po prostu najsampierw Razz poszukałbym w sieci info o tym (jest pełno)
tak naprawde pod haslem "depollution system faulty" moze kryc sie kilka innych usterek;/
wedlug mnie moze to byc po prostu spowodowane zapchanym filtrm czastek stalych (FAP) aczkolwiek moge sie mylic... najlepiej byloby podjechac do mechanika i podpiac pod kompa... z FAPem zartow nie ma lepiej dac pare groszy i wiedziec na czym sie stoi:)
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam,
dzięki za odpowiedź. Zapomniałem dodać ze mój C5 niema FAPa. Od tamtego czasu błąd się nie pojawia a samochód zaczął chodzić jak szalony. Od kiedy go kupiłem 1,5 roku temu silnik był w stanie "wykręcić" do ok. 3 tyś obrotów, myślałem że to normalne bo mocy mi nie brakowało. Powyżej 3 tyś przestawał ciągnąć i wydawało się że to koniec jego możliwości. Po tym przeciągnięciu na wysokich obrotach stał się dynamiczniejszy i ciągnie do 4,5 tyś. Dla porównania na czwartym biegu do tej pory 130km/h, teraz 160km/h. Wiem że to dziwne ale z początku sam nie mogłem uwierzyć. Możliwości są dwie: albo układ spali (może EGR-nie wiem) był zapchany albo filtr paliwa mocno zabrudzony nie przepuszczał odpowiedniej ilości paliwa (po wyjęciu ledwo z niego kapało). Do mechanika na razie się nie wybieram Smile
Pozdrawiam.
Bartek
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 16:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


no i bardzo sluszna uwaga "do mechanika sie nie wybieram" Very Happy ja tez , jak kazdy chyba z nas, mam 'jakies' pojecie o mechanice tego pojazdu.. i niektore wymiany mozna zdecdowanie zrobic samemu, dzieki temu forum tez mozna sie duzo dowiedziec.
w odpowiedzi na Twoj post stawialbym raczej na filtr niz na egr.. bo skoro egru nie wymieniales a roznica jest??? to zdecydowanie musial byc filterek paliwa, ktory w naszym kraju ma ciezka prace i czesto sie zabrudza powodujac tym samym nawet efekt w postaci spadku mocy;/
pzdr
Piotr
_________________
Cytrynka sie psuje???? NIE!! one sie nie psuja:] tylko droczą sie z włascicielem ;P
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jaromir

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


AFP-ogólny błąd związany z czystością spalin i możgą być setki przyczyn od fałszywych wskazań czujników po nieszczelność podciśnienia Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 18:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kalitoslaw

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen, C5 II, hatchback, 2.0 HDI, 2005r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam, miałem podobny problem, najpierw komunikat, lekkie szarpanie i brak mocy, jednak ustąpiło. dodam, że około tydzień wcześniej wymieniłem wszystkie filtry i płyny w cytrynie. i tu moje pytanie, czy nowy - czysty filtr paliwa mógł spowodować błędy w komputerze, dodam że paliwo tankuje zawsze na jednej stacji, raczej sprawdzonej , nigdy nie miałem problemów z paliwem ani nie słyszałem złych opinii. Proszę o poradę, czy zapomnieć o tym czy jednak sprawdzić u mechanika ? pozdrawiam
Powrót do góry
tasior721

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 HDI 110KM
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 12 Mar 2012, 14:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Kalitoslaw napisał:
Witam, miałem podobny problem, najpierw komunikat, lekkie szarpanie i brak mocy, jednak ustąpiło. dodam, że około tydzień wcześniej wymieniłem wszystkie filtry i płyny w cytrynie. i tu moje pytanie, czy nowy - czysty filtr paliwa mógł spowodować błędy w komputerze, dodam że paliwo tankuje zawsze na jednej stacji, raczej sprawdzonej , nigdy nie miałem problemów z paliwem ani nie słyszałem złych opinii. Proszę o poradę, czy zapomnieć o tym czy jednak sprawdzić u mechanika ? pozdrawiam


Przyłączam się do pytania kolegi
Powrót do góry
Seqla

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jeziora Wielkie/kuj pom
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 14 Mar 2012, 00:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


a filtr paliwa wymienialiscie sami czy u mechanika? moze nadal jest zapowietrzony? (nie wiem tylko zakladam taka opcje)
_________________
Cytrynka sie psuje???? NIE!! one sie nie psuja:] tylko droczą sie z włascicielem ;P
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Ja wymieniałem sam. Trzeba było oczywiście popuścić przewody na wtryskach i pompować by wyszło powietrze bo nie chciał odpalić.
Powrót do góry
Kalitoslaw

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen, C5 II, hatchback, 2.0 HDI, 2005r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


wymieniałem u mechanika, nie znam się na tym więc nie dotykam.
Powrót do góry
dues

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: C5, 2005r. 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Myślę że nie ma opcji by układ paliwowy mógł być zapowietrzony, jeśli silnik pracuje powinien się szybko sam wypchnąć powietrze.
Jeśli problem się nie powtarza to bym się nie przejmował.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
KUBALA337

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Citroen C5 tourer 2,0 HDi rok 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lip 2012, 18:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


do dues
jednym słowem kręcisz go bardzo ostro aż na czerwone pole Smile
Powrót do góry
edikol

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów DGL
Posiadane auto: Citroen C5 III 2,0 HDI Dynamic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2013, 12:47
Temat postu:

depollution system faulty


Witam, miałem taki problem przez trzy lat i narastał z roku na rok coraz bardziej, rocznie robię około 30 tyś km i ostatnio nie było trasy bez depollutiona, u znajomego magika na kompie wyskoczył błąd ubogiej mieszanki i zacząłem szukać i czyścic co było możliwe i zobaczyłem że czujnik przed kolektorem ssącym na przepustnicy jest zarąbany sadzą z zaworu erg, umyłem czujnik i całą przepustnicę oraz rurkę z erg i od dwóch dni nie łapie mi błędu depollution system faulty w żadnym zakresie obciążenia silnika.
Będę dalej testował pod rożnym obciążeniem i mam nadzieje że to jest to.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Dariusz Wypyszewski

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: C5 2002 2,0 hdi hatchback, Toyota Rav4 2,0 benzyna+gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Paź 2013, 22:22
Temat postu:

depollution system faulty


U mnie wywalało powyższy komunikat najczęściej pod zwiększonym obciążeniem. Dzisiaj byłem u elektromechanika. Podpiął komputer i niemal od razu postawił diagnozę--przepływomierz. Zadzwonił do swojego kolegi, który ma taką cytrynę jaj ja i pożyczył od niego przepływomierz autko nie to, rwie jak złoto. Przyczyna zdiagnozowana w kilka minut. Wcześniej podejrzewałem, że może to być przepływomierz, był nawet myty co dało nieznaczny efekt. Dzisiaj po zdiagnozowaniu usterki elektronik ponownie przemył mój przepływomierz i puki co jest dobrze. "Mordowałem" cytrynę pół dnia i żaden komunikat się nie pojawił. To prawda co gdzieś na forum czytałem. Nie jedź do mechanika bo ten wymieni ci pół auta. Cytrynę należy najpierw zdiagnozować bo często siada elektronika sterująca pracą silnika. Sam silnik jest stosunkowo trwały.
Powrót do góry
nightclubbing

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDi 90KM 2008 Citroen C5 II 1.6 HDI 110 KM 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 12 Mar 2015, 20:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5-depollution system faulty


Witam, mam ten sam problem w mojej C5 II 1.6 HDI 2005 rok. Ile może kosztować naprawa?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

33 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System