Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelpiankowski

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Evasion 2,0 HDi, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 11:40
Temat postu:

Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


Witam
Od czterech miesięcy mam taki problem. Auto 2000r, przebieg 283 tyś km. Zaczęło się od tego, przy jakiś 3500 obr/min na gierkówce nagle straciło moc, obrotomierz zaczął spadać, oczywiście zapaliła się kontrolka "pomarańczowy silnik" poniżej 3000obr jeszcze jechał, ale powyżej zero siły, czyli tryb serwisowy. Zatrzymałem się, postałem z 10-15 min. Odpaliłem i wszystko ok, silnik pięknie idzie, nawet do czeronego pola na obrotomierzu. Zero problemów, kontrolka zgasła po jakiś 40 km. I takie coś, pojawiało się średnio co 5 dni. Odwiedziłem kilku fachowców, w końcu na komputerze wyszedł błąd przemijający "zmierzono za małe ciśnienie turbo". Polecili mi wymieniać po koleji elektrozawory regulacji ciśnienia doładowania. Wymieniłem po koleji, najpierw jeden potem drugi, pierwszy raz używane, potem na nowe i dalej to samo. Z tym, że teraz od jakiś dwóch tygodni się to dzieje nawet dwa razy dziennie i gdy tylko silnik osiągnie temp pracy ok 80 st C. Od razu po przekroczeniu 3000 obr czuć spadek mocy, lampka silnika się zapala i można jechać nie przekraczając tych obr. Teraz wystarczy postój 1-2 min i wraca do normy. Znowu moc wraca, silnik idzie aż miło. Lampka się przez jakis czas pali (ok. 15 km) i wszystko gra. Po dłuższym postoju to samo. Błąd na kompie cały czas ten sam. Ogólnie wszystko w porządku, silnik opala pięknie, nawet na duzych mrozach, pracuje równo, pali normalnie, nie dymi na czarno.
Czy ktoś może pomóc, podpowiedzieć, gdzie szukać winowajcy, bo wg mechaników za chwilę będę musiał wymieniać pół silnika i osprzętu.
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 12:01
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


pewnie zapala ci kontrolkę w trakcie jak ostro przyśpieszasz ? - czy masz wydruki z detalu odczytu błędu , tam jest opisane w jakich warunkach doszło do zapisania usterki a dokładnie jakie było ciśnienia doładowania w trakcje wystąpienia usterki , jeśli problem jest tylko podczas przyśpieszania i zostały wymienione sterowniki to zostaje temat blokowania się zaworu upustowego w turbinie i wtedy morze nie dobijać lub nadmiernie bić turbina i wywala błąd doładowania , czasem dochodzi do zanieczyszczenia czujnika doładowania objaw będzie podobny wystarczy go przemyć i oczyścić .
Powrót do góry
skype status
magdaboom

Auto Maniak



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1293
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara 2.0 HDI. 110 KM, Berlingo 2.0 HDI, 307 2.0 HDI, C5 1.6HDI 110KM
Piwa: 128/23
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


Filtr paliwa sprawdzałeś - wymieniałeś kiedyś? jaki lejesz olej i kiedy był wymieniony? filtr powietrza jak wygląda? często wystarczy wymienić fitry które po 20tyś potrafią być nieźle zasyfione a cytrusy tego nie lubią i tak reagują.
Lejesz jakieś dodatki do paliwa?
Sprawdzałeś paliwo które lejesz do auta? Wlej do butelki 1.5l i zostaw na noc w aucie, bedzie widać czy robi się masło, które osadza się na filtrze paliwa.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 15:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


Jeżeli rejestrowany jest błąd zbyt niskiego cisnienia turbodoładowania to tam trzeba szukać. Wracaj do warsztatu, zostaw im samochód i niech szukają aż znajdą. Innej rady nie ma. Jak by to była stała usterka to pewnie by znaleźli a tak muszą robic testy w drodze.
Pozdrawiam HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
pawelpiankowski

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Evasion 2,0 HDi, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 19:16
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


Magdaboom - nie jestem jakimś nuworyszem, wszystko co piszesz to prawda, ale ok odpiszę - filtr paliwa wymieniam co 25-30 tyś km i zawsze przed zimą (to nie mój pierwszy diesel i nie pierwsza cytryna, zreszta wszystko co jeździłem to ropniaki), olej 5W40 Shell + filtr powietrza wymiana co 15 tyś km, żadnych dodatków, tankuje od 10 lat tylko na orlenie, żona jeździ Fabią 1,4TDI też jej to samo leje. Więc to na pewno nie wina powyższych.
Muszę się chyba zgłosić do Śliwowskiego do Zielonki. To chyba w tej sytuacji jedyna właściwa droga.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Lut 2012, 19:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawelpiankowski

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Evasion 2,0 HDi, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 16:14
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Evasion 2,0 HDi - za małe ciśnienie turbo, błąd przemijający


No i udało się naprawić. Jak zwykle niezawodny serwis u Pana Śliwowskiego w Zielonce. Powód takiego zachowania się silnika był banalnie prosty (chociaż trochę potrwało zanim usterkę dało się zdjagnozować) - uszkodził się intercooler, rozwarstwił się na łaczu plastiku i metalu. Teraz wszystko ok i cytryna śmiga aż miło.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

24 800

2012r.

130 000 km

śląskie

CitroenC3 Picasso

27 777

2014r.

179 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System