Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Saxo ) Element , w który wkręca się filtr paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarko_k

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen,saxo,Diesel,1512,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 23:27
Temat postu:

Element , w który wkręca się filtr paliwa


Witam
Mam citroena saxo 1,5 D 2001r

Gdy przyszły mrozy zaczeły się problemy z zapaleniem auta. Zobaczylem ze w wezyku idzie powietrze z paliwem. Czesto zapalał dopiero po 10-20 min .
Wymieniłem filtr paliwa bo myslałem ze moze parafina sie wytracila ale to nic nie dało. Odkrylem ze ucieka paliwo przez pewien otwór w korpusie gdzie sie wkreca filtr paliwa , jak sie pompuje pompka reczna po cieknie - chcialem odpowietrzyc uklad po załozeniu filtra paliwa.
Aluminiowy element, w który wręca się filtr paliwa posiada od strony kabiny gdzie jest obudowa filtra powietrza, otwór w którym znajduje się plastikowy biały krzyzak, który można palcami kręcic. Po wymianie filtra paliwa pompowałem pompką paliwo i okazało się że z tego otworu leci paliwo. Jak juz uda sie zapalic nieraz po 20 min krecenia i pompowania pedalem gazu to idzie powietrze z paliwem w przewodzie. Jak sie przytka ten otwór palcem to auto gasnie. Co to jest ? I dlaczego tam cieknie paliwo ? Czy to jakis zaworek zwrotny?


Ostatnio zmieniony przez jarko_k dnia Sob 11 Lut 2012, 23:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jarko_k

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen,saxo,Diesel,1512,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 23:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Element , w który wkręca się filtr paliwa


dodam że ten otwór jest przy obudowie filtra powietrza. Jak rozwiazac ten problem ? Czy tym krzyzakeim cos soie mreguluje - obraca sie w obie strony . Nie powinno tu ciec paliwo, moze ta droga tez ciagnie lewe powietrze i dlatego ciezko mi zapalic auto i wezyklu jesyt powietrze z paliwem ?
Powrót do góry
j_m

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: octavia 1.9tdi ,saxo 1.5d
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Element , w który wkręca się filtr paliwa


Miałem ten sam problem. Wyciąg kolego to zabezpieczenie metalowe, potem wyciąg ten zaworek.Jest na nim oring wymień go na nowy.Mnie pomogło i teraz jest ok.Pozdrawiam.
Powrót do góry
swiruss1991

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trepcza
Posiadane auto: Citroen Saxo 1.5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 17:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Saxo ) Element , w który wkręca się filtr paliwa


Witam. Mam teraz ten sam problem... Musiałem ominac filtr i podłączyć bezposrednio z pompki ręcznej do pompy. ten krzyżak to obudowa termostatu paliwa. musisz wymienić ten o-ring i bedzie gitara
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Saxo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Saxo »

Opinie o samochodach Citroen Saxo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Saxo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

62 000

2019r.

90 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System